loading...
Samsun
DOLAR8.3121
EURO10.0298
ALTIN477.91

Comdata 'istihdam' rakamlarını açıkladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Comdata 'istihdam' rakamlarını açıkladı
Abone ol
Comdata Samsun'da 'ücretsiz izin' formülünün yeniden devreye alındığı iddialarına şirket yönetimi cevap verdi. Şirket, "Yetkisiz sendikanın 'itibarsızlaştırma ve istihdamı baltalama' çabasıdır. 1391 kişiye iş imkanı sağlıyoruz" dedi

Comdata'nın Samsun'daki çağrı merkezinde, 'ücretsiz izin' formülünün yeniden devreye alındığı iddia edilmiş, Tez-Koop-İş Sendikası Başkanı Tarık Sayın ve Av. Pınar Alaçamlı, resmi belgelerle Çalışma Bakanlığı'na şikayetçi olduklarını duyurmuştu.

Sendika Başkanı Sayın ve hukukçu Alaçamlı, yaptıkları açıklama ile çalışanların ücretsiz izne gönderildiğini, İŞKUR'dan personel alımı yapıldığını ve eylem kararlarının pandemi koşulları nedeniyle engellendiği savunmuştu.

İDDİALARI KABUL ETMEDİ

Comdata şirketi ise, Tez-Koop-İş Sendikası'nın iddialarına yönelik açıklamada bulundu. Samsun'da 1391 çalışanının olduğunu ve kurumsal birçok ödüle layık görüldüklerini belirten şirket, açıklamasında 'itibarsızlaştırmaya' yönelik saldırıları kabul etmediklerini, birçok gence iş imkanı sağlamaya devam edeceklerinin altını çizdi.

KANUNLARA RİAYET EDİYORUZ

Comdata şirketi tarafından yapılan açıklamada, "Şirketimiz Comdata aleyhine ortaya atılan gerçeğe aykırı, itibar sarsmaya yönelik hiç bir beyanı kabul etmiyoruz. Comdata, tüm dünya ekonomilerinin zorluklarla mücadele ettiği bu dönemde, Samsun halkına 1391 kişiye iş imkanı sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Comdata tüm kanunlara harfiyen riayet etmektedir" denildi. 

SENDİKA YETKİLİ DEĞİLDİR

Şirket açıklamasında şu ifadelere dikkat çekti; "Tez-Koop İş Sendikası şirketimizde işçileri temsile yetkili değildir ve yetkiliymiş gibi gerçeğe aykırı beyanlarla Samsun halkını ve çalışanları yanıltmaya çalışmaktadır. Yetkisiz sendikanın sözde çalışanın hakkını savunmak adına yaptığı işçi-işveren-işyeri huzurunu bozmasının şirketimize yönelik karalayıcı, itibar sarsıcı saldırıların ne çalışanlara ne de Samsun halkına bir faydası vardır.

İSTİHDAMI BALTALIYORLAR

Yetkisiz sendikanın şirketimizi hukuka aykırı iş ve eylemler yapıyormuş gibi basında lanse etmesi, asılsız suçlamalar ile meşgul etmesi, çalışanları provake etmesi, ekonomik zorluklarla mücadele edilen bu dönemde Samsun'da 1391 kişiye iş veren şirketimizi baltalaması esasında Samsun halkına, Samsun ekonomisine yapılan bir saldırıdır, kabul edilemezdir. Samsun halkının haksız saldırılara itibar etmeyerek istihdamı baltalamaya çalışanlara fırsat vermeyeceğine güvenimiz tamdır. Comdata, Samsun halkının desteği ile birçok gence iş imkanı sağlamaya devam edecektir."

8 Nisan tarihli HHALK Gazetesi

'ÇOK SAYIDA ÖDÜLE SAHİBİZ'

Comdata yönetimi, 2013-2018 yılları arasında çok sayıda ödüle layık görüldüklerini açıkladı. SGK ve ÇSGB denetlemelerinde takdir topladıklarını kaydeden Comdata, bazı ödülleri kamuoyu ile paylaştı; "2013-Çarşamba Meslek Yüksekokul Uygulama Sınıf Açılış (Teşekkür Belgesi), 2014-En İyi Çağrı Merkezi, Çağrı Merkezi Ödülleri, 2015-En İyi Eğitim Programı, Çağrı Merkezi Ödülleri, 2015-En Övgüye Değer Eğitmen, Çağrı Merkezi Ödülleri, 2016-İnsana Saygı (Kariyer.net) ve 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 - İşkur İstihdam Ödülleri- Samsun."

Haber: N. Alper CABBAR

loading...

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Samsun'da Pozitif Vakanın Vurdumduymazlığına Bak!Önceki Haber

Samsun'da Pozitif Vakanın Vurdumduymazlı...

Abdal Deresi'nde Balık Tutma KeyfiSonraki Haber

Abdal Deresi'nde Balık Tutma Keyfi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar