• BIST 116.432
 • Altın 165,995
 • Dolar 3,9266
 • Euro 4,8176
 • Samsun 11 °C
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 3 °C
 • İzmir 9 °C
 • Ordu 11 °C
 • Sinop 7 °C
 • Giresun 12 °C
 • Amasya 9 °C
 • Rize 12 °C
 • Trabzon 12 °C

Yarış başladı

Yarış başladı
İlkadım, Atakum Canik, Tekkeköy'de seçim heyecanı sürüyor. Sahada yarış tüm hızıyla devam bazıları başvuru yaptı, bazıları ise beklemede

Samsun'da yerel seçim heyecanında AK Parti'nin aday adaylığı sürecini  başlatmasının ardından 17 ilçede ve Büyükşehir'de hareketlilik başladı.  Aday adaylığı başvurularının bugünden itibaren başlaması beklenirken,  bir çok isim, Ankara ve Samsun'da görüşmelerini sürdürüp, garanti  adaylık peşinde. 

Seçim bölgesinde çalışmalarını sürdüren ve Belediye Başkan aday adayı  olmayı planlayan tüm isimler, geçtiğimiz haftayı Ankara'da geçirdi.  Samsun İl Yönetimi ile istişaresini yapan yerel yönetimde belediye  başkan adaylığı düşünen isimler daha sonra soluğu Ankara'da genel  merkezde aldı. Samsunlu Spor Bakanı Suat Kılıç ve milletvekilleriyle  görüşen siyasiler, daha sonra yerel yönetimlerden sorumlu genel merkez  yetkilileriyle de görüştü. Ve Samsun'da süreç başladı.
İŞTE ADAY ADAYLARI VE SON DURUMLARI
İLKADIM
MHP
Necattin Demirtaş (Belediye Başkanı)
İlkadım İlçesi'nde MHP'li Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın 'resmen  adaylığı ilan edilmedi'. Ancak doğal aday olan Demirtaş, seçim  çalışmalarını sürdürüyor. 
AK PARTİ
Erdoğan TOK (Gazi eski Belde Belediye Başkanı)
TBMM Müşaviri ve İlkadım eski Belediye Başkanı Erdoğan Tok henüz  başvurusunu yapmadı ancak sahada. Başvurusunu aday adaylığı  sürecinin sonuna sakladığı öne sürülüyor.
Süleyman Kaldırım (Gazi Beldesi eski Belediye Başkanı)
Eski Belediye Başkanı ve 2009'da Necattin Demirtaş'a karşı seçim  kaybeden AK Partili Süleyman Kaldırım da sahaya çıktı, ancak aday  adaylığı başvurusu yapmadı. Henüz bekliyor ve görüşmelerini  sürdürüyor. 
Ahmet Okuyucu (İlkadım Kurucu Belediye Başkanı)
İlkadım'ın Kurucu Belediye Başkanı Ahmet Okuyucu, aday adaylığı  başvurusunu yapan ilk isim oldu. İlçe Başkanı İhsan Kurnaz'a  başvurusunu yapıp sahadaki çalışmalarına döndü. Hiç ara vermediği  çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle Kavaklıların oylarını alacağı  düşünülüyor.
İhsan Kurnaz (AK Parti İl Başkanı)
İlçe Başkanı İhsan Kurnaz, henüz aday adaylığıyla ilgili açıklama yapmadı  ancak, aday adayı olduğu herkes tarafından bekleniyor. Başvurusunu  yapmak için parti içi görüşmelerini sürdürüyor. Bu arada Başkan  Demirtaş'a yönelik eleştirileriyle gündemde kalıyor. 
CHP
Vedat Yılmaz (Gazi Belediyesi Kurucu Başkanı)
Gazi Belediyesi'nin kurucu Başkanı Vedat Yılmaz'ın seçimde aday olup  olmayacağıyla ilgili netlik yok. Ancak Yılmaz, "Partim ne görev verirse  hazırım' mesajını veriyor. Henüz adaylık başvurusu yapmadı. 
Erkan Akyüz (İlkadım İlçe Başkanı)
Aday adaylığıyla ilgili olarak istifa etmedi ancak anketlerde çıkıyor.  Başkan Demirtaş'a karşı yaptığı eleştirileriyle gündem de kalmasını bildi.  Ya iddialı bir adayla sahaya çıkarım, ya  da kendim sinyalini verdi. 
Abdullah Taşkın (Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanı)
Medikalpark Hastanesi'nde görevli ve Mehmet Aydın Devlet Hastanesi  eski Başhekim Yardımcısı Opr. Dr. Abdullah Taşkın'ın henüz başvurusu  yok. Samsun Gümüşhane Dernekler Federasyonu (SAMGÜDEF) Başkanı da  olan Taşkın henüz sahada değil, ancak istişare yaptığı öne sürülüyor.
Nihat Batur (Eski Belediye Başkanı)
Gazi Belediyesi'nin eski Başkanı Nihat Batur, 2009'daki yerel seçimlerde  CHP'nin İlkadım adayıydı. Şimdi aday adayı olup olmayacağı açısından bir  açıklaması olmadı. Başvurusu yok. 
ATAKUM 
Metin Burma (Belediye Başkanı)
CHP'li Belediye Başkanı Metin Burma, alternatifsiz tek isim.  Belediyecilikteki 15. yılı. Partisinin belki de Samsun'daki en güçlü adayı.  Sahadaki çalışmalarını hiç kesmedi ve sürdürüyor. 
AK PARTİ
Adem Bektaş (Eski Belediye Başkanı)
Eski Belediye Başkanı Adem Bektaş eski Atakum sınırlarında etkili.  Seçmenle irtibatını kesmemiş. Henüz aday adaylığı başvurusunu yapmadı  ancak billboardlarda 'yeniden hizmet' sloganıyla sahaya çıktı. 
Hüseyin Dereli (AK Parti İlçe Başkanı)
İlçe Başkanı Hüseyin Dereli, Atakum'luya aday adayı olduğu sinyalini  vermiş. Partisindeki görevinden istifa etmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz  hafta Ankara'ya gitti, göreşmelerini yaptı. Genel Merkezin ilçe başkanlarıyla ilgili bu Salı günü yapacağı açıklamayı  bekliyor. başvuru yapması bekleniyor. 
Turan Çakır (Büyükşehir Başkanvekili)
Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır, aday adaylığı için sahaya  çıkmaya hazırlanıyor. Aday adayı olduğunu resmen açıklamasa da,  biliniyor. Başvuru henüz yapmadı.
İshak Taşçı 
AK Parti'nin son il başkanlığı seçimlerinde il başkan adayıydı. Ancak  Köktaş, çıkınca çekildi. Atakum'da çalışmalarını sürdürüyor. Henüz  başvurusu yok. 
MHP
Erkan Avcı 
Atakum'da başvurusunu yapan ilk aday adayı oldu. Diğer partileri bile  harekete geçiren isim oldu. Hemen her gün bir kaç yerde toplantı  düzenleyen, köylere çıkan ve halka hitap eden Avcı, adeta her noktada  görülen tek isim gibi. 
Cemalettin Kola
Atakum MHP Belediye Meclis üyesiydi. Sonradan yarışa katıldı. Ancak  aday adaylığı başvurusunu yaptı. Çalışmasını sürdürüyor. 
Hasan Danayiyen 
Atakum'da son zamanlarda çalışmalarına  başladı. Öğretmen olduğundan  ve istifa etmediğinden henüz başvurusunu yapmadı. 
CANİK
AK PARTİ
Osman Genç (Belediye Başkanı)
Canik Belediye Başkanı  Osman Genç, ilçesindeki seçmeniyle barışık. AK  Parti'nin oy potansiyeli merkezde de, ilçede de yüksek. Başkan Genç,  henüz ilçeye adaylık başvurusunu yapmadı. Büyükşehir adaylığı  düşündüğü herkes  tarafından biliniyor. Büyükşehir'e mi, Canik'e mi  başvuru yapacak bekleniyor
Yılmaz Hocaoğlu (Cahik İlçe Başkanı)
Canik İlçe Başkanı Yılmaz Hocaoğlu, Osman Genç'in Büyükşehir'e aday  adayı olması halinde yerine düşündüğü isim olarak biliniyor. Avukat  Hocaoğlu'nun bu konuda bir açıklaması yok ve başvurusu yok. 
