comdata sag dikey
loading...
Samsun
DOLAR8.2476
EURO10.0355
ALTIN485.43

CHP'li kadınlardan iktidara çağrı 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP'li kadınlardan iktidara çağrı 
Abone ol
Aralarında CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nunda yer aldığı kadın milletvekilleri, iktidara İstanbul Sözleşmesi'ne geri dönülmesi çağrısı yaptı. Hancıoğlu, "İstanbul Sözleşmesi yaşatır "dedi. 

CHP Parti Meclisi(PM) Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP PM Üyesi Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. 

20 MART KARA 
BİR MİLATTIR 

CHP'li Hancıoğlu ve CHP'li vekiller, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye'nin tek taraflı çekilmesine tepki gösterdi, sözleşmeye dönülmesi çağrısı yaptı. Açıklama yapan Hancıoğlu, "10 kadın daha 20 Mart tarihinden bu yana öldürüldü yada ölüme sürüklendi.Neden 20 Mart? Çünkü bu tarih, biz kadınlar için kara bir milattır! Bu tarih; kadınları şiddetten, istismardan korumak amacıyla imzalanmış olan bir uluslararası anlaşmadan, İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye'nin tek taraflı olarak çekildiği ve bu yapılırken de millet iradesinin ayaklar altına alındığı tarihtir! "dedi. 

KARAR YOK HÜKMÜNDEDİR 

Hancıoğlu açıklamasında şunları kaydetti; "20 Mart tarihli Cumhurbaşkanı kararı, ülkemizin hukuk devleti niteliğini de zedelemiştir.
Çünkü şu an, İstanbul Sözleşmesi’nin onaylanmasının uygun bulunmasına dair 6251 sayılı Kanun yürürlüktedir. Yine, İstanbul Sözleşmesi temel alınarak hazırlanan 6284 sayılı 'Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun' yürürlüktedir. Tekrar altını çiziyoruz. İstanbul Sözleşmesi, işte budur. İçinde, iddia edildiği gibi aile bütünlüğüne halel getirdiğine ilişkin, kültürel ve toplumsal değerleri erozyona uğrattığına ilişkin, boşanmaları arttırdığına ilişkin hiçbir hüküm yoktur. İstanbul Sözleşmesi'nin tek taraflı feshini tanımayacağız. Bu karar, bizim nazarımızda yok hükmündedir." Feride İÇKİLLİ

loading...

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: Çarşamba Şeker çalıştırılmalıÖnceki Haber

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: Ça...

MHP'den Ramazan yardımıSonraki Haber

MHP'den Ramazan yardımı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar