Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar 6.0455
  • Euro 7.0499
  • GR ALTIN 233.21
  • ÇEYREK 375.66

Avrupa Üniversite Oyunlarında 20 Madalya

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Portekiz’de düzenlenen 2018 Avrupa Üniversite Oyunları’ndan 20 madalya ile dönen öğrenci ve üniversite yönetimlerini kutladı.

Avrupa Üniversite Oyunlarında 20 Madalya
  • 06 Ağustos 2018, Pazartesi 14:30

Portekiz’ in Coimbra kentinde 14 - 18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 2018 Avrupa Üniversite Oyunları’ndan dönen sporcular 4 altın, 4 gümüş ve 12 bronz olmak üzere toplam 20 madalya kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da 2018 Avrupa Üniversite Oyunları’nda 20 madalya ile yurda dönen sporcuları yayımladığı tebrik mesajı ile kutladı.

Bakan Kasapoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Portekiz’de düzenlenen Avrupa Üniversite Oyunları’nda başarılı bir performans gösteren öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Gençlerimizin elde ettiği bu başarılı sonuçların arkasında kuşkusuz üniversite yönetimlerinin de büyük payı var. Bayrağımızı yurtdışında dalgalandıran ve bu önemli başarıda katkısı bulunan sporcularımız başta olmak üzere, teknik ekibi ve üniversite yönetimlerini kutluyor, şahsım ve ülkemiz adına şükranlarımı sunuyorum.”

2018 Avrupa Üniversite Oyunları’nda, madalya kazanan üniversite ve öğrencilerinin isimleri ve başarıları ise şöyle:

Judo - 63kg Ümmühan KABAK (Balıkesir Üniversitesi) Altın madalya,

Judo - 48kg Nazlıcan KILIÇ (Balıkesir Üniversitesi) Bronz madalya,

Judo - 52kg Rabia ŞENYAYLA (Balıkesir Üniversitesi) Bronz madalya,

Judo - 70kg Nursel EREN (Balıkesir Üniversitesi) Bronz Madalya,

Judo - 66kg Ahmet Şahin KABA (Kastamonu Üniversitesi) Bronz madalya,

Judo - 73kg Bayram CEYLAN (Kastamonu Üniversitesi) Bronz madalya,

Judo - 90kg İlhami GENÇ (Kastamonu Üniversitesi) Bronz madalya,

Beykent Üniversitesi - Voleybol Erkek Kategorisi Şampiyonu olarak Altın Madalya,

Beykent Üniversitesi - Basketbol Erkek Takımı ikinci olarak Gümüş madalya,

Nişantaşı Üniversitesi - Masa Tenisi Tek Erkekler İbrahim Gündüz Şampiyon olarak Altın madalya,

Nişantaşı Üniversitesi - Masa Tenisi Erkek Takım Şampiyon olarak Altın madalya,

Nişantaşı Üniversitesi - Masa Tenisi Tek Erkekler Abdullah Talha Yiğenler ikinci olarak Gümüş madalya,

Marmara Üniversitesi - Masa Tenisi Erkek Takımı üçüncü olarak Bronz madalya (Bu kategoriye 2 takımla katılan üniversitemizin 2 takımı da 3. olarak 2 bronz madalya kazanmışlardır),

Uludağ Üniversitesi - Badminton Tek Erkekler Kategorisi Yusuf Ramazan Bay İkinci olarak Gümüş madalya,

Uludağ Üniversitesi - Badminton Takım halinde Bronz Madalya,

Marmara Üniversitesi - Kürek Erkek Takım LM2x ikinci olarak Gümüş Madalya

Marmara Üniversitesi - Kürek Erkek Takım LM1x ikinci olarak Bronz Madalya,

İstanbul Arel Üniversitesi - 3x3 Basketbol Erkek Kategorisi üçüncü olarak Bronz madalya,

İstanbul Aydın Üniversitesi - Tenis Kadınlar kategorisi Takımı üçüncü olarak Bronz madalya.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
loading...

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık