loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05

Anakent İş Merkezi'nin yıkım süreci başladı 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Anakent İş Merkezi'nin yıkım süreci başladı 
Abone ol
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, Anakent İş Merkezi’ni Ramazan ayına kadar yıkacaklarını belirterek, yerine de otopark yapacaklarını açıkladı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, devam eden ve yürüyen projeler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kıranköy'de devam eden dönüşüme işaret eden Demir, "Kıranköy’de 1400 konutluk kentsel dönüşüm hızlı bir şekilde devam ediyor. Mülkiyetleri oraya taşıyıp insanlarımızı nakledip eski konutları yıkacağız. Doğru ve güzel bir kent planlamasıyla otoparkı ve yaşam alanları olan yeni konutlar inşa edeceğiz "dedi. 

Demir, "Samsun’un 946 kırsal mahallesi var. Tamamının altyapı sorununu bitireceğiz. Seçim döneminde bunların tamamının hesabını yapıp yolunu yapmaya karar verdik. 5 yıl içinde bitirmeye söz verdim. 2023 yılının sonuna kadar tamamını bitiriyoruz. Genişletmeyle birlikte kaliteli bir şekilde asfalt yapıyoruz. Ekiplerimiz çalışıyor. Tüm mahallelerin içme suyu meselesini de çözüyoruz. Arıtmaları büyütüyoruz. 30 Milyon TL maliyetle Havza’ya içme suyu arıtma tesisi kuruyoruz. Tüm ilçe kaliteli su tüketecek. İlçelerin grup yollarını yapıp içme suyu sorunlarını çözdüğümüzde köyler kasabaya dönüyor. Bunun örnekleri oluşmaya başladı "dedi. 

YIKIM SONRASI KÜTÜPHANE BAŞLIYOR 

Subaşı otoparkının bitme noktasına geldiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Anakent İş Merkezi’ni de Ramazan ayına kadar yıkacaklarını dile getirdi. Onun yerine de otopark yapacaklarını vurgulayan Başkan Demir, “Ayrıca Cumhuriyet Meydanı için başlattığımız proje sürüyor. Akıllı şehir uygulamalarımız devam ediyor. Toybelen sürüyor. Gülsan kamulaştırılıp taşınacak. Yalı Kafe’nin olduğu alandaki yeni kültürel proje ihaleye gidilecek. Kütüphane projesi Türk-İş Eğitim Merkezi’nin yıkımıyla başlayacak” diye konuştu. Tolgahan ÇAĞLAR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
TDP'den Samsun açılımı Önceki Haber

TDP'den Samsun açılımı 

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: CHP iktidara yürüyorSonraki Haber

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: CHP...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar