• BIST 107.374
 • Altın 173,060
 • Dolar 4,0616
 • Euro 4,9543
 • Samsun 20 °C
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 27 °C
 • İzmir 28 °C
 • Ordu 16 °C
 • Sinop 20 °C
 • Giresun 17 °C
 • Amasya 30 °C
 • Rize 20 °C
 • Trabzon 19 °C

ALLAH BİZ MENEN..! (Allah bizimledir..!)

ZEKAİ GÜL

Nuri ve Hüsnü Erkilet Paşa’nın projesi gerçek oldu..! Turan ordusu kuruldu..!

Eskiler; “Sorma kişinin aslını, sohbetinden bellidir!” derler. Bizim kültürümüzde, bir insana;  ‘Baban kimdir, ne iş yapıyorsun?’gibi, onu rahatsız edecek direkt sorular sormak ayıp olarak kabul edilir.

Bakan bir göz için, görmek; asıldır. Bu sebeple, bir nesnenin ne olarak gözüktüğü, insanın durduğu yer ile ilgilidir. Şekere bakıpta;  tuz görüyorsanız, yanlış yerde duruyorsunuz demektir. Durduğunuz yeri değiştirmeniz gerekir!

Siz, çiçeği böcek görüyorsunuz diye; çiçek, böcek olmaz!  Sadece; sizin gördüğünüz şey, böcek olur ve siz böcekli bir bakışa sahip olursunuz. Böyle bir bakış açısı; insanı, hayatın hakikatlerinden koparır, mahcubiyet ve yalancı kabuller yaşatır.

Türk milletinin,dünya ile bitmemiş ve asla bitmeyecek olan, dünyanın da; Türk milleti ile bitmemiş bir imtihanı olduğu, yalancı kabule ihtiyacı olmayan tek gerçektir.

1941 yıllarıydı. Sovyet Rusya, Almanlarla mücadele ediyordu. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği,2. Dünya Savaşı’nı fırsat olarak görüyor, Orta Asya’nın bozkırlarından topladığı; Özbek, Tatar, Kırgız, Türkmen (oğuz) vs. Türk boylarını, Alman birliklerinin önüne sürüyordu. Almanlar, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği askerlerini esir etmiş; içlerinde Yahudi arıyorlardı.150-160 kadar Türkistanlı esiri ayırmış;Yahudi zannıyla onları kurşuna dizmişlerdi. Savaş boyunca, Milli Türkistan Birlik Komitesinin aktif bir üyesi olarak çalışan Dr.BaymirzaHayit, kurşuna dizilmek için ayrılan esirler arasında bulunuyordu. Alman SS subayları, sünnetli olması sebebiyle onuYahudi zannetmiş ve bu sebeple onun son arzusunun ne olduğunu sormuşlardı, Dr.BaymirzaHayit son defa iki rekât namaz kılmak istediğini söyledi. Alman SS subayları çok şaşırdı. Yaptıkları tahkikat neticesinde; Yahudi oldukları zannı ile öldürdükleri şahısların, Orta Asya Türk boylarından Müslümanlar olduklarını ve Dr. BaymirzaHayit’in, bir Türk olduğunu öğrenince, durum Führer’e (Hitler) rapor edildi! Bu sefer de Alman Nasyonel Sosyalistlerin, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğiaskerleri içinde yakaladıkları Türk boylarına mensup şahısları, bir plan dâhilinde kullanmak düşüncesi ortaya çıktı.

Nuri Paşa’nın ve Hüsnü ErkiletPaşa’nın da gayretleri neticesinde Türkistan’a hürriyet gelir düşüncesi ile Turan Kurtuluş Ordusu kuruluyor kalplerinin üzerine;“Allah Biz Menen” yazılıyordu. Birliğin sembolü olarak; birbirine karşılıklı bakan iki hilalin ortasında,5 köşeli yıldız seçiliyorduve altında;“Allah Biz Menen” yazısı Türk güçlerinin moral ve motivasyonunu artırıyordu.Zira; bu cümle Hz. Peygamberin Nur dağında Hira Mağarası’nda; “Korkma YaEba Bekir! Allah bizimledir!” cümlesini hatırlatıyordu.

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği askerlerininiçinde bulunan, Türk boylarının çocukları, yine Alman birlikleri içindeki Türk çocuklarıyla çarpıştırılıyordu.

Biri; nasyonal (sosyalist), diğeri; enternasyonal sosyalist (komünist) iki materyalistin savaşında, İslam inancının yağız Türk çocukları; hürriyet mücadelesi veriyordu ve kurban olarak seçiliyordu.

Allah, gerçekten; “Biz Menendi (bizimleydi)”

Yıllarca iki materyalist düşünce, biri; nasyonel (sosyalist), diğeri; enternasyonal sosyalist (komünist) birbirleri ile çatıştı. Ancak; Türk milliyetçiliği düşüncesi faşistlik ile suçlandı.

Bugün de Sincan (Doğu Türkistan)’da oruç tuttukları için Uygur Türkleri katlediliyor, ancak;  faşistlikle suçlanan, yine; Türk milliyetçileri oluyordu..!

Baktığımız fotoğraf bize karikatür olarak gözüküyorsa, durduğumuz yeri değiştirme zamanı geldi demekti! Çünkü Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktu!

Allah, gerçekten; “Biz Menendi ( bizimleydi)”

Bundan birkaç gün önce, Turan orduları adında Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan bir araya geldi. Ortak bir Türk  gücü oluşturuldu. Uygur (Sincan) bölgesinde (oruç tuttukları için Müslümanlar öldürülüyor) doğum sancısı oluyor, Doğu Türkistan’ın üzerine bir güneş doğuyordu.

Doğan güneş yüzlü çocuğun adı; Turan’dı!

Herkese selam ve saygılarımla…

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10