loading...
Samsun
DOLAR8.8736
EURO10.4799
ALTIN499.04

AK Parti'de Anket Alarmı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Parti'de Anket Alarmı
Abone ol
AK Parti Yerel Yönetimleri'nin Samsun'da yaptığı anketin yankıları sürerken, ankette yüzde 48,9 beğeni alan  Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediyelere eğitim vermek için sahaya çıkıyor. 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin bazı illerde yaptırdığı anketler biliniyordu, ancak sonuçları da adeta sır gibi saklanıyordu. 22 ili kapsayan ve incelemesi yapılan 7 il arasında olduğu daha önce de dile getirilen Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin anketinin Mayıs 2021'de yapıldığı ortaya çıktı. 

'Yerel Yönetimler Memnuniyet Araştırması' adı altında yapılan ankette, Samsunlulara tek ana soru ve 3 seçenek  yöneltildi. ''Önceki dönem ile karşılaştırdığınızda Büyükşehir Belediyesi'ni hizmet ve performans açısından nasıl buluyorsunuz?' başlığı altında yapılan kamuoyu yoklamasında 'Yeni yönetim daha başarılı', Değişen bir şey olmadı' ve 'Önceki Yönetim daha başarılıydı' tercihleri vatandaşlara soruldu. Anketten çıkan sonuç, eski yönetimin daha başarılı olduğu yönünde açık ara yüzde 48.9 ile tercih edilirken, yeni yönetimin daha başarılı şıkkı, yüzde 17,7'de kaldı. Değişen bir şey olmadı tercihi ise yüzde 33,4 ile yeni yönetimin bir farkındalık oluşturamadığını gözler önüne serdi. 

Yusuf Ziya Yılmaz 

ESKİ BAŞKAN YILMAZ EĞİTİM VERECEK 

AK Parti'nin Samsun için yaptırdığı ankette, Başkan Demir dönemini  başarılı bulmayan Samsunlular, eski Başkan Yılmaz yönetimine yüzde 48,9 tercih yaptı. Demir'in performansını beğenen yüzde 17,7.  Anketin yankıları sürerken, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, bölge toplantılarına başlıyor. Toplantılarda Samsun'da yüzde 48,9 beğeni alan Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, başkanlara eğitim verecek. 

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Gen.Başk.Yardımcısı Mehmet Özhaseki 

BÖLGE TOPLANTILARI BAŞLIYOR 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin başkanlığında AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle yapılamayan bölge toplantılarına bu yıl Balıkesir ile başlanacak. Bu toplantıda Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak ve Yalova olmak üzere 21 şehirden 201 AK Partili belediye başkanı Balıkesir’de bir araya gelecek. Ayrıca bölge toplantılarına o bölgedeki AK Partili büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının beraberinde büyükşehir meclis başkanvekilleri, il genel meclis başkanları, il başkanları, il yerel yönetimleri, kadın ve gençlik kolları başkanları da katılacak. Balıkesir’in ardından bölge toplantılarının 15-16-17 Ekim’de Ordu’da, 22-23-24 Ekim’de Şırnak’ta ve kasım ayında da Antalya’da yapılması planlanıyor. 

GENEL DURUM ELE ALINACAK  

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 31 Mart’tan sonra geçen üç yılda AK Belediyeler’in genel durumunun ele alınacağı belirtildi. Açıklamada, "Hem eğitim hem de bilgi paylaşıma yönelik toplantılar olacak. Bölge toplantılarında geçmiş dönemlerden başarılı belediye başkanlarının bilgi ve tecrübelerini belediye başkanlarına aktarabileceği ortam oluşturulacak. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Politika Kurulu Üyesi Refik Tuzcuoğlu moderatörlüğünde Samsun Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Antalya Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı Menderes Tevfik Türel tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak" denildi. 
  
İLETİŞİM VURGUSU 

Toplantılarda geçmişteki tecrübelerin güncel belediyecilik anlayışı ile harmanlandığı vizyoner eğitim programı, daha sonra alanında uzman kadrolar tarafından yapılacak dijital siyasal iletişim, beden dili, halkla ilişkiler, kaynak geliştirme, mevzuat, bütçe ve personel yönetimi konulu eğitimlerle devam edecek. İllerin kendine özel sorunları ve taleplerinin bildirilmesi amacıyla ilgili bakanlıklardan bakan yardımcıları ve ilgili kurumların genel müdürleri bölge toplantılarına davet edilecek. Böylelikle şehrin sorunları ilk ağızdan dinlenmiş ve belediyelerin ve şehrin talepleri bakanlıklara iletilmiş olacak. Toplantılar vesilesiyle bakan yardımcıları ve bürokratlar ile belediye başkanlarının da kaynaşması hedefleniyor. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Antalya Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı Menderes Tevfik Türel tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak

Menderes Türel 

İHA     


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Türkiye'nin ana şefkatine ihtiyacı var'Önceki Haber

'Türkiye'nin ana şefkatine ihtiyacı var'

Bakan Koca güncel corona verilerini açıkladı! İşte 14 Eylül yeni vaka ve vefat sayısıSonraki Haber

Bakan Koca güncel corona verilerini açık...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar