loading...
Samsun
DOLAR13.3067
EURO15.0495
ALTIN764.41

Coşkun Çetin : Girişimcilik gençlerde yeni bir tutku haline geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Coşkun Çetin : Girişimcilik gençlerde yeni bir tutku haline geldi
Abone ol

Z kuşağı olarak tanımladığımız günümüz gençleri arasında son zamanlarınen popüler değerleri arasında girişimcilik ve yatırımcılık ilkeleri en ön safhada tutuluyor.Fakat bu durum bazı gençler tarafından yanlış değerlendirilmekte ve yanlış adımların atılmasıyla neticelenmektedir.Sosyal medyanın da kullanımının etkisiyle çok kolaykazanılmış gibi gösterilen başarı hikâyeleri, girişimcilerin sanal ortamlarda kısa zamanda milyon dolarlar kazanmış gösterilmelerigençlerin kazanma iştahını artırıyorve gençler tarafından özenti haline getiriliyor.

Fakat işin gerçek boyutu kesinlikle öyle değil. Yaratılmış veya senaryo değil! Asıl başarı öykülerininsahipleri yıllarca araştırma ve kendini geliştirme aşamalarından sonra, bir çok girişiminde belki de başarısız olmuş ve vazgeçmedentekrar mücadele ederekyeniden ayağa kalkmışkişilerden oluşmaktadır. Bugünümüzde göz ardı edilen bir gerçektir.

Kolay Para Ne Zaman Kolay?

Para kazanmanın kolay bir şeklegetirilebilmesi için oluşturulan sistemlerin, iş yapılarının ve girişimlerin alt yapısında çok büyük birgayret ve çok uzun bir süre çalışma dönemi yatıyor. Örneklendirmek gerekirse bir girişimin başarıya ulaşma süreci, girişimin kazandırdığı dönemin neredeyse 4 te3’ü konumunda. Yani başarılı bir işletme 3 yıl uğraş, çalışma ve gayret gösterdikten sonraki 1 yıl altın çağını yaşayabiliyor.

Kolay Para Kazanmak Çocuk Oyuncağı Mı?

Dijitalleşen dünyada başarı; bir post atıldığı anda her şey olur algısını yenmiş ve hedefleri uğrunda mücadeleyi göze alan kişilerin olacak.

Gençler kısa yoldan yapaygirişimlerle para kazanmaya değil, gerçek girişimciliğe merak salmalılar ve bu yolda doğru kişileri rol model almaları gerekmektedir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Karaismailoğlu: “Samsun’la ilgili çok önemli projelerimiz ve yatırımlarımız var”Önceki Haber

Bakan Karaismailoğlu: “Samsun’la ilgili...

Cefakar polislere teşekkür belgesiSonraki Haber

Cefakar polislere teşekkür belgesi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar