loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05

Bakan Karaismailoğlu Samsun'da projeleri anlattı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Karaismailoğlu Samsun'da projeleri anlattı
Abone ol
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Samsun'da temaslarda bulundu, Bafra Otogar Farklı Seviyeli Kavşağı'nın açılışını yaptı. Karaismailoğlu, kente yapılanları ve devam eden projeleri anlattı. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Büyükşehir Belediyesi'ni ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ettikten sonra Bafra Otogar Farklı Seviyeli Kavşağı'nın açılışını gerçekleştirdi. Bakan Karaismailoğlu, AK Parti hükümetlerinin karayolu, havayolu, demiryolu, denizyolu ve haberleşme yatırımlarına büyük önem verdiğini ve alt ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ettiğini aktardı.

10 MİLYARLIK YATIRIM YAPILDI 

Samsun'a yapılan ve devam eden projeleri anlatan Bakan Karaismailoğlu, "Cumhuriyet döneminde hiçbir hükümetin göstermediği, fakat Anadolu’muzun bu kadim ve güzel şehri Samsun’un fazlasıyla hak ettiği ihtimamı göstererek, şehrimize 19 yılda ulaşım ve iletişim harcamaları için 10 milyar 282 milyon liradan fazla yatırım yaptık. 2003 yılında Samsun'da sadece 120 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 310 kilometreye çıkardık. İl genelindeki 808 kilometrelik yol ağının yüzde 38’i bölünmüş yol standardındadır. Samsun’u bölünmüş yollarla Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop’a bağladık. 2003-2021 yılları arasında Samsun il genelinde 235 kilometre bitümlü sıcak kaplamalı yol yaptık. 2’si çift tüp tünel olmak üzere, toplam uzunluğu 2 bin 235 metre olan 22 tünel yaptık. Bunun yanında, toplam uzunluğu 14 bin 193 metre olan 113 köprüyü tamamladık." diye konuştu.

YENİ KAVŞAK YOĞUNLUĞU AZALTACAK 

Samsun'da 1993-2003 arasında karayolları adına sadece 701 milyon liralık yatırım yapıldığına işaret eden Bakan Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Hükümetlerimiz döneminde bu miktarı 12 kat artırarak, 9 milyar 147 milyon liraya çıkardık. Samsun’da devam eden 10 karayolu yatırımının toplam proje tutarı 9 milyar 147 milyon lirayı aşıyor. Hizmet siyasetini esas alan anlayışımızdan tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da hiçbir zaman ödün vermedik. Aynı kararlılıkla mevcut çalışmalarımızı sürdürürken, şehrimizin gelişimi için yeni yatırımlarımızı planlamaya da devam ediyoruz. Kızılırmak Havzası’nın bereketli topraklarında yer alan Bafra, tarım ve tarıma dayalı sanayisi ile Samsun’un göz bebeğidir. İlçede her geçen gün artan organize sanayi yatırımları ilçenin büyümesine ciddi katkılar sağlıyor. Öte yandan gelişen sanayi ile birlikte artan araç ve yaya trafiği, Samsun-Sinop transit trafiğini daraltıyor. Yoğunluk, Bafra içerisindeki trafiği de bunaltıyordu. Bugün açılışını yapacağımız Bafra Otogar Farklı Seviyeli Kavşağı hem Samsun-Sinop transit geçişini rahatlatacak ve hem de Bafra şehir içi trafiğine nefes aldıracak. Kavşağımız 1 kilometre anayol ve 258 metre alt geçitten oluşuyor. 2x2 şeritli bölünmüş yolumuz bitümlü sıcak kaplama standardında. Bu kavşak sayesinde Samsun-Sinop hattında günlük ortalama 18 bini aşkın aracın oluşturduğu yoğunlukta azalmış olacak "dedi. 

Açılışta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Mustafa Demir ile Karayolları Genel Müdür Abdülkadir Uraloğlu selamlama konuşması yaptı.


Havza-Vezirköprü yolu gelecek yıl bitecek 

Bakan Karaismailoğlu, Havza-Vezirköprü yolunun gelecek yıl biteceğini açıkladı.                   

Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde konuşan Bakan Karaismailoğlu, Batı Karadeniz'i, Orta ve Doğu Anadolu'ya bağlayan 14,8 kilometrelik Havza-Vezirköprü yolunun Samsun’da devam eden en önemli yatırımlardan biri olduğunun altını çizerek, 260 milyon liraya mal olacak yolun gelecek yıl tamamlanması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. 

'TEKNOFEST'E 
KATKI YAPACAĞIZ'

Samsun’da düzenlenecek TEKNOFEST 2022’ye de değinen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu şöyle konuştu: “TEKNOFEST’in Samsun’da yapılacak olması bizim için ayrıca bir gurur vesilesi. TEKNOFEST, dünyanın en önemli havacılık festivallerinden bir tanesi. İnşallah biz de bakanlık olarak elimizden gelen bütün desteği vereceğiz. Hem Samsun’un vizyonuna hem de tanıtımına yakışır bir festival olacak. Orada da önemli katkılarımız olacak.“   AA-İHA 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAL'da Yeni Sezon İçin Geri SayımÖnceki Haber

BAL'da Yeni Sezon İçin Geri Sayım

Yılport Samsunspor'un Yeni Teknik Direktörü Fuat Çapa Samsun'daSonraki Haber

Yılport Samsunspor'un Yeni Teknik Direkt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar