• BIST 116.511
 • Altın 162,176
 • Dolar 3,7374
 • Euro 4,6518
 • Samsun 7 °C
 • İstanbul 7 °C
 • Ankara 3 °C
 • İzmir 8 °C
 • Ordu 7 °C
 • Sinop 7 °C
 • Giresun 7 °C
 • Amasya 5 °C
 • Rize 8 °C
 • Trabzon 8 °C

Muhalefetle bizim aramızda fark var

Muhalefetle bizim aramızda fark var
AK Parti İl Başkanı Köktaş, muhalefeti enerjisi ve projesi olmamakla eleştirip, "Onlar var olanla yetinebiliyor. Küçük olsun bizim olsun diyor. Biz öyle olamayız" dedi
AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 49. Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı'nda konuşan AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş'ın hedefinde muhalefet partileri vardı. Partilileri uyaran Köktaş, "Dikkat edin, bugüne kadar her seçimde hiçbir gayret göstermeden, hiçbir proje sunmadan, ortaya tek bir eser koymadan bu oyları aldılar. Onlar rahat, onların bulundukları seviyenin üzerine çıkmak, daha fazla oy almak gibi bir hedefleri yok. Biz daha fazla gönül daha fazla oy alacağız" dedi.
Samsun İl Koordinatörü, Rize Milletvekili Hasan Karal, Milletvekili Mustafa Demir, Tülay Bakır ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Yılmaz ile ilçe başkanları, belediye başkanları ve aday adaylarının da katıldığı toplantı Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Divan Başkanlığı'nı AK Parti Samsun İl Teşkilat Başkanı Muharrem Göksel'in yaptığı toplantının açılış konuşmasını AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş gerçekleştirdi. Köktaş, 30 Mart mahalli seçimleri için artık son dönemece girildiğini belirterek, muhalefete yüklendi. 
KÜÇÜK OLSUN BİZİM OLSUN ANLAYIŞI VAR
Köktaş, şöyle devam etti: "Önümüzde sadece 4 ay var. Önümüzdeki bu seçimin son derece önemli olduğunu, seçim sürecinin de son derece meşakkatli olacağını her toplantımızda ifade ediyoruz. Zira karşımızda hiçbir şey üretmeyen, bir şey üretmek için de çabası, gayreti, niyeti, enerjisi olmayan bir muhalefet var. Aramızdaki fark; bizim iktidarda olmamız, onların muhalefette olması değil. Aramızdaki fark şu: Bizim projelerimiz var, bizim vizyonumuz var, hedeflerimiz var, hayallerimiz var, enerjimiz var, heyecanımız var. Onlar ise var olanla yetiniyor, küçük olsun bizim olsun diyor, proje, vizyon siyasetinin karşısına istismar siyasetiyle çıkıyorlar. AK Parti Teşkilatı bu farkı bir avantaj olarak görmesin. Evet, onların projesi, vizyonu, heyecanı, enerjisi yok, ama değerli kardeşlerim; fitne üretmek, nifak üretmek, kışkırtmak için bunların hiçbirine de ihtiyaç yok. Dikkat edin, bugüne kadar her seçimde hiçbir gayret göstermeden, hiçbir proje sunmadan, ortaya tek bir eser koymadan bu oyları aldılar. Onlar rahat, onların bulundukları seviyenin üzerine çıkmak, daha fazla oy almak gibi bir hedefleri yok. Ama biz  böyle bir rehavetin içinde asla olamayız. Biz var olanla yetinemeyiz. Hem daha fazla gönül kazanmak, daha fazla hizmet vermek için mücadele etmek, hem de fitneye, nifaka, kışkırtmalara karşı son derece dikkatli olmak zorundayız. 4 ay boyunca böyle bir şuurla hareket edeceğiz, biz işimize bakacağız, biz proje üretecek, milletimize, ülkemize vizyon ve hedef göstereceğiz. Bize hayasızca saldıranları, onların seviyesini, üslubunu milletimizin takdirine, değerlendirmesine bırakacağız."
BAŞARI İÇİN HEPİNİZE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın "Eğer imkanım olsa, eğer fırsatım olsa 780 bin kilometrekare içindeki her bir  hanenin kapısın çalmak için, onlara misafir olmak için, çay içip hasbihal etmek için koşarım" sözlerini hatırlatan Köktaş, "Bu anlamda bizlerin daha fazla enerji sarf edip daha fazla çalışmamız gerekiyor. Kadın kollarımızdan gençlik kollarımıza, milletvekillerimizden ilçe başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, bütün belde başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize, belediye meclis üyelerimize, sandık müşahitlerimize kadar  her bir arkadaşımız da bunu arzulamalı ve yapmalıdır. AK Parti, sosyal belediyecilik kavramını, proje üreten ve uygulayan belediyecilik kavramını Türkiye’ye yerleştirdi. Demokrasinin yerelde başlayıp genele hakim olması için önemli çalışmalar yapıldı" dedi. Mihriban KOÇAKER
İstifa eden başkanlara teşekkür plaketi...
İlçe Belediye Başkan Aday Adaylığı ve Belediye Meclis Üyelikleri için istifa eden 19 Mayıs eski İlçe Başkanı İbrahim Eren, Tekkeköy eski İlçe Başkanı Aydın Karmil, Çarşamba eski İlçe Başkanı Mehmet Köse'ye bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalarından ötürü teşekkür plaketi verildi. Plaketleri Samsun Milletvekilleri Mustafa Demir, Prof. Dr. Tülay Bakır ve AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş verdi. 
Aday adaylarında süreç sonuna gelindi...
Köktaş: Aday adayı arkadaşlarımızada seçim çalışmalarında, partimizin bütünlüğüne, söylem birliğine, dikkat ederek bugüne kadar gelmişlerdir. Emeği geçen bu süreci sukünetle devam ettiren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu ay sonuna kadar 17 ilçe belediyemizin belediye başkan adaylarımızı belirleyerek çalışmalarımızı hız vereceğiz. Bu vesile ile sizlere Başbakanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızı ilan ettikten sonra kürsünün önünde yapılan mini toplantıda birlik olmamız, dirlik olmamız ve ilçelerimizin tamamında AK Partili belediyecilik anlayışını hakim kılmamız için çok çalışmamızı ve sizlere selam ve sevgilerini iletmemizi söyledi.
Başkan Yılmaz'a başarılar diledi...
AK Parti il Başkanı Köktaş, geçtiğimiz salı günü AK Parti Grup Toplantısı'nda Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Yusuf Ziya Yılmaz'a başarılar diledi. Köktaş, "İki dönem AK Parti'den Üç dönem Belediye Başkanlığı görevi yapan ni icra eden sayın Yusuf Ziya Yılmaz bey Genel Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrar adayımız olarak gösterilmiştir. Tekrar ülkemiz, ilimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Başkanımız, gerçekleştireceği çalışmaları, hedef olarak koyduğu 2014-2019 vizyonunu sizlere yapacağı sunumla paylaşacaktır. Bundan sonraki aşamalarımız kollektif aklımızı, birlikteliğimizi, birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi koruyarak ilçe belediye başkan adaylarımızı belirlemek, 2009 da kazanamadığımız yerleri ya da bizde olup kaybettiğimiz yerleri, tekrar kazanmak ve buralarda AK partili belediyecilik anlayışı ile idare etmek arzusu içindeyiz. Bunun için teşkilatlarımız üzerine düşen sorumluluğu bugüne kadar layıkı ile yerini getirmiştir, bundan sonrada getirmeye devam edecektir. 
Türkiye ilkleri yaşıyor...
İl Başkanı Köktaş toplantıda Türkiye'de bir ill-kler dönemini yaşandığını ifade ederek şöyle devam etti: AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar hep milletin sesi olmuştur, olmayada devam edecektir. AK Parti, gücünü halktan alan kadro hareketidir. Burada katı yargılar değil, ilkeler; tekelci akıl değil, kolektif akıl hakimdir.Sözümüzle özümüzün bir olduğunu en iyi halkımız bilmektedir. 
KAMU KURUMLARI ÇAĞ ATLADI
Eğitimde, sağlıkta, adalet ve emniyette, sosyal politikalarda ulaşımda, enerjide attığımız o büyük adımlarla büyük reformlarla, insanımızı daha da yücelttik, daha fazla refahla buluşturduk. Okullar, üniversiteler, hastaneler, adalet sarayları, barajlar, yollar, hızlı trenler, konutlar, köprüler ve daha nicelerini inşa ederek ülkemizi yeniden ve daha sağlam şekilde imar edildi. Biz, sadece onbir yıllardır birikmiş sorunları çözüm yoluna koymakla kalmadık; Türkiye’yi daha da büyütmenin, daha da yüceltmenin, soframızdaki ekmeği, çocuklarımızın gözündeki umut ışığını daha da çoğaltmanın samimi mücadelesi içinde olduk.
VİZYONU OLAN HİZMETLER
Türkiye, son 11 yıldır, AK Parti'nin oluşturduğu istikrar ve güven ortamının olumlu neticelerini somut olarak alıyor. Güçlü, kararlı, planı ve projesi olan, vizyonu olan bir Hükümet, tesis ettiği istikrar ve güven ortamıyla, Türkiye’ye ilkleri yaşatıyor; Türkiye’yi rekorlarla buluşturuyor. Normal ya da anormal insan yoktur, insan vardır, can vardır. İnsanlar arasında hiçbir ayrımı bugüne kadar kabul etmedik. Partimizi kurduğumuz andan itibaren de bu değişmez ilkemizi Yunus Emre’nin şu muhteşem dizeleriyle özellikle ifade ettik: “Yaratılanı severim Yaradan’dan ötürü. 
ENGELLİLERİ UNUTMADIK
AK Parti olarak geçtiğimiz 3 Aralıkta kutlanan Dünya Engelliler Gününü sadece bir gün olarak hatırlamadık. 2002 yılından itibaren engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olduk. Bugüne kadar gelen iktidarların engelliler konusundaki istismarları ortadadır. Engelli kardeşlerimizin eğitimine özel önem verdik. Özel eğitim kurumlarında, özel eğitim ve kaynaştırma sınıflarında engelli öğrenci sayısı 2002 yılında 53 bin kişi iken Şu anda bu sayı 231 bin kişiye ulaştı. Engelli kardeşlerimiz okullara ücretsiz taşınıyor. Ve şu anda 46 bin kişiyi ücretsiz olarak okullara taşınıyor. 2005 yılında ilk Engelli Kanununu biz çıkardık. 2013 yılında yaptığımız bir düzenlemeyle yasa ve mevzuattaki engelli kardeşlerimizi rahatsız eden ifadeleri çıkarttık.
İstihdam noktasında çok önemli adımlar atıldı. 2002 yılında kamuda 5 bin 777 engelli kardeşimiz çalışıyordu. Şu anda bu rakam 32 bindir. 2002 yılında kamuda ve özel sektörde işçi kadrosunda yılda 10 bin engelli kardeşimiz istihdam edilirken, bu rakam 2013 yılında 35 bin kişiyi geçmiş durumda. 
EVDE BAKIM HİZMETİ BAŞLATTIK
Maaşlar konusunda da çok önemli artışlar yapıldı. 2002’de bir engelli kardeşimiz 24 lira alırken, şu anda engellilik durumuna göre 564 lira ile 725 lira arasında ödeme yapılıyor.  11 yıl önce 30 engelliye 1 bakım elemanı düşüyordu, şu anda 6 engelliye 1 bakım elemanı hizmet veriyor. Vergiden emekliliğe kadar birçok alanda hem engelli kardeşlerimize, hem annelerine kolaylıklar sağlandı. 2007 yılında evde bakım aylığı uygulaması başlatıldı. Ve o yıl engelli kardeşlerimizin ailelerine aylık 403 lira ödemeye başladık. Şu anda ise aylık 703 lirayı bu kardeşlerimize ödeniyor, nereden nereye işte AK Parti iktidarı ile Türkiye'nin geldiği nokta bu. Bunlar engelli kardeşlerimiz için yaptıklarımızın sadece bir kısmı. İnşallah daha da fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Her türlü ayrımcılığı, özellikle de her türlü engeli ortadan kaldıracağız. 
KADIN HAKLARIMIZA ÖNEM VERDİK
5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin yıldönümüydü. Kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanıyan yasanın kabulü, Cumhuriyet tarihimiz içinde demokrasi adına atılan en önemli adımlardan biri olmuş; pek çok batılı ülkeden önce yürürlüğe konan bu yasa sayesinde, kadınlarımızın siyasi ve toplumsal hayattaki konumları daha da güçlenmiştir. AK Parti iktidarı olarak, kadınlarımızın seçme ve seçilme haklarını daha etkin biçimde kullanmalarına katkı çerçevesinde, kız çocuklarımızın eğitime kazandırılması, genç kızlarımızın hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan üniversitelerde okuyabilmeleri, kadınlarımızın etkin ve aktif bir şekilde siyaset icra etmeleri, kamusal ve toplumsal alandaki mevcudiyetlerini sağlamlaştırmaları için bir dizi düzenleme yapıldı. Bugün, kadınlarımız eğitimden spora, sanattan bilime, ekonomiden siyasete kadar pek çok alanda ülkemizin rekabet gücünü arttırmakta, bizleri gururla temsil etmektedirler. Bu olumlu tablo ilerleyen süreçlerde meclis ve yerel yönetimler düzeyinde kadın temsilinin artmasına da vesile olacaktır. Mihriban KOÇAKER
 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Tabip Odası'nın 'Türk' kelimesi tepkisi sürüyor15 Şubat 2018 Perşembe 18:28
 • Kahveciler Odası Başkan Adayı Cavit Yıldırım Esnafla Buluştu15 Şubat 2018 Perşembe 18:25
 • AK Parti İlçe Başkan Adayları Belli Oldu15 Şubat 2018 Perşembe 17:19
 • "Cumhuriyeti Kuran CHP'den Bugün Maalesef Eser Yok"15 Şubat 2018 Perşembe 15:55
 • Kongre Erteleten Karşılama15 Şubat 2018 Perşembe 10:25
 • Samsun İYİ Parti'de Kriz!14 Şubat 2018 Çarşamba 18:42
 • Tokat'tan Yükselen İstifa ve Kurultay Sesi14 Şubat 2018 Çarşamba 18:06
 • Merzifon'da 'Konser' Tartışması14 Şubat 2018 Çarşamba 17:22
 • Milliyetçiliğimi Tartıştırmam 'İstifa' Ediyorum14 Şubat 2018 Çarşamba 16:43
 • Gelişen İllerin Arasında 'Kasaba' Kaldık14 Şubat 2018 Çarşamba 15:39
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10