loading...
Samsun
DOLAR8.754
EURO10.3892
ALTIN496.61

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Samsun'da Gazetecilerle Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Samsun'da Gazetecilerle Buluştu
Abone ol
Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla buluştu

Eski Gençlik ve Spor Bakanı, 22, 23 ve 24'üncü dönemler TBMM Samsun milletvekili Suat Kılıç, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri ile basın mensuplarıyla bir araya gelen Suat Kılıç, "Samsun, gazetecilik mesleğinin hakkını veren ender illerimizden biridir" dedi.

YEREL MEDYA ÜZERİNE SOHBET
Eski Bakan Suat Kılıç, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri Muammer Dilber, Okan Aralan, Mehmet Gençali ve Yaşar Aslan ile bir süre görüştü. Türkiye Spor Yazarları Derneği Samsun Şube Başkanı Avni Demir ile Anadolu Ajansı (AA) Bölge Müdürü İsa Sansar'ın da yer aldığı ziyarette, yerel medyanın sorunları başta olmak üzere güncel konular üzerine sohbet edildi.

SAMSUN'DA GAZETECİLİK GELENEĞİ
Kendisi de eski bir gazeteci olan Suat Kılıç, Samsun'da güçlü bir basın yayın ağı olduğunu belirterek, "Samsun, çok uzun yıllardan beri gazetecilik mesleğinin layıkıyla yapıldığı, bu mesleğin hakkını veren ender illerimizden birisi olmuştur. Samsun'da kökleri geçmişe dayanan yerel medya geleneği, bugün de, bir çok zorluklar içerisinde de olsa varlığını sürdürmektedir. Bu durum Samsun'umuz için, hepimiz için çok önemlidir" dedi.

'HER ZAMAN BAŞIMIZIN TACI'
Gazetecilik mesleğinin günümüzün en dinamik mesleklerinden birisi olduğuna dikkati çeken Suat Kılıç, "Bilgilendirme ve aydınlatma misyonlarıyla gazetecilik, toplumu daima diri tutan bir meslektir. Gazeteci arkadaşlarımızın bu çok önemli kamu görevini yerine getirken fedakarca çalıştıklarını yakından bilen birisiyim. Yaşadığı şehrin, bölgenin, ülkesinin menfaatlerini gözeterek doğru ve ilkeli gazetecilik yapanlar, her zaman baştacı edilmişlerdir. Gazetecilik mesleğinin bundan sonraki süreçte de, var olan sorun ve sıkıntılarını da geride bırakarak, ağırlığını ve önemini koruyacağına inancım tamdır" diye konuştu.

Eski Bakan, 22, 23 ve 24'üncü dönemler TBMM Samsun milletvekili Suat Kılıç, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir süre görüştü.

Suat Kılıç, ziyaretinin anısına Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır'a bir armağan sundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sağlık Bakanlığı iki ilaç için piyasadan toplatma kararı aldıÖnceki Haber

Sağlık Bakanlığı iki ilaç için piyasadan...

Sulama desteği kazananlar açıklandıSonraki Haber

Sulama desteği kazananlar açıklandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar