• BIST 110.932
 • Altın 174,726
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • Samsun 13 °C
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 11 °C
 • İzmir 20 °C
 • Ordu 14 °C
 • Sinop 11 °C
 • Giresun 13 °C
 • Amasya 12 °C
 • Rize 14 °C
 • Trabzon 12 °C

ABD ordusu yeniden Orta Doğu'da

MEHMET AKSOY
Suriye'deki gelişmeler üzerine ABD deniz piyadeleri Irak operasyonundan sonra yeniden Akdeniz'de.   ABD ordusunun Orta Doğu'ya girmesi, züccaciye dükkanına filin girmesine eş değerdir.
ABD dünya kamuoyundan etkilenmemek için, bölgeye ABD olarak değil,birleşik kuvvetler; NATO operasyonu olarak dönüyor.
ABD emir - komuta ve güdümündeki kuvvetler, Orta Doğu'da İsrail'in tam güvenliğini sağlamak ve Büyük İsrail'in önündeki engelleri kaldırmak için, taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmayacaktır.
Bu ifade bana değil; Pakistan Devlet Başkanın kendi ifadesiyle,ABD Başkanı George Bush'un Pakistan devlet başkanına söylediği sözlerdir. 'Dediklerimizi yapmazsanız, Pakistan'da taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmayacağız' 
Ey Müslümanlar!
ABD'nin Orta Doğudaki en yakın işbirlikçileri Suudi Arabistan ve Katar'dır. ABD oralara niçin demokrasi getirmiyor. Bunu niçin hiç düşünmüyorsunuz. Çünkü onlar işbirlikçi. ABD işbirlikçi arıyor. İşbirlikçi olmayanlara savaş açıyor.
Bizim ordumuzun iç hizmet yönetmeliğinde; cumhuriyeti korumak ve kollamak için darbe yapmak yazarken; ABD'nin ordusunun iç hizmet yönetmeliğinde; 'ABD çıkarlarına uyan her ülke; yönetim şekli nasıl olursa olsun, demokratiktir ve dosttur. ABD çıkarlarına uygun olmayan her ülke de; yönetim biçimi nasıl olursa olsun, teröristtir. ABD de hiçbir uluslar arası yasa ve sözleşmeye dayanmaksızın bu terörist ülkelere savaş açma hakkına sahiptir.' der.
ABD 1. Körfez Savaşı'nı BM ile yaptığı halde, Saddam'ın Kuveyt'en çekilmesi üzerine, 2. Körfez Savaşı'nı Birleşmiş Milletlerin karşı çıkmasına rağmen sadece ABD güdümündeki bazı ülkelerle ABD ordusu yapmıştır. ABD demokrasi ve insan haklarıyla ilgilense, bir avuç Arakan (Mayanmar)'da Müslümanlar diri diri yakılıyor, onlara müdahale eder. Onlara değil de Suriye'ye müdahale ediyor, hem de Türkiye'nin isteği doğrultusunda.
Irak'a getirdikleri demokrasiyi Suriye'ye de getirecekler. Geçici, taşeron Kürt, kalıcı Büyük İsrail devletinin temelleri atılacak. Irak, Suriye elbetteki Türkiye bölünecektir. 
Suriye, Lübnan, Ürdün, Filistin kan denizine dönecek, hepsinin egemenliğine son verilecek, İsrail'in sınırları geçici, taşeron Kürdistan üzerinden Ermenistan'a dayanacaktır. İsrail oğulları,'Tevrat'ta vaat edildiğini iddia ettikleri topraklarına (Arzu Mevut) kavuşacaktır. 
Gazetelere bakıyorum da, sahte veya gerçek haber yorumlarında 'geç bile kalındı, ne zamandır bekliyorduk, Allah bir zeval vermesin' gibi ifadeler okuyorum. Bu zihniyette; basiretleri, sadece gözleri değil, gönül gözleri de kapanmış insanlar var. 
Hiç okumayandan çok daha cahil ve tehlikelidir, her okuduğunu inanan.
Hiç duymayandan daha sağırdır, her duyduğunun doğru olduğuna inananlar,
Yine hiç göremeyenden çok daha kördür, her gördüğüne inanalar.
Allah (c.c.) buyuruyor ki 'Ey iman edenler! Eğer bir fasık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da sonra yaptığınıza pişman olursunuz'
Suriye'de kimyasal silah kullanıldığı tarafsız gözlemciler; sınır tanımayan doktorlar tarafından da doğrulandı.
Ancak kimyasal silahı Suriye yönetimin kullandığına dair hiçbir delil (kanıt) yok. Yani olayın yarısı doğru diğer yarısı yanlıştır.
Esad diğer Ortadoğu liderleri, Saddam, Kadadfi gibi eğitimsiz değil; eğitimli, akıllı; onlar gibi yalnızlığa da terk edilmemiş. Rusya, Çin, İran başta olmak üzere batının bir kısmının da halen desteğini alırken, kimyasal silah kullanarak, birleşik müdahaleyi davet edecek kadar aptal mıdır? 
ABD başkanı askeri operasyona karşı çıkarken, henüz şartlar oluşmamış derken, Saddam'ın Kuveyt'e saldırarak birleşik güçlerin Irak'a girmesini sağladığı gibi, Esad da kimyasal kullanarak birleşik güçlere (NATO) yaldızlı davetiye çıkaracak kadar deli midir. Hayır bunlar bizim medyanın, bizim halkı deli yerine koyması ve kandırmasından başka bir şey değildir.
Irak'ta milyonlarca insan öldü, Türkler sahipsiz, onlardan vazgeçtim, Arap kızlarına camilerde tecavüz edildi , siz onlar için ağlayan gördünüz mü? Ağlayamazlar çünkü Türkiye o operasyonun parçasıdır. Operasyon Türkiye'nin katkılarıyla yapılmıştır. 
Gerçekleri dizi, dizileri gerçek gibi izleyen halkın yöneticileri, bir tarafta olmayanları görürken, duyarken, açık gerçeklere üç maymunları oynamak zorundadır. Peki bu kirli oyunda sizin de mi rolünüz var ki sesiniz çıkmıyor, ey cüce millet. Düzeltme (Yüce millet)
 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10