• BIST 116.603
 • Altın 172,323
 • Dolar 3,9676
 • Euro 4,9052
 • Samsun 12 °C
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 14 °C
 • İzmir 13 °C
 • Ordu 28 °C
 • Sinop 11 °C
 • Giresun 30 °C
 • Amasya 17 °C
 • Rize 24 °C
 • Trabzon 16 °C

ASKON SAMSUN!

ADNAN ÖZ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesi Başkanı, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve bütün üyeleri olağanüstü genel kurul ile toplanarak kendisini fesih etmiştir.

Bu bir ASİL DURUŞ’tur ve ASİL DURUŞ’şun gereği yapılmıştır.

Bir süredir genel merkezde olan bir takım yanlış hareketlerin derneğimizin misyonuna uymadığını müşahade etmiş, müdahale etmeye çalışmış ve müdahale edilmesi gerektiğini ilgili mercilere iletmiştik.

Üzülerek gördük ki  müdahale edilmeye fırsat verilmeyecek bir şekilde yapılanmış olan genelmerkez her türlü gayri ahlakiliğe baş vurarak yapısını korumaya çalışmaktadır.

Bu fesih umarız ki ilgililerin durumdan vazife çıkarıp gereğinin yapmasına ve bundan sonra atacağı adımları daha dikkatli atmasına vesile olsun.

ELİF gibi dosdoğru olmak ve ASİL durmak gerekir diyenlerin makam için nasıl herşeyi yapabildiklerini görmüş olmak bizi ziyadesi ile yaralamıştır.

Oysa biz ASKON Samsun şubesini ne ümitlerle açmıştık, çok samimi ve milletin derdiyle dertlenen arkadaşların tek yürek olması ile hem Samsun’da yaşanan sorunlara çözüm önerilerimiz oluyor hemde ülkenin sorunlarına çözüm önerileri yapıyorduk.

ASKON Samsun şubesi olarak okadar gündeme geliyorduk ki genelmerkez bile bizim gölgemizde kalıyordu, biz her ay ortalama yüz medya kuruluşunda kendimize yer bulabiliyorken genel merkez bizim çok altımızda haber olabiliyordu. Biz bunu sadece milletin derdiyle dertlendiğimiz ve dertleri tesbit edip çözüm önerileri ürettiğimiz için bu kadar gündeme gelebiliyorduk.

ASKON Samsun şubesi kurucu başkanı olarak bir gelenek başlatarak başkanlığı iki dönem yani 4. Yıl sonunda başka bir arkadaşa devrettik. Aynı uygulamanın genel merkezde de uygulanmasının daha sağlıklı ve daha hayırlı olacağını bildirdiğimde ise onlar orada ilelebet durma isteklerinin emarelerini bize göstermişlerdi.Bu tip dernek başkanlıkları yada oda başkanlıklarında mutlaka süre olmalı yoksa başkan buraya çöreklendi  algısı haklı olarak oluşuyor, oda hiç hoş bir durum olmuyor.                                                                       

Genel merkez anadolunun haklı taleplerine kulağını tıkayabiliyor çünkü anadolu onlara göre maraba! Dolgu! Malzemesi, orada olsunlar! orada dursunlar! hiçbirşeye karışmasınlar. Tabii ki tüzükte bunlara müsade ediyor taşranın 10 üyesi 1 delege ama İstanbul üyelerinin tamamı delege.Taşra delegelerini 3 ay önce genelmerkeze bildirmek zorunda ama genelmerkez ise 3 gün önce üye yaptıklarına oy kullandırabiliyor. Durum böyle olunca ne yanlışa müdahale edebiliyorsunuz, nede yanlışa dur diyebiliyorsunuz. Bu duruma itirazı olanlar genel başkanlığa adaylığını koydu genel merkez baktı saltanat! Yıkılacak hemen hısım akrabalardan yeni üyeler yapılarak iş kotarılıyor.                                                                

Bizim önümüzde 3 seçenek vardı biri genelmerkeze tabi olmak, biri genelmerkezin bizi görevden almasını beklemek, biri de olağanüstü genel kurulu toplayarak ASKON Samsun şubesini fesih etmekti.                       

Biz zaten düzensiz! Düzene! başkaldırmış bir topluluk olarak fesih yönünde karar alarak ASİL DURUŞ’un gereğini yaptığımızı düşünüyoruz. Allah hayırlı eylesin İnşallah.                                                                   

Umarız ki herkes hak ettiğini yaşasın.                                                                                

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10