• BIST 116.432
 • Altın 165,614
 • Dolar 3,9296
 • Euro 4,8183
 • Samsun 11 °C
 • İstanbul 16 °C
 • Ankara 14 °C
 • İzmir 18 °C
 • Ordu 16 °C
 • Sinop 11 °C
 • Giresun 12 °C
 • Amasya 19 °C
 • Rize 25 °C
 • Trabzon 15 °C

GÖNLÜN RAHAT OLSUN SAYIN DAVUTOĞLU

ADNAN ÖZ

Gönlün rahat olsun,sen beklentilerin çok üzerinde başarılı oldun.

Gönlün rahat  olsun, tüm Türkiye senin makama yada paraya itibar etmediğini biliyor.

Gönlün rahat olsun,tarih seni güzel insanların yazıldığı sayfaya yazacaktır.

Gönlün rahat olsun,bu ülkede adamlığına söz söyleyebilecek bir tek kişi yok.

 Gönlün rahat,Ömrün uzun olsun,Allah herşeyi gönlüne göre versin.

Sayın Davutoğlu senin şanssızlığın bu süreçte Başbakan olmaktı,senin şanssızlığın Reis’im dediğin ve saygıda kusur etmedipin  liderinle çalışmaktı.

Sayın Davutoğlu senin şanssızlığının yanında bir de şansın vardı, oda makamların millete hizmet etmek aracı olduğunu gösterebildiğin ve bu makamların geçici olduğunu gösterebildiğin ve koltuklardan vazgeçilebildiğini gösterdiğin,insanlara adamlık dersi verme imkanı bulabildiğin için ise çok şanslısın.

Sayın Ahmet Davutoğlu tarih seni güzel hasletlerinle yazacaktır.Birilerinin dediği gibi boş olmadığını hem duruşunla  hemde kriz bekleyenlere verdiğiniz cevapla bir kez daha göstermiş oldun.

Bu tavrında taktire şayandır.Bir işveren olarak bizi çok ezmiş, çok zor durumda bırakmış olmanıza rağmen size kızamıyorum,size küsemiyorum ve hakkımı helal ediyorum sende bizlere  hakkını helal et yolun açık gönlün ferah olsun AMA?

Akparti genel başkanı ve başbakan Beret albayrak olmalıdır çünkü Cumhurbaşkanının en uyumlu çalışabileceği kişidir ve gençtir,dinamiktir,ufku açıktır en önemliside akrabadır.

Şimdi Akpartililer bu Etik olmaz ,bu ahlaki olmaz diye düşünüyor olabilirler ama kendileri zaten Reis tek adam,tek lider deyip ona koşulsuz biat etmişken şimdi uyumlu çalışabilecek olduğu kişiye Etik olmaz diye karşı çıkmak ne kadar mantıklıdır.Bu yüzden başbakan Berat albayrak olmalıdır AMA?

Artık Akpartililerin  kızmak yada küsmek yerine yapacağı bir şeyi vardır oda dua etmek sabretmek.

Sistem dışı da olsa,resmi olmasada bu müdahale ile görülmüştürki Türkiye başkanlık sistemine fili olarak geçmiştir.  Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin artık başkanıdır.Bunun için güzel şeyler yapsın diye,milletin derdiyle detlensin diye,savunma sanayinde ve enerjide dışa bağımlılıktan kurtulalım diye ve vatana,millete,ümmete,insanlığa faydalı hizmetler yapsın diye dua etmekten başka çaremiz yoktur AMA?

Mualefet ise siyasetçilik oynamaya devam etsin çünkü hiç bir şeyi doğru görmüyor, doğru okuyamıyor, doğru yorumlayamıyorlar.Cumhurbaşkanı ile Başbakanın ilk ters düşüşü çok önemli bir konuydu muhalefet bunu bile anlayamadı, bunu bile  kullanamadı şimdi bunun ne olduğunu söylemek bana düşmez ama ilk ciddi kriz,fikir ayrılığı o idi.

Başkanlık sistemi bizi kurtarırmı diye yazdığım yazıda da bahsetmiştim Türkiye’nin  öncelikli sorunu sistem sorunudur bu sorun ivedilikle çözülmek zorundadır.Bu sorun başkanlık sistemine geçişle çözülebilir artık başka bir altarnatif kalmamıştır.Yoksa ülkeyi yönetmek her geçen gün daha da zorlaşacaktır  yoksa bunun bedelini de ülke insanı ödeyecektir hiç olmazsa bu süreçte bir akraba Başbakan olursa ülkeyi daha uyumlu yöneteceklerdir.Reise koşulsuz biat edenlere buna da itaat etmek düşer sizin devamlı dediğiniz gibi Reis sizlerin, bizlerin kötülüğünü istemez AMA?

Benim merak ettiğim şudur aynı iddiaya sahip insanlar,aynı ideali hedefleyen insanlar,bu kadar ortak yönleri  varken ve maksatları Allah’ın rızasını kazanmakken bile birlikte hareket edemiyorlarsa!

Her yiğidin tabiki bir yoğurt yiyişi vardır ama durum gün gibi açıktır yoğurt birlikte adam gibi yenmelidir.Düşük profil çok incitici bir kelimedir kimsenin kimseyi küçük görme hakkı olmasa gerek.

Konuşulan ifadeye göre iki yüksek profilli insan anlaşıp aynı hedefe gidemiyorsa o profil sizin olsun.

Ama?larım bir uyarı olsun bundan sonra bir ikilik çıkmasın.Allah rızası için herkes aklını başına alsın ÜZERİMİZDE VEBAL VAR...Birlik için  bizler ne yapacağız?Allah’a sığınıp sabredeceğiz ve dua edeceğiz.

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10