• BIST 110.932
 • Altın 175,003
 • Dolar 4,0605
 • Euro 4,9845
 • Samsun 12 °C
 • İstanbul 17 °C
 • Ankara 8 °C
 • İzmir 14 °C
 • Ordu 13 °C
 • Sinop 12 °C
 • Giresun 13 °C
 • Amasya 10 °C
 • Rize 10 °C
 • Trabzon 16 °C

Üniversiteler barut fıçısı

MEHMET AKSOY

Rektörler terör örgütlerine destek veriyor. Üniversiteler teröristlere teslim ediliyor.
Ak Parti başkanlık sistemi, iki turlu seçim, CHP ve MHP kurultay çalışmalarıyla meşgulken  PKK üniversiteleri barut fıçısına çeviriyor.
Sözde ‘barış sürecinde’ güneydoğunun silahlandığı gibi bugün üniversiteler işgal ediliyor. Dün valiler, savcılar, güvenlik güçleri PKK’nın yollara tonluk bombalar yerleştirmesine göz yumarken, bugün rektörler PKK’lıların üniversitelerdeki terör faaliyetlerine göz yumuyor. Nasıl olsa rektörlük için öğrenci oy kullanamıyor. Seçim yok  ki  devlet üniversiteyle ilgilensin. Rektörleri öğrenciler seçse hükümet veya rektörler teröre göz yumabilir mi?
 Yeniçağ’dan Arslan Tekin Boğaziçi Üniversitesi, Servet Avcı ise Ankara’daki bir üniversitede meydana gelen olayları köşesine taşıdı: 
‘Hendekler mücadele mekanizmalarıdır… Barış özyönetim ve öz savunmayla gelir.’
Bu sözleri Kandil'dekiler değil; Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Nazan Üstündağ söylüyor.
Nazan'ın bütün dünyası HDP/PKK. Bu üniversitenin sosyoloji bölümü kangren; kesilip atılması gerekiyor.
Mecburen - İç güvenlik yasalarıyla- hürriyetler kısıtlanıyor,ama  üniversitelerimizde, PKK propagandasından geçilmiyor.
Öğrenciler sessiz kalmıyorlar, üniversitelerine sahip çıkıyorlar.  Facebook'ta  ‘Üniversitelerde Terörist İstemiyoruz’ sayfası açmışlar, Nazanhakkında bir posta atmışlar:
 ‘Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Nazan Üstündağ;
-Terör örgütü PKK'nın yayın organı Özgür Gündem'de yazıyor,IMC TV'ye çıkıyor. 'Hendekler yeni mücadele mekanizmalarıdır' diye konferanslar veriyor. Sosyal medya hesaplarında açıkça terör propagandası yapıyor.  Bu kadın Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinde ders veriyor, öğrencileri zehirliyor, maaş alıyor ve terörizme açıkça destek veriyor.’
 (Savcılar, YÖK ne zaman devreye girecek? R.T. Erdoğan'ın mı  hatırlatması gerek?!)
Servet Avcı
Diyarbakır'da senin üniversitenin öğrencisi bir terörist, bir polisi şehit edip,   kadın polise silahla saldırdığı anda öldürülüyorsa… Sonra o terörist için Ankara'daki üniversitenin kampüsünde yürüyüş düzenleniyor,'onurumuzdur, şehit Namirin' yazılı pankartlar açılıyorsa,

Üniversitende PKK'lı katiller cinayet işlemeyi bile göze alabiliyorsa… Sana gelen bütün ikazları görmezlikten geliyorsan… Kampüs fakülte fakülte 'kurtarılmış bölgeler'e çevrilirken gereken tedbirleri almıyorsan, katil adayların kol kanat geren öğretim üyelerini bilirken sesini çıkarmamışsan… Sonra da utanmadan senatonu toplayıp PKK saldırganlığını vurgulamak yerine 'sıradan öğrenci olayı' ucuzluğunda bir açıklamayla terörizmi basitleştirmeye çalışmışsan… 

Üniversiten PKK'nın dağ ve şehir kadrolarına militan yetiştirme talimgâhına dönüşmüşse… Anadolu'nun sahipsiz vatansever çocukları üniversitelerde yalnızlığa itilirken, senin görevini yapmadığın yerde, teröristler bütün küstahlığını, şımarıklığını ve azgınlığını bu orantısız arenada bu çocuklar üzerinde gösterip yılgınlık oluşturmaya çalışıyorsa… Üniversitenin içinde veya öğrenci yurtlarının duvarlarında saatlerce APO posterleri veya "TC. Kürdistan'dan defol" yazılı pankartlar asılı kalabiliyorsa… Sen artık rektör filan değilsin’

Partiler,  başkanlık sistemi, kongre, tüzük; öğrenciler can derdinde. Tüysüz yetimden alınan vergilerle devlet  terörist destekçilerine maaş ödüyor.  ‘Demokrasinin beşiği’ olarak tanımlanan İngiltere’de terörü kınamayanlar kendi branşlarıyla ilgili  de olsa TV’de açıklama yapamazken, Türkiye’de terör destekçileri üniversitelerde terör propagandası yapıyor. Kötülerin başarısı güçlerinden değil; iyilerin sessizliğindendir. Sahipsiz vatanın batması haktır.  Sen  sahip çıkarsan  batmayacaktır.

Change.org 
<mail@change.org> 
                Boğaziçi  Üniversitesi ve İçişleri Bakanlığına

                       

27 Kasım 2015 Cuma günü üniversitemizin Garanti Kültür Merkezi Ayhan Şahenk Salonu’nda gerçekleşen ve üniversitemiz Kurumsal İletişim Ofisi’nin internet sayfasında “Belgesel Gösterimi” olarak nitelenen etkinlik kapsamında yasadışı terör örgütü PKK’nın kuruluş yıldönümü öne sürülerek bir dizi kutlama gerçekleştirilmiştir. PKK terör örgütünün bayrağı ve marşları eşliğinde gerçekleştirilen bu kutlamalara üniversitemizde yer olmadığını savunuyoruz…

Öğrenci İşleri Dekanlığının izniyle gerçekleşen bir etkinlikte PKK propagandası yapılması üniversitemiz yönetiminin sorumluluğundadır. Bu durum bizlere şu soruları sordurmaktadır:

1) Üniversitemiz yönetimi etkinliğin mahiyetinden, gün boyunca Kuzey Kampüsün karşısında çevik kuvvet ekiplerinin bulunmasına rağmen, etkinlik gerçekleşene kadar haberdar olmamış mıdır? Haberdar olduysa niçin bu tarz bir propagandanın önüne geçilmemiştir?
2) Bahsi geçen öğrenci kulübüne izlediği yöntem itibariyle herhangi bir yaptırım uygulanacak mıdır?
3) Üniversitemiz yönetimi etkinliğin sorumluluğunu kabul etmekte midir? Benzeri vak'aların gelecekte önüne geçmek adına üniversitemiz yönetimi bir önlem alacak mıdır? Bu sorularımızın yanıtlanmasını talep ediyor, üniversitemizin terör örgütlerine ev sahipliği yapmasını reddediyoruz.
Saygılarımızla.
Boğaziçi Üniversitesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklama:
27.11.2015’teki etkinlik nedeniyle Sosyal Bilimler Kulübü’nün etkinlikleri Rektörlükçe 6 ay süreyle durdurulmuş, soruşturma başlatılmıştır.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10