loading...
Samsun
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35

Çarşambalı gençlere 'Bilim Parkı' müjdesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çarşambalı gençlere 'Bilim Parkı' müjdesi
Abone ol
Çarşamba Belediyesi, gençleri bilimle buluşturmak, dünyayı ve çevrelerini daha iyi keşfetmelerini sağlamak amacıyla 'Bilim Parkı' kuruyor. Başkanı Halit Doğan, "Bilime uğraş vermiş çocuklar yetiştirmek en büyük gayemiz" dedi

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde öğrencileri bilim ile buluşturacak ve eğlenirken öğrenmelerini sağlayacak olan "Çarşamba Bilim Parkı" için çalışmalar başladı.

Batı Yaka'da Gülhane Parkı yanında kurulacak olan Bilim Parkı ile öğrenciler, fen derslerindeki soyut olan ve 3 boyutlu düşünmeyi gerektiren kavramları, bizzat yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatı bulacaklar.

TEORİKTE ÖĞRENDİKLERİNİ PRATİKTE YAPMA İMKANI
Çarşamba Belediye Başkanı Av. Halit Doğan, "Çarşamba'mızı bilim, sanat ve sporla buluşturmaya devam ediyoruz. İlçemize kazandırmak için çalışmalarına başladığımız Bilim Parkı’mız da bu manada bizim için çok önemli. Açık alanda kurmayı planladığımız parkımız, öğrenciyi temel alarak ve fen bilimleri dersleri öğretim programının temel amaçları göz önünde bulundurularak titizlikle hazırlandı. Gençlerimizin eğlenirken öğrenmeleri, dünyayı ve çevrelerini keşfetmeleri bizim için çok değerli. Çarşamba’mızı bu kapsamda geliştirmek, gençlerimize bilimle içi içe yaşayabilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri alanları oluşturmak için çalışıyoruz. Parkımız sayesinde, gençlerimizin bilimi daha çok sevmelerini ve ilgi göstermelerini hedefliyoruz. İnşallah Bilim Parkı’mız hizmete açıldığında öğrencilerimiz, teorik olarak öğrendikleri bilgileri, burada pratikte hayata geçirerek keşfetme fırsatı bulacaklar" ifadelerini kullandı.

BİLİME UĞRAŞ VERMİŞ ÇOCUKLAR YETİŞTİRECEĞİZ
"Çocuklarımızın bilim ile ilgileneceği faaliyet alanları oluşturuyoruz" diyen Başkan Halit Doğan, "Bilim Parkı’mızı hayata geçirmemizdeki en büyük amacımız, yarınlarımızın teminatı gençlerimizin, çocuklarımızın bilim ile uğraşabilecekleri faaliyet alanlarıyla iç içe büyümelerini sağlamak ve onları bilime özendirmek. Bilim insanı olma hayaliyle büyümüş, bilime uğraş vermiş çocuklar yetiştirmek en büyük gayemiz. Bir çocuğumuzun bile bu arzuyla büyümesi, “Ben bilim insanı olacağım” demesi bizi çok mutlu edecektir. Bu sebeple tüm çalışmalarımızı, çocuklarımızın, genç neslimizin gereksinimleri doğrultusunda oluşturuyor, hayatlarına katkı sunabilmek arzusuyla çalışıyoruz. Ülkemizi, dünyamızı ileriye götürecek, bizi daha güzel yarınlarına ulaştıracak olan gençlerimize güveniyoruz. Çarşamba Belediyesi olarak yarınımızın teminatı olan gençlerimizin; donanımlı, kendini geliştirmiş, başarılı bireyler olarak yetişmesi gayretiyle hizmet vermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çarşambalı öğrencileri bilim ile buluşturacak ve eğlenirken öğrenmelerini sağlayacak olan "Çarşamba Bilim Parkı" için çalışmalar başladı. Feride İÇKİLLİ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Azade Seyhan: “Heinrich Heine ve Nâzım Hikmet zaman ve mekân ötesinden birbirlerini yankılarlar”Önceki Haber

Azade Seyhan: “Heinrich Heine ve Nâzım H...

Jandarma 182 yaşındaSonraki Haber

Jandarma 182 yaşında

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar