• BIST 117.235
 • Altın 161,955
 • Dolar 3,7752
 • Euro 4,6244
 • Samsun 17 °C
 • İstanbul 6 °C
 • Ankara 4 °C
 • İzmir 11 °C
 • Ordu 17 °C
 • Sinop 14 °C
 • Giresun 18 °C
 • Amasya 10 °C
 • Rize 13 °C
 • Trabzon 12 °C

Şeffaf bir yönetimiz ‘denetimi severiz’

Şeffaf bir yönetimiz ‘denetimi severiz’
Toplam Kalite Yönetim anlayışını rehber edinen YEDAŞ, asansör denetimde de yeşil etiket belgesi aldı. YEDAŞ Genel Merkezi, Atakum’daki ilk yeşil etiketli asansör oldu. Genel Müdür Türkoğlu, “EFQM ödüllü bir şirketiz ve hedefimiz Avrupa Mükemmellik Ödülü’d
Samsun, Çorum, Ordu, Sinop ve Amasya il ve ilçelerinde müşterilerine kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti sunmayı amaçlayan YEDAŞ, 2,5 yıllık süre içerisinde geçirmiş olduğu kalite yönetim standartları denetimlerinden tam not aldı. Şirket içinde ve dışında uyguladığı kalite çalışmalarıyla sürdürülebilir müşteri memnuniyetinin, temelinde yenilikçi bir şirket yapısını yansıtan YEDAŞ,  Toplam Kalite Yönetim anlayışını rehber edinirken, rol model liderlik yönetimiyle de farkındalığını her noktaya taşıyor. 
Genel Müdürlük, Samsun, Ordu ve Sinop İl Koordinatörlüklerinde denetimlerden geçerek gurur duvarını  9001 Kalite Yönetim Sistemi, 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi , 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kalite belgeleri ile taçlandıran YEDAŞ, Atakum İlçesi’ndeki Genel Müdürlük binası ile de örnek oldu.  Samsun İl Koordinatörlüğü kalite çalışmaları kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi almak için yönetim binasında denetimlerden geçerken, asansörleri  de  uzman mühendislerce denetime alındı. Yapılan denetimler sonucunda ‘Yeşil Etiket’ verildi. YEDAŞ, İSG Kalite belgesi çalışmaları kapsamında her gün düzenli olarak şirket bünyesindeki İSG uzmanları tarafından kontrolü yapılan ve formlarla belgelendirilen, her ay ve yıl sonunda da uzman mühendislerce denetimden geçen asansör, Atakum İlçesi’nde 2013 yılında yapılan asansör denetimlerinde ‘Yeşil Etiket’ belgesi ile alan ilk şirket oldu.
DOĞRU, YERİNDE VE ZAMANINDA KONTROL
YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, “Genel Müdürlük binasındaki asansörün uzman kontrol mühendisleri tarafından yaptığı test ve denetimler sonrasında, can ve mal güvenliğiniz için hiçbir risk taşımayan asansör olarak ‘Yeşil Etiket’ ile belgelendirildik. Bu da demek oluyor ki, yaptığımız kalite çalışmaları doğru, yerinde ve zamanındadır. Sistem düzenli olarak işliyor” dedi. Türkoğlu, alınan Kalite Yönetim Standartları belgelerinin müşterilere ve topluma daha fark edici hizmet sunmasının karşılığı olarak algılanması gerektiğinin belirterek, “Şirketin uluslararası geçerliliğe sahip bir kalite belgelerinin edinmesinin getirdiği bilinç ile müşteri memnuniyetinde ve müşteri sadakatinde artış sağlandığı gibi, geçmişe yönelik kayıtların düzenli bir şekilde tutulmasını sağlayacak altyapı da oluşturuluyor. Veriler ve istatistiksel ölçümler doğrultusunda durum analizlerinin yapılabilmesi ve geleceğe yönelik kararlarda bu analiz sonuçlarının kullanılabilmesi, kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atılmış olması açısından da önemlidir" dedi. 
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE SÜREKLİ GELİŞİM 
Genel Müdür Türkoğlu, “'Vizyonuna Avrupa'daki en iyi 10 şirket arasında olmayı empoze etmiş olan YEDAŞ'ın 2,5 yıllık gibi kısa zamanda yakaladığı başarı, elektrik dağıtım sektörünün liderliğine soyunduğumuz vizyonun ilk adımlarıdır. Biz sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Şeffaf bir yönetim anlayışıyla hedef ve stratejilerinde sürdürülebilirlik, sürekli gelişim ve müşteri memnuniyeti ilkeleri çerçevesinde şekillenmektedir” dedi. 'Türkoğlu, “Kurumsal hedeflerimiz çerçevesinde, YEDAŞ’ın kaliteye giden yolculuğunda gerekli olan neyse biz onun elde edilmesi için çaba harcıyoruz. EFQM ödüllü bir şirketiz ve hedefimiz Avrupa Mükemmellik Ödülü’dür. Amaç toplam kalite ve rol model olabilmektir. Bizim yönetim anlayışımız zaten tüm paydaşların yön birliğini kapsadığı için rol modeli içselleştirmektir” diye konuştu. 
Kalite başarıyı Davet eder...
Dünyanın önde gelen şirketler tarafından kullanılan Mükemmelik Modeli&Balance Score Card uygulamalarını kapsayan şeffaf bir yönetim anlayışını benimsediklerini belirten Genel Müdür Türkoğlu, “Kalite ve işbirliği ruhunun birleşmesinden oluşacak tüm potansiyellerin, şirketin başarısına doğrudan katkı sağlayacaktır” dedi. Barış BUDANOĞLU
 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10