• BIST 116.511
 • Altın 162,425
 • Dolar 3,7374
 • Euro 4,6518
 • Samsun 2 °C
 • İstanbul 7 °C
 • Ankara -3 °C
 • İzmir 6 °C
 • Ordu 4 °C
 • Sinop 6 °C
 • Giresun 5 °C
 • Amasya -1 °C
 • Rize 6 °C
 • Trabzon 8 °C

KİM KİMDİR?

KİM KİMDİR?
Önümüzdeki yerel seçimlerde ilçesinde ismi belediye başkan aday adayı olarak adı geçenler...
Zihni Şahin - AK Parti Bafra (Belediye Başkanı)
1954 Yılında Bafra'da doğdu. İlkokulu Uluağaç köyünde, Ortaokulu Samsun'da, Liseyi Bafra Lisesi'nde bitirdi. Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü mezunu.. Erzincan Endüstri Meslek Lisesi'nde Müdür Yardımcısı ve matematik öğretmenliği görevlerinde bulundu. Bafra Lisesi ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda uzun yıllar çalıştı. 22 yıldır Kızılırmak Dershaneleri'nde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Kurum Müdürü olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk babası. Halen Bafra Belediye Başkanı olarak görev yapıyor.

Yaşar Buharalıoğlu - AK Parti Bafra

1951 yılında Bafra'da dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Bafra'da tamamladı.1975 yılında KTÜ İnşaat Fakültesi'nden mesun oldu. Mesleki yaşamına 1977 yılında  Bafra'da başladı. 1984 yılında Anavatan Partisi'nden Bafra Belediye Başkanı seçildi ve bu görevini beş yıl süreyle sürdürdü.Halen Bafra'da Proje Mühendisliği ve İnşaat Müteahhitliği mesleğini sürdürüyor. Evli ve 2 çocuk babası.


Şükrü Neiş - AK Parti Bafra

İlkokulu Merkez İlkokulunda,Orta ve Lise tahsilini Bafra Lisesinde yaptı. Üniversite Tahsilini Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1986 Yılında Samsun'da özel bir şirkette Proje Mühendisi olarak meslek hayatına başladı. Askerlik görevini yedek subay olarak Milli Savunma Bakanlığı Adana İnşaat Emlak Başkanlığında Kontrol Mühendisi olarak tamamladı. 1989 Yılında Bafra'da kendi serbest Mühendistlik bürosunu açtı. 28 Mart Yerel Yönetimler Seçiminde AK Parti'den Bafra Belediye Başkanı oldu. 2004 - 2009 döneminde görev yaptı. Evli ve beş çocuk babası.


Ahmet Yeni - AK Parti Bafra

10 Ağustos 1955'te Samsun'da doğdu. Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesini bitirdi.Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İş İdaresi Bölümüne devam etti. Vakıflar Bankasında başlayan iş hayatına, Albaraka Türk Katılım Bankasında Mali ve İdari İşler Şefi, Bursa Şubesi Müdürü, Fon Kullandırma Müdür Yardımcısı, Mali ve İdari İşler Müdür Vekili, Risk Takip Müdürü ve Şubeler Müdürü olarak devam etti. Çeşitli yayın organlarında ekonomi üzerine makaleleri yayınlandı.22 ve 23. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi. Halen AK Parti milletvekili. Orta düzeyde Arapça ve Fransızca biliyor. Evli ve 4 çocuk babası.


Ahmet Dursun - AK Parti Bafra

01.01.1969 tarihinde Samsun İli Bafra İlçesi Türbe Köyünde doğdu. Ziraat Meslek Lisesini Amasya da okudu. Ziraat Teknisyeni oldu. 24.11.1988 tarihinde Ziraat Teknisyeni olarak Bitlis Tarım İl Müdürlüğünde Memuriyet görevine başladı.1990 yılında Ondokuzmayıs ilçesine tayin oldu.1991 yılında Bafra İlçe Tarım Müdürlüğüne Tayin oldu.1991 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünde Üniversite eğitimine başladı. 1995 yılında Mezun oldu. Bafra İlçe Tarım Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi olarak göreve başladı. 2003 yılında Bafra Tarım İlçe Müdürü oldu. Şu an Bafra  Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü olarak görevime devam ediyor. Biri erkek üç çocuk sahibi. 

Kemal Ünlü - CHP Bafra01.01.1949 yılında Bafra’da doğdu. Ünlü Eczanesini çalıştırmaktadır. Bafra Eczacı Odası Temsilcisi olarak 17 yıl  idarecilik yaptı, Oda Hassasiyet Divanında bulundu. Ankara’da Bafra Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Genel Sekreterliği görevinde bulundu. Samsun Bölgesinde 15 yıl Futbol Hakemliği yaptı. Bafra Spor’un 3’üncü Profesyonel Lige çıkan kadrosuna 4 dönem yöneticilik görevini üstlendi. 1998 yılından 2007’ye kadar Bafra Musiki Cemiyeti Başkanlığı görevini yürüttü. 10 yılda TRT4 ve İstanbul, Ankara, Samsun gibi illerde başarılı konserlere imza attı. Siyasi yaşamında parti yöneticiliği ve ilçe başkanlıklarında bulundu. Ayrıca toplum hizmetine açtığı Ünlü Kültür ve Sanat Merkezi bulunmaktadır. Evli iki çocuk sahibidir.

Nihat Oktay - CHP Bafra

.....


Hasan Aslan - MHP Bafra

1951 Samsun Alaçam doğumlu. İlk ,orta öğrenimini Alaçam'da Lise'yi Bafra Lisesi'nde okudu.1972-1978  yılları arasında Büyük Ülkü Derneği Bafra Şube Başkanlığı, 1978-1980 yıllları arasında Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu Bafra Şube Başkanlığı yaptı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümünde lisans yaptı. Bafra, Gülyalı, Çamaş ilçelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Çeşitli ülkü derneklerinde Başkanlık ve yöneticilik görevleri yaptı. 1994-2004 yılları arasında 10 yıl süre ile Bafra Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Bu dönem içinde 1997 ve 2003 yıllarında iki defa Türkiye gelelinde yılın belediye başkanı seçildi.2006 ve 2009 yılları arasında MHP Merkez Yürnütme Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Evli 3 çoçuk babası.

Nusret Seven - MHP Bafra

1972 yılında Bafra'da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi yine Bafra'da tamamladı. Bafraspor' un Genç ve A takımlarında oynadı. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu'nu bitirdi. 1999 yılında Selçuk Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Beden Eğitimi öğretmenliği alanında Yüksek Lisans yaptı. 2001 yılında Sağlık Bakanlığı Dış İlişkiler Dairesine geçti. FTS Turizm ile iş hayatına girdi. Evli ve iki çocuk sahibi.

Mustafa Belur - AK Parti Bafra (Belediye Başkanı)

1972 yılında Ayvacık’ta doğdu. İlk öğrenimimi Fatih Sultan Mehmet (İspiralan) mahallesindeki okulda tamamladı. 1983 yılında Ladik Öğretmen Lisesi'ne girdi. Ardından Samsun Veterinerlik Okulunu kazandı. Tarım Bakanlığında Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak görev yaptı. 2 yıllık hayvan sağlığı ve 2 yıllık gıda teknolojisi yüksekokullarını bitirdi. Halen Ayvacık Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

Sadettin Sarıoğlu - AK Parti Ayvacık

1951 Yılında Çarşamba'nın Sarıcalı Mahallesi'nde dünyaya geldi.  Ayvacık Eynel İlköğretim Okulu'nu bitirdikten sonra çalışma hayatına atıldı. Vatani görevini yaptıktan sonra 1973 yılında Almanya'ya gitti. Burada yabancı dil eğitimi aldıktan  sonra kurduğu Fatih Orman Ürünleri Şirketi ile ithalat ve ihracat yaptı. 1990 yılında Samsun'a kesin dönüş yaparak başta otomotiv olmak üzere çeşitli sektörler üzerine ticaret yaptı. Ayvacık İlçesi'nde 2 dönem DYP,Bir dönemde AK Parti'den olmak üzere 3 dönem il genel Meclis Üyeliği yaptı. AK Parti'nin düzenlediği Siyaset Akademesini iyi derece ile bitirdi. Halen Samsun'da bulunan Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Dernek Başkanı. Evli dört çocuk babası.


Kemalettin GÖKÇE - AK Parti Ayvacık

1971  yılında Ayvacık'ın Tereci Köyü Karaağaç Mahallesi'nde doğdu. 1992 Çarşamba İmam Hatip Lisesi  mezunu. 2001 yılında Ayvacık AKP  ilçe teşkilatında kurucu üye olarak görev aldı. 2001-2006 yıllarında AKP teşkilatında 2. Başkanlık görevi yaptı. 2002-2004 arasında  Ayvacık merkez İlköğretim Okulu Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanlığı daha sonra da Ayvacık Devlet Hastanesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanlığı yaptı. Ayvacık Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği üyeli yaptı. 2006'da AKP Ayvacık ilçe başkanlığını yaptığı 2.olağan Kongrede ilçe başkanlığına seçildi. 3 dönemdir ilçe başkanlığı sürüyor. Evli 3 cocuk bobası.


Ekrem Kalaycı - AK Parti Ayvacık

1968 doğumlu. AK Parti Ayvacık ilçe Başkanı . 3 Dönem AKP Parti Belediye Meclis Üyesi. Serbest Meslek sahibi olarak ticaretle uğraşıyor. AK Parti'nin Ayvacık ilçe kurucu başkanlarından. Geçmişte bir dönem Fazilet Partisi'nde ilçe başkanlığı grevinde bulundu. 1991 yılından buyana siyasetin içirnde aktif olarak bulunuyor evli ve3 çocuk babası.


Cemal Güler - AK Parti Ayvacık

1973 yılında Samsun'un Ayvacık ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretim  mezunu. İşadamı. 1986 yılında inşaat sektörüne girdi. Niğde ,Aksaray,Samsun ve Ankara gibi illerde taşeronluk Müteahhitlik yaptı. Halen  Özgüler İnşaat Şirketi sahibi ve Ayvacık ilçesinde inşaat sektörüne yönelik faaliyet gösteriyor.Ayrıca ilçede bir düğün salonu sahibi. Aktif olarak AKP'de siyaset yapıyor .Evli üç çocuk babası.


ERDAL AVCI - MHP Ayvacık

01.01.1964 tarihinde Ayvacık’da doğdu. İlk öğrenimini Ayvacık İlköğretim okulu, orta öğrenimini Tekkeköy Lisesi’n de tamamlandı. DSİ’de İnşaat Teknisyeni olarak görev yaptı. Ayvacık Belediyesinde 14 yıl Genel Koordinatör olarak görev yaptı.1999-2004 yılları arasında İl Genel Meclisi üyeliği yaptı. 22.02.2011 tarihinden itibaren Ayvacık Ziraat Odası Başkanlığını yürütmektedir.Türk Kızılayı Ayvacık Şube Başkan Yardımcısıdır. Evli 3 çocuk babası, Eşi Samsun Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde  Laborant olarak görev yapmaktadır . MHP İlçe Başkanlığı görevini de yürüten Avcı, geçtiğimiz hafta istifa etti.
 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10