loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10

Adnan Güngör ve Musa Aydın'dan Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'ın İddialarına Cevap!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Adnan Güngör ve Musa Aydın'dan Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'ın İddialarına Cevap!
Abone ol

Adnan Güngör ve Musa Aydın yaptığı açıklamada;

 "Sayın başkanımız Yüksel Yıldırım, biz "Antrenör Eğitim Programı" için Antalya'da bulunduğumuz 20 Kasım 2021 tarihinde "Taraftarın Sesi" programına katılmış ve 2 saat 28. dakika ile 2 saat 53. dakikalar arasında bizim hakkımızda birtakım açıklamalarda bulunmuş. Yoğun bir eğitim programı gördüğümüz için, bu açıklamaları daha yeni izleyebildik. Başkanımızın o dönem görev aldığımız scouting biriminin çalışmalarını ve işleyişini çok iyi biliyor olmasına rağmen, hakkımızda bu denli yanlış ve tutarsız söylemlerle eleştiri oklarını bize yöneltmesini anlayamıyoruz. Bu yüzden, Musa Aydın ve Adnan Güngör olarak biz de açıklama yapmak istiyoruz. Ve buradan camiamızın ve taraftarımızın dikkatine sunuyoruz. 

Öncelikle, başkanımız ortada kendisine sunulmuş raporlar olmadığını söylüyor. Biz, maçlarına gittiğimiz ve pandemi kısıtlamalarından dolayı gidemeyip InStat programı üzerinden izlediğimiz bütün oyuncular için olumlu ya da olumsuz görüş bildirerek hazırladığımız tüm raporları birlikte görev yaptığımız Hüseyin Çayır arkadaşımıza teslim ettik. Ve tüm raporlar başkan, genel menajer veya teknik ekibe sunulmak üzere hazırlandı. Bu raporların ulaştığı yerler ya da kişiler (başkan, genel menajer, teknik ekip vs.) WhatsApp konuşmalarıyla ispatlanabilir durumdadır. Bu çalışma işleyişi yaklaşık 2 yıl süresince de bu şekilde devam etmiştir. 

İkinci olarak, başkanımız, kendimizi basın toplantısı yoluyla taraftarlara açıklamamış olmamızı eleştirmekte ve basını ve taraftarı ciddiye almadığımızı ileri sürmektedir. Biz, kendisine böyle bir zamanda basın toplantısının Scouting ekibi için yersiz olduğunu, taraftarı veya basını tabii ki önemsediğimizi ama Scouting ekibinin çalışmalarını bir basın toplantısı yoluyla anlatmanın kulüp içinde kaos yaratabilecek yanlış anlaşılmalara yol açabileceğini belirttik. 

Üçüncü olarak, başkanımız kendisinin Scouting ekibine dahil etmek istediği kişilere kucak açmadığımızı söylüyor. Bunlardan biri olan Uğurcan isimli kişinin menajerlik yaptığını biliyorduk. Ama başkanımız görevlendirdi diye ilk zamanlar ses çıkarmadık. Başkanın, eylül-ekim aylarında görevlendirdiğini söylediği bu kişi, bundan 2-3 ay öncesinde (Temmuz ayında) Mehmet Altıparmak, Mustafa Aztopal, Cenk işler, Hüseyin Çayır ve bizim bulunduğumuz bir transfer toplantısında yanımızdaydı ve sadece bizi dinliyordu. 

Son olarak, Yüksel Başkanımız, bizim için "Takıma kimi getirmişler, kimi bulmuşlar?" diyor. Kimi bulduğumuzu, kimi istediğimiz', kimi istemediğimizi, hangi oyuncuyu isteyip de alamadığımızı ya da hangi oyuncunun istemeMEmize rağmen alındığını, bunların hepsini kendisi ve bu işlerden sorumlu diğer kişiler çok iyi biliyor. Kaldı ki "Takıma kimi getirmişler..." eleştirisinin hedefinde sadece bizim ve Hüseyin Çayır'ın olması büyük bir haksızlıktır çünkü Cenk işler de bu sezon başından beri Scouting ekibinin içinde görev almıştır. 

Çünkü Scouting gizliliğe önem vermeyi, güven duyabilmeyi ve dürüst olmayı gerektirirdi. Biz, Adnan ve Musa olarak, neredeyse 17 yıl emek verdiğimiz futbol hayatlarımızda şaibeye bulaşmamış kişiler olarak, adına ister Samsunluluk ister Samsunsporluluk denilsin, taşıdığımız vicdanla nasıl gerekiyorsa öyle bir tutum sergiledik. Bugün de aynı durumları yaşasak, Samsunlu bile olsa böyle kişilerin Scouting biriminin içinde yer almasına karşı çıkardık. 

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım

Bir de baktık ki, ortak alınan kararla bizim transferini onayladığımız oyuncuyu, 2-3 gün sonra menajeri olarak takıma getirmiş Uğurcan isimli bu şahıs. (Zaten öncesinde de bir oyuncuyu daha takıma getirmişti kendisi. O oyuncu da halen takımın içerisindedir.) Biz de, Hüseyin Çayır arkadaşımız ile beraber kulüp genel menajeri Mustafa Aztopal'a Scouting ekibinin içinde bir menajerin yerinin olamayacağını, bunun bize ve kulübe yakışmadığını söyledik. 

Samsunspor Futbol takımımız şu an bir toparlanma süreci içinde ve inşallah daha iyiye giderek hak ettiği gibi Süper Lig'e çıkacak. Şimdi buradan başkanımıza seslenmek istiyoruz:

-Yüksel Başkanımız, lütfen bizim kariyerimizi ve kişiliğimizi zedeleyecek doğru olmayan ya da doğruluğu ispatlanmamış ithamlarda bulunmayın. Daha önce size bütün sorularınıza içtenlikle cevap verebilecek durumda olduğumuzu söyledik. Ancak siz tercihinizi bizi dinlemek ve anlamaya çalışmak yerine, bizi taraftarın ve camianın önüne "hedef" olarak koymaktan yana kullandınız. Siz başkansınız, tabii ki istediğinizi göreve
getirir veya görevden alırsınız fakat adalet terazisinde tartmadan lütfen hiçbir kimseyi, olayı veya görüşü yargılamayınız." dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
29 Kasım 2021 HHalk Gazetesi Yazarlarının GündemiÖnceki Haber

29 Kasım 2021 HHalk Gazetesi Yazarlarını...

7. kattaki pencereden düşen lise öğrencisi hayatını kaybettiSonraki Haber

7. kattaki pencereden düşen lise öğrenci...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar