loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar 5.9427
  • Euro 6.5479
  • GR ALTIN 299.84
  • ÇEYREK 490.23

B&C Hotel'e muhteşem açılış

Samsun'un Atakum İlçesi'nde eşsiz deniz manzarasına sahip 4 yıldızlı B&C Hotel, muhteşem bir açılış töreniyle kapılarını misafirlerine açtı. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta konuşan B&C Hotel ortakları iş insanı Cemil Bilici ve Mustafa Polatcan, "Bu şehre yatırım yapmak boynumuzun borcuydu. Hayalimizi gerçekleştirdik. B&C Hotel, Samsun'un turizm potansiyeline prestij katacak" dedi.

B&C Hotel'e muhteşem açılış
  • 08 Eylül 2019, Pazar 14:22

Samsun'un değerli grup şirketleri İmamoğlu Grup ve Yaşar Grup ortaklığında hayata geçirilen ve kentin turizm potansiyeline prestij katmaya hazırlanan B&C Hotel, düzenlenen görkemli açılış töreniyle kapılarını misafirlerine açtı. 30 milyonluk bütçesi ile şehrin en iddialı 4 yıldızlı oteli olan B&C Hotel, davetlilerden tam not aldı. 

Samsun'un Atakum İlçesi Körfez Mahallesi'nde yer alan B&C Hotel'in açılışına Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, AK Parti eski Samsun Milletvekili Mustafa Çakır, çok sayıda iş insanı ve davetliler katıldı.

OTEL KURMAYI HAYAL ETTİK

İmamoğluları Grup ailesini temsilen programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Cemil Bilici, "Bizler ülkemizin üreterek büyüyen bir yapıya kavuşması için var gücümüzle çalışan iş insanlarıyız. Enerjimizin büyük bölümünü yaşadığımız bölgenin vizyonuna ekonomisine katkı sağlamak için harcıyoruz. Bu düşüncelerle Samsun'a, doğduğumuz topraklara güzel bir yatırım yapabilmek adına İmamoğluları Grup ve Yaşar Grup olarak bu oteli kurmayı hayal ettik. Ve bu hayallerimizi gerçekleştirmek için 2 yıl önce otelimizin temelini atarak işe başladık" dedi.

HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

"Bu dönemde hayalimizi gerçekleştirmemize yardımcı olan, emeği geçen, tüm yerel yöneticilere, bürokratlarımıza, gönülden teşekkür ediyor, sonsuz şükranlarımızı sunuyorum" diyen iş insanı Cemil Bilici, "Gecemizi gündüzümüze katarak her aşamayı takip ettik, ilmek ilmek işledik. Gerek mimarisi, gerek dizayn aşamasında profesyonel üstatlarla bir araya geldik. Bugün iyi bir iş çıkardığımızım inancındayız. 30 milyonluk yatırım bütçesiyle şehrimiz en iddialı 4 yıldızlı otel olmanın mutluluğunu hep birlikte başardık. Ekip olarak bu başarıyı elde edeceğimize inancımız tamdı. Temennimiz, her sezonda misafir memnuniyetini yakalayarak ilimizin yükselen turizm potansiyeline ve istihdamına daha da katkı sağlamaktır. Bizleri bu amaca yönelten heyecanımız ve enerjimiz var ve en önemlisi sizler gibi yüreği güzel dostlarımız var" diye konuştu.

ÜRETEN ÜLKE OLMALIYIZ

Yaşar Grup ailesini temsilen konuşan iş insanı Mustafa Polatcan ise, "Büyüyen ülkemizin kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı Samsun'da yatırım yapan, istihdam sağlayan, ekonomiye katkıda bulunan tüm şirketlere ve yatırımcı arkadaşlarımıza huzurlarımıza teşekkür ediyorum. Başta şehrimiz olmak üzere tüm ülke olarak çok çalışmaya ihtiyacımız var. Daha çok çalışıp, daha çok üretmeye, daha çok istihdam sağlamaya ihtiyacımız var. Üreten bir ülke haline gelmek zorundayız. Dünya pazarında ekonomik kültürel ve yaşam standarttı olarak hak ettiğimiz noktada olmadığımızı düşünüyorum. Şehrimizin kalkınma hamlesi olarak önde gelen sektörler sağlık, eğitim, lojistik, sanayi, endüstri ve turizmdir. Bu sektörlerde yatırım yapmak önceliğimizdir" ifadelerini kullandı.

SAMSUN'A YATIRIM YAPMAK
BOYNUMUZUN BORCUDUR

"Şehrimize gelen misafirlerimizin daha rahat bir ortamda, daha nezih, daha kaliteli konaklamaların hedefleyen yatırımımızın, sizlerin huzurda bugün açılışı yapılıyor" diyen Polatcan, şöyle konuştu; "Şehrimizin kalite standartlarını arttıracak, değerine değer katacak bir yatırım yaptığımızı umuyoruz. Yaşar Grup olarak dünyanın birçok ülkesinde, ülkemiz birçok şehrinde yatırımlarımız var. Ancak doğum yerimiz olan şehrimizin Samsun'a yatırım yapmak bizim boynumuzun borcudur. Ortak olma, güçleri birleştirme, küçük küçük işletmelerden daha büyük işletmelere açılma, bu büyüyen ekonomi ile birlikte dünya pazarı  açılma zamanıdır. Bu bağlamda bizimle iş birliği yaparak bu otele imza atan İmamoğlu Gruba teşekkür ediyorum. Otelimizin yapım aşamasında emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Atakum Belediyesi'ne tüm bürokratlarımıza, kurumlarımız ve kuruluşlarımıza, imalat esnasında çalışan tüm şirketler ve kişisel çalışanlara huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Açmış olduğumuz otelimizin ülkemize ve şehrimize hayıtlar getirmesini diliyorum."

İKİ GENÇ İŞ İNSANINI
TEBRİK EDİYORUM

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de bu yatırımı çok önemsediğini belirterek, "İki genç iş insanın bu yatırımını çok önemsiyorum. Bu iki önemli ailenin evlatları Samsun'da turizm alanında yatırımlarını yaptılar. Atakum'un en güzel yerinde, çok güzel bir mimariyle, iyi bir kalite, bir iddia ile bu işe girdiler. Özellikle 100. yıl dolayısıyla şu anda Türkiye'de iç turizm olabildiğince de dış turizm alanında en iyi gelişme gösteren illerdeniz. Ciddi bir hareketlilik var. Konaklama ve turizm tesislerimizde çok yüksek bir doluluk oranı var. Bunun arkası gelecek İnşallah" ifadelerini kullandı.

ORTAKLIK KÜLTÜRÜNE ÖRNEK

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, "İki pırlanta kardeşimiz bu yatırımı gerçekleştirdi. Samsun'da 'ortaklık kültürü yürümez' diyenlere, Samsun'da 'ortaklığın yaşamayacağını' iddia edenlere çok önemli bir cevap veriyorlar. 'Biz buradayız ve yolumuza devam edeceğiz' mesajı veriyorlar. Herkes buradan ciddi bir örnek almalı. Bu birlikteliği kuran ve şehrimize turizm anlamında yeni bir model yeni bir vizyon getiren yeni kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bu tesisin ailelere, kendilerine, Samsun'a ve bütün burada konaklayacak herkse hayırlar getirsin" dedi.

TURİZME KATKI SAĞLAYACAK

Samsun Valisi Osman Kaymak ise, İmamoğlu Grup ve Yaşar Grup'u tebrik ederek, ulusal ve uluslararası turizme katkı sağlamak ve standartları yükseltmek amacı ile kurulan B&C Hotel'in kentin turizm potansiyeline çok büyük katkılar saklayacağına inandığını söyledi. CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu da, "Turizmin gözbebeği Atakum'da kurulan, Samsun'umuzu turizm alanında cazibe merkezi haline getireceğine inandığımız yatırımlardan biri olan bu işletme için emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

STANDARTLARI YÜKSELTEN YATIRIM

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de, "İlçemizin ve kentimizin var olan turizm potansiyeline büyük katma değer sağlayacak, standartları yükseltecek bir yatırımın açılışını gerçekleştiriyoruz. Her detayı eksiksiz düşünülmüş, eşsiz manzarasıyla ve kaliteden ödün vermeyen işletme politikasıyla ilçemize artı değer katacak bir işletme kazandırdıkları için değerli iş insanlarımızı tebrik ediyor, hayırlı olsun dileklerimizi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

PROTOKOLDEN TAM NOT

Brillant & Coast (B&C) Hotel, uluslararası, ülke ve şehir içi turizme katkı sağlamak ve standartları yükseltmek amacıyla kurulan 4'ü süit, 32'si lüks olmak üzere toplam 36 oda, çok amaçlı 400 kişilik ve 200 kişilik balo salonu, Türk hamamı, sauna, pilates, yoga odaları, SPA ve kafeterya bölümleriyle davetlilerden büyük beğeni aldı.

EŞSİZ MANZARAYA SAHİP

Şehrin iş dünyasının en son teknoloji ses ve görüntü sistemleriyle donatılmış salonlarını rahatlıkla tercih edeceği B&C Hotel, muhteşem deniz manzarası eşliğinde kaliteli ve şık mekanda dünya mutfağından ve bölge lezzetlerinden geniş bir lezzet şöleni sunuyor. Konforlu, huzurlu , güleryüzlü ve kaliteli hizmeti bir arada sunan B&C Hotel, Karadeniz bölgesi ve Samsun ekonomisine, istihdamına ciddi katkılar sağlayacak. Feride İÇKİLLİ-Nazım AKPINAR

Atakum'lu 11'ler İstanbul'a Gitti Atakum'lu 11'ler İstanbul'a Gitti

Çarşamba'da Ayrılık Çarşamba'da Ayrılık

Süper Amatör'de Heyecan Dorukta Süper Amatör'de Heyecan Dorukta

Bafra'ya Millet Camisi Bafra'ya Millet Camisi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
loading...

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık