loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu: TRT payı 2 TL siz KDV'yi kaldırın

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu: TRT payı 2 TL siz KDV'yi kaldırın
Abone ol
CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu, elektrik faturalarında TRT payının kaldırılmasını öngören yasal düzenlemenin eksik olduğunu belirterek, "TRT payı 2 TL'dir. Siz KDV'yi kaldırın vatandaşlara nefes aldırın "dedi. 

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, elektrik faturalarında TRT payının kaldırılmasını öngören yasal düzenleme ile ilgili konuştu. Hancıoğlu, "Düzenleme yerindedir ancak yetersizdir "dedi. 

VATANDAŞA NEFES ALDIRIN 

Milletvekili Hancıoğlu, "Düzenleme, elektrik faturasına yansıtılan TRT payını kaldırmayı amaçlayan hükümler oluşturuyor. Bu hükümlerin vatandaşın sırtındaki yükü bir nebze hafiflettiği ortada. Fatura ne kadar hafifleyecek? 100 liralık elektrik faturası 2 lira düşecek. Komisyon üyesi milletvekillerimiz teklifin komisyon görüşmeleri safhasında ısrarla şunu söylediler ve talep ettiler; TRT payını kaldırmak yetmez, faturalara yüzde 18 oranında yansıtılan KDV de hiç olmazsa kış ayları boyunca kaldırılsın, diğer dönemlerde de KDV yüzde 1 olarak uygulansın ki vatandaşımız biraz nefes alsın. Çünkü elektrik, vatandaş için temel tüketim harcaması kalemi durumundadır ve temel tüketim kalemleri üzerinde vergi yükü azaltılmadıkça vatandaş nefes alamayacaktır "dedi. 

TORBA YASA TEPKİSİ  

TBMM'ye sunulan torba yasalara tepki gösteren Hancıoğlu şunları kaydetti; "Meclisi yıllardan beri neredeyse sadece torba yasalar için çalıştıran iktidar, bu yüce çatının iradesini de yasama yetkisini de yok etmektedir. Bu teklifte 21 ayrı kanunda 38 ayrı düzenleme yapılıyor yani yine bir torba yasa için mesai yapıyoruz. Torba yasa uygulaması, yasama yetkisinin asli ve genel olma özelliğine darbe vuran bir uygulamadır. Yasaların ulaşılabilir, öngörülebilir, anlaşılabilir olma niteliği torba yasalarla ortadan kaldırılmaktadır "ifadelerini kullandı. Zekeriya FIRAT


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu: Vezirköprülü memleketini terk ediyorÖnceki Haber

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburt...

Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer: Süreci takip ediyoruzSonraki Haber

Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar