loading...
Samsun
DOLAR8.0666
EURO9.6819
ALTIN460.37

Başkan Mustafa Demir'in Göstermelik Halk Günü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Mustafa Demir'in Göstermelik Halk Günü
Abone ol
Samsun'da içme suyuna yapılan yüzde 25'lik zammı protesto eden DİSK Emekli Sen üyeleri, Başkan Demir’den randevu istedi. Başkan Mustafa Demir halk gününde eylemcileri kabul etmedi. Üyeler Genel Sekreter İlhan Bayram ile görüştürüldü. DİSK Emekli Sen Şube Başkanı Aydın, “Cevap olumsuz olursa tek çatı altında eylemlere devam edeceğiz” dedi.

SASKİ Olağan Genel Kurulu’nda suya yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde150 ve her ay TÜFE oranı ile fatura düzenlemesinin kabul edilmesine tepki gösteren DİSK Samsun Şubesi üyeleri Belediye Binası önünde sessiz eylem yaptı. Önceki gün Çözüm Merkezi’nde Başkan Mustafa Demir ile görüşmek için randevu alan DİSK Emekli Sen üyelerinin isteği reddedildi. Genel Sekreter İlhan Bayram’a yönlendirildi. 

BASINA KAPALI GÖRÜŞME 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir halk gününde zammı protesto eden vatandaşlarla görüşmedi. Üyelerin İlhan Bayram’ı ziyaretinde basın mensupları içeri alınmadı. Önceki gün bariyerlerle belediyenin meydanı kapatılmıştı, dün ise belediye kapısının girişi korumalarla kapatıldı. 

HALK GÜNÜNDE BİZİ KABUL ETMEDİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bayram ile görüşen DİSK üyeleri, görüşme sonrası basına açıklama yaptı. 
Başkan Mustafa Demir’in halk gününde neden kendilerini kabul etmediğini anlamadıklarını söyleyen DİSK Emekli Sen Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın, “Biz isteklerimizi genel sekretere söyledik, cevap bekliyoruz. Olumsuz olursa sürekli eylem başlatacağız. Buna tüm demokratik kitle örgütleri dahil olacak. Taleplerimize ilişkin düşünceleri bir bürokratın söyleyeceklerinin ötesine geçemedi. Kendisi bu talepleri başkana ileteceğini ancak gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda bir şey söyleyemeyeceğini bize iletti” diye konuştu.

CEVAP OLUMSUZ OLURSA EYLEM DEVAM EDECEK

Nazik bir ziyaret için slogan atmadıklarını vurgulayan Aydın, “Taleplerimizi ilettik en kısa süre içerisinde cevap vereceklerini belirttiler. Cevap geldikten sonra konuyu yeniden değerlendireceğiz. Taleplerin bizim isteklerimiz doğrultusunda gerçekleşmemesi durumunda zamma tepki gösteren tüm demokratik kitle örgütleriyle birlikte binanın önünde eyleme devam edeceğiz. İsteklerimiz ise suya yapılan yüzde 25 zammın geri çekilmesi, sayaç okuma fiyatlarına yapılan zammın, faturalarda TÜFE oranının alınmamasını ve emeklilere indirim istedik” ifadelerini kullandı. Recep MOL

Üyelerin İlhan Bayram’ı ziyaretinde basın mensupları içeri alınmadı. Önceki gün bariyerlerle belediyenin kapatılmıştı, dün ise belediye kapısının girişi korumalarla kapatıldı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir halk gününde sosyal medyada fotoğraf paylaştı. Zammı protesto eden vatandaşlarla görüşmedi.

loading...
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Suvarlı Beldesinde Seçim Tarihi Belli OlduÖnceki Haber

Suvarlı Beldesinde Seçim Tarihi Belli Ol...

Iraklı Abdurrahman'ın adını kardeşi taşıyorSonraki Haber

Iraklı Abdurrahman'ın adını kardeşi taşı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar