loading...
Samsun
DOLAR13.5127
EURO15.3596
ALTIN771.68

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: Barajın yerinde yeller esiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: Barajın yerinde yeller esiyor
Abone ol
CHP Samsun İl Başkanı Türkel, 2017'de ihale edilen ve aradan geçen yıllara rağmen sadece yüzde 5'i tamamlanabilen Salıpazarı Barajı'nın kent için hayati bir öneme sahip olduğunu belirterek, "Barajın yerinde yeller esiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı sorunları halının altına süpürüyor "dedi. 

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Salıpazarı, Terme, Ayvacık ve Çarşamba'yı selden koruması için 2017'de DSİ tarafından ihale edilen ve aradan geçen yıllara rağmen sadece yüzde 5'i tamamlanabilen Salıpazarı Barajı'nı gündeme taşıdı. 

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel 

BAŞKAN BİR GİTSİN BAKSIN 

"Salıpazarı Barajı yılan hikayesine döndü "diyen CHP İl Başkanı Fatih Türkel, "Terme, Çarşamba, Ayvacık ve Salıpazarı kaç defa sular altında kaldı. Canlarımızı kaybettik, milyonlarca liralık zarar oluştu. DSİ barajı yapmak için ihale düzenledi, sonra Büyükşehir Belediyesi devreye girdi 'biz bitireceğiz' dedi. Ve aradan geçen yıllara rağmen sadece yüzde 5'lik kesimi tamamlandığı açıklanıyor. O yüzde 5'lik kesim, kurulan şantiye, çalıştırılan iş makineleridir. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir bir gitsin baksın, barajın yerinde yeller esiyor "dedi. 

SBB Başkanı Mustafa Demir 

BU KENTİN ÖNCELİĞİ BARAJDIR 

"Salıpazarı Barajı'nın tamamlanabilmesi için kaç milyon liralık zarar ve daha kaç canımız gitmeli? " sorusunu soran CHP İl Başkanı Fatih Türkel, "Yağış mevsimindeyiz. Eğer orada ihmalden dolayı can ve mal kaybı olursa, bunun sorumlusu Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve DSİ'dir. Başkan Demir, mecliste "Orada yapılanlarla risk daha da düştü "diyor. Ne yapılıyor biz birşey yapıldığını görmüyoruz. Başkan Demir, sorunları halının altına süpürüyor. Yüzde 5'i tamamlanan barajın yüzde 95'i nerede? Başkan Demir, kente 225 milyon liralık akıllı trafik sistemi kuracağına, barajı tamamlasın. Terme, Salıpazarı, Çarşamba risk altındadır. Orası fiilen afet bölgesidir. Başkan Demir'e sesleniyorum; Burada kentin önceliği Salıpazarı Barajıdır "ifadelerini kullandı. 

Orası afet bölgesi 

 CHP Samsun İl Başkanı Türkel, 2017'den buyana Salıpazarı Barajı'nın sadece yüzde 5'lik kısmının tamamlanmasına sert tepki gösterdi. Türkel, "Orası afet bölgesi, can ve mal kaybı olursa sorumlusu Büyükşehir Belediye Başkanıdır "dedi. 

​​​​​​​
2017'DEN BUYANA  SADECE YÜZDE 5'İ TAMAMLANABİLDİ 

Haber: Zekeriya FIRAT 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALS İş Makinaları'na Görkemli AçılışÖnceki Haber

ALS İş Makinaları'na Görkemli Açılış

Gözler rüşvet davasındaSonraki Haber

Gözler rüşvet davasında

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar