• BIST 110.932
 • Altın 174,671
 • Dolar 4,0605
 • Euro 4,9845
 • Samsun 18 °C
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 23 °C
 • İzmir 25 °C
 • Ordu 16 °C
 • Sinop 18 °C
 • Giresun 19 °C
 • Amasya 23 °C
 • Rize 19 °C
 • Trabzon 17 °C

Yalancılığı adamlık sananlar 'kaybedecektir'..

A.YENER CABBAR

Yalancılığı adamlık gibi sananlar, gazetenin reklam müdürünü arayıp, şu reklam, ilan işlerini görüşelim. Büyükler sonra bir araya gelir' der  ama ağzının payını almasına rağmen bunu yazmaz.. 

Yalancıdır, o nedenle yalan yazar.. 

Çapsız adam olununca, araya tanıdık ta koysa yüz bulamayıp,  kapıları kapattığımızı öğrenince, bukalemun gibi şekil değiştirerek, mübarek ayda yalan yanlış para mevzusu yapacaktır elbette, adamlık yerine.. 

Ama yalancı olduğunu o ve onlar da biliyor bir şey değişmez..

Değişmeyecekte..

Holdinglerden 'para sızdıran kim, kimler', belediyede usulsüz işler yapan kim, kimler', kim ne kadar liralık işlere imza atmış, kimler nerelere kaydırılmış, 'etik mi yasal mı çok tartışacağız' daha.. ..

O Taşeronların ve 'ALNIM AÇIK DİYENLERİN' ipliğini pazara çıkarmak 'benim için artık görev değil, ödevdir'..

Her gün onlarca mail alıyorum ilçeden.. Ne iğrençlikler anlatıyorlar. Belgesi bilgisi elime geçtiğinde 'aynen kapak yapacağım' emin olun.. 

Bırakmam hiç birinin yakasını.. Çünkü hem yalan konuştular, hem iftira attılar, hem de bu yalanlarını 'yaymak için çabaladılar'.. 

Bir vatandaş diyor ki, 'gücüm yetmedi, beni sindirdi, ama size her şeyi anlatacağım'.. Demek ki, ilçe halkının tepkisi bu yüzden.. 'ego tavan yapmış, 'kibir neler söyletiyor neler, kürsüde'.. 

Dinleyeceğiz elbette.. Herkese açıyoruz kapılarımızı.. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı her fırsatta eleştiren TBB Başkanı Feyzioğlu ile birlikteki 'Özel kalem müdürünün fotoğrafının Siyah beyaz kağıttaki resmini zor bulmuştum, inanın 'yayından bir gün sonra renklisi geldi mailime'.. 

Bu kadar tepkili ilçe halkı.. Bam teline basmışız demek ki vatandaşın.. 

Bu kadar mı olur..

Bir anket yapılır da yüzde 66'lık iktidar partisinin oyunun olduğu yerde, yüzde 94 başkanın yaptığına karşı oy çıkar mı..? Bugün seçim olsa 'hüsran'..

Yazımı bir hatırlatmayla tamamlıyorum.. 

İlgili kurumlar ilgilensin artık.. Cumhuriyet Savcılığı başta olmak üzere.. 

Ruhsatı iptal olmuş bir işletmeyle, görevi olmadığı halde ayrıcalık sağlayıp, anlaşarak, görevinin gereklerine aykırı olarak bir işi yapması ve 100 bin lirası spor kulübüne bağış olmak üzere 500 bin liralık bütçenin 'anlaşmalı olarak' tamamlanması aşağıdaki tanıma uyuyor mu?.. 


II- 5237 SAYILI KANUNUN İLGİLİ MADDELERİ: Rüşvet

MADDE 252- (1) Rüşvet alan kamu görevlisi, dört yıldan oniki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Rüşvet veren kişi de, kamu görevlisi gibi cezalandırılır. Rüşvet konusunda anlaşmaya varılması hâlinde, suç tamamlanmış gibi cezaya hükmolunur.

(3) Rüşvet, bir kamu görevlisinin, görevinin gereklerine aykırı olarak bir işi yapması veya yapmaması için kişiyle vardığı anlaşma çerçevesinde bir yarar sağlamasıdır.


Ayrıca Başbakanlık genelgesi ve kamu kurumlarındaki etik  davranışları açısından Samsun Valisi'ne iletiyorum.. 

Madde 14 — Kamu görevlileri; görev, unvan ve yetkilerini kullanarak kendileri, yakınları veya üçüncü kişiler lehine menfaat sağlayamaz ve aracılıkta bulunamazlar, akraba, eş, dost ve hemşehri kayırmacılığı, siyasal kayırmacılık veya herhangi bir nedenle ayrımcılık veya kayırmacılık yapamazlar.
Kamu görevlileri, görev, unvan ve yetkilerini kullanarak herhangi bir kurum, vakıf, dernek veya SPOR KULÜBÜNE yardım, bağış ve benzeri nitelikte menfaat sağlayamazlar. 

Madde 15 - Kamu görevlileri, yürüttükleri görevle ilgili bir iş, hizmet veya menfaat ilişkisi olan gerçek veya tüzel kişilerden kendileri, yakınları veya üçüncü kişi veya KURULUŞLAR İÇİN  için doğrudan doğruya veya aracı eliyle herhangi bir hediye alamazlar ve menfaat  sağlayamazlar.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10