loading...
Samsun
DOLAR8.3341
EURO10.0334
ALTIN478.23

Abdal Deresi'nde Balık Tutma Keyfi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abdal Deresi'nde Balık Tutma Keyfi
Abone ol
Biyokütle santralinin suyu kirlettiği iddialarının Çevre Müdürlüğü'nün yayınladığı 'Tüm değerler sınır değerlerin altında' raporu ile çürütüldüğü Abdal Deresi'nde, vatandaşlar eskiden olduğu gibi balık tutmaya devam ediyor. 

'Doğa ve çiftçi dostu' sloganıyla temiz enerji üretimini sürdüren Oltan ve Köleoğlu Şirketi'ne ait, Biyokütle Enerji Santrali, yöre halkına katkılarını sürdürürken, ortaya atılan 'dereyi kirletiyor' iddialarına da, devlet kurumlarının sudan aldığı numunelerin analiz raporlarıyla yanıt vermişti. 

KARA PROPAGANDA 
ANALİZLE ÇÜRÜTÜLMÜŞTÜ 

Abdal Irmağı'nı kirlettiği öne sürülen biyokütle santralle ilgili yapılan kara propaganda sonrası harekete geçen Çevre İl Müdürlüğü dere suyundan numune alarak, analiz için laboratuvara göndermiş, Abdal Deresi’nden alınan su örneğinin analizinden 'Tüm değerler sınır değerlerin altında' sonucu çıkmıştı. Bazı çevrelerin gündeme getirdiği 'santralin suyu kirletiyor' iddialarının analiz sonuçları ile çürültüğü Abdal Deresi'nde, vatandaşlar, eskiden olduğu gibi balık tutmaya devam ediyor. Oltasını kapan vatandaşlar, yeşil doğa içerisinde saatlerce balık tutma keyfi yaşıyor. 

Abdal Deresi'nde vatandaşlar eskiden olduğu gibi balık tutmaya devam ediyor. 

26 MART HHALK 


Çevre Müdürlüğü su analizi yapmıştı 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün paylaştığı analiz raporlarında, numune olarak alınan suda laboratuvar ortamında yağ, gres, katı madde, sıcaklık , klorür, sülfat ve demir ölçümleri ve hatta balık biyo deneyi analizleri yapıldı. Çıkan sonuçlarda, özellikle yağ sınır değer 20 iken, 16.2, katı madde 150 iken 12.15, sıcaklık değeri sınır değer 35 iken, 17.3 olarak tespit edildi. Klorür, sülfat ve demir de ise analiz sonuçları sınır değerlerin çok altında olarak tespit edildi. Balık biyo deneyinde ise sınır değer 10 iken, analizde 8 olarak belirlendi. 

Haber N.Alper CABBAR 

loading...

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Comdata 'istihdam' rakamlarını açıkladıÖnceki Haber

Comdata 'istihdam' rakamlarını açıkladı

Telekom’dan atama jesti Samsunlu bölge müdürüSonraki Haber

Telekom’dan atama jesti Samsunlu bölge m...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar