• BIST 94.552
 • Altın 192,939
 • Dolar 4,7378
 • Euro 5,4908
 • Samsun 22 °C
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 18 °C
 • İzmir 23 °C
 • Ordu 21 °C
 • Sinop 21 °C
 • Giresun 21 °C
 • Amasya 18 °C
 • Rize 21 °C
 • Trabzon 24 °C

BAŞKANLAR ERDOĞAN'I PARTİYE BEKLİYOR

BAŞKANLAR ERDOĞAN'I PARTİYE BEKLİYOR
Yeni anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'ye dönüşünün yolunun açılması, Samsun'da belediye başkanlarında heyecan yarattı

16 Nisan'daki referandumda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve baz değişiklikleri öngören Anayasa değişikliğinin yüzde 46.84 hayır oyuna karşın 51.4'lük evet oyu ile kabul edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'ye dönüşünün önündeki engel kalktı. Erdoğan'ın partiye dönüşü Samsun'daki AK Partili belediye başkanlarını heyecanlandırdı.

İLK GÜNKÜ HEYECANIMIZ VAR

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bizim siyasi liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yeni anayasa değişikliği ile partiye dönüş yolu açılmıştır. Yeni anayasa değişikliği ile ayrıca yönetimde çift başlılık ortadan kalkmıştır. Anayasa değişikliği ile ilk etapta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın partiye dönüş yolunun açılmasıyla birlikte, HSYK'nın yapısının düzenlenmesi ve Askeri Mahkemelerin kaldırılması gibi düzenlemeler, değişikliğin Resmi Gazete'de yayımlanması sonrası yürürlüğe girecek. Bizim heyecanımız hiç eksilmedi, halen ilk günkü aşkla devam ediyor "diye konuştu. 

GELİŞİM VE DEĞİŞİM HIZLANACAK

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi olarak yeniden AK Parti’ye dönüşü ile birlikte milli iradenin daha da güçleneceği kanaatindeyim. 2001 yılında kurulduğu günden bu yana sadece devleti ve milleti için mücadele eden AK Parti’nin, tartışmasız ve değişmez lideri kesinlikle Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanlığı sıfatı ile tüm Türkiye’yi kucaklayan Recep Tayyip Erdoğan’ın, resmi olarak yeniden AK Parti’nin başına geçişi ile ülkemizin gelişimi ve değişimi daha da hızlanacaktır. Bugün bakıldığında davanın bir parti isminden öte Recep Tayyip Erdoğan’a duyulan büyük güven ve sevginin üzerine kurulduğu açık ve nettir. Böylesi büyük bir güven ve sevgiye sahip olan Reisimizin, resmi olarak partisinin başında olmasının beraberinde bir çok milli avantajı da getireceği inancındayım. Hayırlı olmasını dilerim" dedi. 

ÇİFT BAŞLILIK ORTADAN KALKACAK 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Yeni anaya değişikliği çift başlığı ortadan kaldırıyor. Daha güçlü bir irade ortala konacak, yeniden bir tazelenme güçlen ortalaya konacak. Zaten Cumhurbaşkanımız teşkilatın içinden gelen birisi. Yeni sistemle birlikte partiye de yeni bir ivme kazandıracak. Bu sistemle kesinlikle iki başlılık ortadan kalkacak" ifadelerini kullandı. 

ERDOĞAN'I BEKLİYORUZ 

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ise "Ülkesi ve milleti için hedefleri olan Cumhurbaşkanının ve seçimler söz konusu olduğunda Cumhurbaşkanı adayının partiye üyeliği, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin doğal bir sonucudur. Cumhurbaşkanının seçimi yetkisi halka verilince, Cumhurbaşkanının siyasete dönüşü de bunun doğal bir sonucudur. Seçmen çoğunluğu ile seçilen Cumhurbaşkanının siyasi mensubiyeti hiç bir şekilde onun tarafsızlığına adaletine gölge düşürmez" dedi. 

AK KADROLAR GÖREVDE

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partiye yeniden dönüşü partimizde yeni bir heyecan yaratmıştır. Yeni heyecanla devam eden hizmetlerin artarak devam edeceği kanaatindeyim. Türk milleti AK Parti kadrolarına inanıyor ve güveniyor. Bu inanç ve güven ile hizmet aşkımızla AK kadrolar görevlerine devam ediyor" dedi. 

AK PARTİ BİR DAVA HAREKETİDİR 

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "AK Parti'ye siyasi parti gözü ile bakmadım. AK Parti dava hareketidir bu nedenle katıldım. Bu davanın kurucusu olan Sayın  Cumhurbaşkanı'na yeniden partiye dönmesi bizim için şereftir. Sayın Cumhurbaşkanımızla Türkiye yeni hizmetlere yeni heyecanla yelken açacaktır" dedi. 

HİZMETLER ARTARAK DEVAM EDECEK 

Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar: " Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın partiye dönüşü hepimizi gururlandırmıştır.  Kendisi AK Parti'nin kurucudur ve bizim liderimizdir. AK Parti'nin ve Cumhurbaşkanımızın Türkiye'ye yaptığı hizmetler ortadadır. Bu hizmetler daha da artarak büyüyecek" dedi. 

HALKIMIZ KARARINI VERDİ

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, "AK Parti'yi büyüten bir kişinin partisinin başına geçmesi kadar doğal birşey olamaz.  Yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi ile partili olacak Cumhurbaşkanı. Yeni sistemde yönetimde iki başlılık ortadan kalktı, 16 Nisan'da halkımız bunun kararını verdi. Hayırlı olsun "dedi 

YENİ HEYECAN YARATTI

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, "Sayın Cumhurbaşkanımızı bekliyoruz. Önce üyelik sonrası planlanıyor. Hizmetlerimizde daha kaliteli şekilde devam edecek. Liderimizin AK Parti'ye dönmesi bizi heyecanlandırıyor" ifadelerini kullandı. 

PARTİSİ İLE BULUŞACAK 

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ise, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın tartışmasız en iyi lideridir. Kendisinin her zaman yanındayız. Yeni anayasa değişikliği ile partiye üye olabilecek. Kendisini heyecanla bekliyoruz. Bu buluşma yeni vizyonda oluşturacaktır" dedi. 

GELECEK VİZYONU OLUŞTURULACAK 

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, "Anayasa değişikliği yapıdı.  Partiye üye olması konusunda engel kalktı. AK Parti Genel Başkanlığı konusunda partimiz ve Cumhurbaşkanımız bir karar verecektir. Cumhurbaşkanımız güçlü bir lider, tecrübelerden deneyimlerden yararlanarak parti içinde reform yaratabilir. Dönüşüm gerekecekse güçlü liderimiz Erdoğan bunu yapabilir. Partide ki dönüşüm ve Türkiye'nin gelecek vizyonu oluşturacaktır " dedi. 

DÜNYA LİDERİ 

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, "Yeni anayasa değişikliği ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın partiye üye olması yönünde engeller ortadan kalktı. Türkiye'nin ve Avrupa'nın tartışmasız en iyi lideridir. Yeniden partiye dönmesi bizide heyecanlandırıyor" dedi. 

AK PARTİ GÜÇ KAZANACAK 

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, "Referandumda anayasa değişikliği 51,4 evet ile kabul edildi. Güçlü idare için anayasa değişikliği yapıldı. Bu süreci hepimiz izledik. İki başlılık ortadan kalkacak. Tek merkezden kararların alınması çok önemli. İlçe olarak 77, 40 evet oyu ile anayasaya çok büyük destek verdik.  Yeni heyecanda getirecektir. Cumhurbaşkanımızın partiye dönmesi yeni güç katacaktır. Partimizin güçlenmesine ayrıca katkı sağlayacaktır" diye konuştu. 

MUTLU OLURUZ  

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "Cumhurbaşkanımız partimiz dönerse önce üye olacak zaten partinin başına dönmesi yönünde bir engel kalmıyor. Bizde memnun kalırız. Bu mücadeleyi yapıyoruz.  Tabiki mutlu oluruz. Kendisini heyecanla bekliyoruz" dedi.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10