Hasan Talak
Canik'te Hasan Talak'ın ismi de başkan aday adaylığı için geçiyor. Ancak  Başkan Genç'in Büyükşehir'e aday olması halinde aday adaylığı  başvurusu yapacağı söyleniyor. 
Özlem Maraş 
Saha çalışması oldu ancak sonra çekildi. Onun da Başkan Genç'in  Büyükşehir konusundaki tavrını beklediği öne sürülüyor.
Osman Çetinkaya (Eski İl Başkanı)
AK Parti eski İl Başkanı. Aday adaylığı başvurusu yok. Ancak, ilçede nabız  yokladığı biliniyor. Başkan Genç'in aday olmaması halinde aday adaylığı  başvurusu yapabileceği konuşuluyor.
MHP
Atıf Yiğit (Canik MHP adayı)
MHP ilk merkez ilçe adayını açıkladı ve o isim Atıf Yiğit oldu. Yiğit, seçim  çalışmalarını sürdürüyor. 
TEKKEKÖY
CHP
Hayati Tekin (Belediye Başkanı)
DSP'den seçimlere giren ve CHP'e geçen Belediye Başkanı Hayati Tekin,  yine partisinin tek adayı. Tekin'in kendi partisi içinde rakibi yok. 
AK PARTİ
Adem Kızılkaya
İl Özel İdare'de İnsan Kaynakları Daire Başkanı Adem Kızılkaya'nın aday  adayı  olması bekleniyor.  Bürokrat olmasına rağmen ilçede her  geçen gün 'bilinirliği' ivme kazandı. Şu an her kesimin konuştuğu bir  isim. YSK sürecini bekliyor. İstifa edip, başvurusunu yapacak.
Hasan Togar 
Biri MHP'den, bir diğeri AK Parti'den iki kez seçim kaybetti. Hasan Togar,  yeniden aday adayı olmak için sahaya çıkmaya hazırlanıyor. Adaylık  başvurusunu henüz yapmadı. Ancak saha çalışması sürüyor. 
Ahmet Yücel
Tekkeköy Belediye Başkanı Mustafa Yücel'in oğlu. MHP'li bir tabana sahip.  Aday adaylığı başvurusu yapmadı ancak, saha çalışması sürüyor. 
Yüksel Öğüten
Yaklaşık 2 yıl Belediye Başkanvekilliği görevini yürüttü. Eski futbolcu ve  sevilen bir isim. Aday adaylığı başvurusu yapmadı, istişareleri sürüyor. 
Halil İnci
Aşağı Cinik eski Belediye Başkanı. SASKİ'de çalışıyor. Bürokrat olduğu için  YSK'nın sürecini bekliyor. Aday adaylığı çalışmaları sürüyor. 
Mustafa Candal
Tekkeköy'deki Candal Tesisleri'nin sahibi. İlçede sevilen bir isim. Henüz  başvurusu yok. Aday adaylığı için başvuru yapacağı konuşuluyor. 
MHP
AHMET YARDIM 
Tekkeköy'de MHP'de seçmenin dilinde tek isim var. O isim Ahmet Yardım.  Ancak Yardım'ın henüz başvuru yapmadı.   A. Yener CABBAR yazdı...
 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • 'Durmak, oturmak yok çalışma zamanı'18 Mart 2018 Pazar 19:27
 • Durağan'a 'sağlık' yatırımı18 Mart 2018 Pazar 19:26
 • 'İttifakın amacı baraj endişesini yok etmek'18 Mart 2018 Pazar 19:25
 • Genel merkez bizi anketle sorguluyor18 Mart 2018 Pazar 14:31
 • ŞOK TEMAYÜL17 Mart 2018 Cumartesi 15:41
 • CHP ve İYİ Parti yerelde uzlaştı17 Mart 2018 Cumartesi 15:25
 • Mühürsüz oy mu olur?15 Mart 2018 Perşembe 18:43
 • Ülkenin geleceği için 'milli dayanışma' şart15 Mart 2018 Perşembe 18:32
 • Samsun MHP'den Bahçeli'ye destek15 Mart 2018 Perşembe 18:31
 • Müfredatta 'Türk Dünyası' tarihi eksik15 Mart 2018 Perşembe 18:30
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10