loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05

Eğitim Sen Şube Başkanı Arzu Topaloğlu: Öğretmenler Günü'nü KUTLAYAMIYORUZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eğitim Sen Şube Başkanı Arzu Topaloğlu: Öğretmenler Günü'nü KUTLAYAMIYORUZ
Abone ol
Eğitim Sen Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, öğretmenlerin bugün birçok sorunla boğuşmak zorunda kaldığına dikkati çekerek, "Değersizleştirildiğimiz bir dönemde, 24 Kasım'ı Öğretmenler Günü olarak kutlamıyoruz "dedi. 

Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı mesaj yayınladı. Öğretmenlerin bugün birçok sorunla başbaşa bırakıldığını belirten Topaloğlu, korona virüs sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın sağlıklı bir süreci yönetemediğini söyledi.  

ÖĞRETMEN MAAŞLARI ERİDİ 

Öğretmenlerin yaşadığı sorunlara dikkati çeken Topaloğlu, "Haksız hukuksuz bir şekilde hakkında hiçbir yargı kararı olmadan idari kararlarla ve  KHK ile mesleklerinden ve öğrencilerinden koparılan öğretmenler bir an önce görevlerine geri dönmelidir. Eğitim emekçilerinin ve tüm çalışanların  ekonomik ve sosyal tüm kayıpları karşılanmalıdır. Ekonomik kriz  ve siyasi iktidarın yaptığı tercihler  nedeniyle  maaşlarımızda eşine az rastlanır bir değer kaybı yaşamaktadır. Emekçilere yüzdelik artışlarla ya da ayarlanmış enflasyon oranlarıyla değil insanca onuruyla yaşayabileceği, gelecekten güven duyacakları bir ücret artışı sağlanmalıdır.  
2.5 aydır devam eden  yüz yüze eğitimde, maske dışında hiçbir tedbir almayan bakanlık ders sürelerinin ve sayılarının azaltılması, ikili öğretime geçme yeni derslik açma gibi önerilen pek çok  tedbirlerin hepsine kulağını tıkayarak Covid-19 salgınını kendi haline bırakmıştır "dedi. 

HAKLARIMIZ GASP EDİLDİ 

Topaloğlu açıklamasında şunları kaydetti; "Saatlerce maske takmak zorunda kalan, kalabalık sınıflarda eğitim yürüten  meslektaşlarımızın çok büyük zorluklar yaşadığını  sürekli hastalanarak büyük bir sağlık riski yaşadığını görüyoruz. Öğretmenlik mesleği kurallı ve ilkelere göre yapılması gerekir oysa ki: Covid-19 salgını nedeniyle, özelikle uzaktan eğitim sürecinde mesai kavramı tamamen ortadan kaldırılmış, esnek çalıştırma, WhatsApp  üzerinden talimatla angarya işler yaptırma anlayışı adım adım  eğitim emekçilerine dayatılmıştır. Çalışma ortamlarında kuralsızlık ve esneklik bir norm haline getirilirken liyakatsız ve beceriksiz yöneticilerin baskısıyla süreç bir eziyete dönüşmektedir. Meslek tanımımızın hiçe sayıldığı; edinilmiş haklarımızın gasp edildiği; esnek ve güvencesiz çalıştırıldığımız; ücretli, sözleşmeli, kadrolu, uzman gibi ayrıştırıldığımız; piyasalaşan eğitimde, ticarethane gibi işletilen okullarda yok sayıldığımız, değersizleştirildiğimiz bir dönemde  24 Kasım'ı öğretmenler günü olarak  Kutlamıyoruz! "ifadelerini kullandı.  Zekeriya FIRAT  
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kripto parada yeni bir vurgun iddiası! Hecoin hesaplarına erişilemiyorÖnceki Haber

Kripto parada yeni bir vurgun iddiası! H...

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın: Yardımcı hizmetlilere haksızlık son bulmalıSonraki Haber

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip T...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar