comdata sag dikey
loading...
Samsun
DOLAR8.333
EURO10.1307
ALTIN499.22

Evde Kan Alma Nasıl Yapılıyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Evde Kan Alma Nasıl Yapılıyor?
Abone ol
Yorulmadan ve şehir trafiğine girmeden alınan kan örnekleri sayesinde hastaların teşhis ve tedavileri yürütülebiliyor.

Sağlık kuruluşları ve hekimler tarafından yürütülen evdekan alma hizmetleri günümüzde hasta konforunu ve sağlığını ön planda tutan bir hizmettir. Sunulan bu hizmet sayesinde evden dışarı çıkmakta güçlük çeken yaşlı ve yatalak hastalar hekimler tarafından talep edilen kan örneklerini hızlıca laboratuvara gönderirler.

Yorulmadan ve şehir trafiğine girmeden alınan kan örnekleri sayesinde hastaların teşhis ve tedavileri yürütülür. Sağlık çalışanları tarafından kişiye özel sunulan bu hizmet hem güvenilir hem de konforlu bir uygulamadır. Hastalardan kan alınmasını ve tahlil işlemlerine doktorlar karar verir.

Verilen karar doğrultusunda sağlık kuruluşlarından ve tıp merkezlerinden evde kan alma hizmetinden yararlanmak için randevu oluşturulur. Gelen sağlık çalışanları kullandıkları özel solüsyonlar sayesinde herhangi bir ağrı görülmeden kan alım işlemini tamamlarlar.

Evde Kan Alma Hizmetleri

Sağlık alanında yaşanan olumlu gelişmeler beraberinde birçok yeniliği getirdi. Hasta ve hasta yakınını yormadan sunulan evde kan alma hizmetleri büyük bir avantajdır.

Özellikle günümüzde yaşanan salgın hastalık nedeniyle dışarıya çıkamayan ve risk teşkil eden hastalar için bu tür bir hizmet son derece önemlidir.

Zaman kaybı yaşamadan kısa sürede evinize gelen sağlık çalışanları hekimler tarafından talep edilen kan örneklerini alırlar. Böylece hastanın bulunduğu hijyenik ve steril ortamda pratik bir şekilde kan örneği alınır.

Evde Kan alma Fiyatları

Çalışan ve dışarıya çıkma konusunda zorluk çeken hastalar için evde kan alma hizmetleri her geçen gün daha fazla ilgi görüyor.

Herkesin kolaylıkla yararlanacağı bu hizmet için öncelikle bir klinik veya tıp merkezi ile görüşmek randevu talep etmek ve tahlil fiyatları hakkında bilgi almak gerekir. Gerekli bilgi ve fiyatlandırma politikaları öğrenildikten sonra istenilen saatte ve tarihte bu hizmetlerden yararlanmak mümkündür.

Hiv Testi Nedir?

Sinsi bir hastalık olan ve bağışıklık sistemine ciddi zararlar veren AIDS hastalığı günümüzde pek çok kişide görülebilir. Erken dönemde tanı ve tedavi hayat kurtarır aksi halde ölüme sebebiyet verir. Cinsel yolla, kan yoluyla ve anneden bebeğe bulaşabilir.

Tanı için geliştirilen kan testi ile hiv virüsü erken dönemde teşhis edilir. Hiv şüphesi taşıyan kişiler sürekli test tekrarlayarak olabildiğince emin sonuçlar almak zorundadır. Virüsün kanda pozitif olma süreci 3 ile 8 haftalar arasındadır.

Tanılamanın ardından hasta kişilerin bağışıklık sistemi güçlendirilmeye çalışılır. Hastanın yaşam kalitesi artırılarak vücudun toparlanması sağlanır. Hiv testi fiyatları kullanılacak yönteme göre farklılık gösterebilir. Bu doğrultuda en çok tercih edilen Eliza metodudur. Hiv testi fiyatları online sitelerden öğrenebileceği gibi eczanelerden de bu konuda yardım alınabilir.

Hiv Testi Neden Yapılır?

İnsan vücuduna ciddi zararlar veren hiv virüsü beyaz kan hücrelerini yok eder. Beyaz kan hücrelerinin yok olması bağışıklık sistemini olumsuz etkiler. Bu durum erkek vücudu her türlü hastalığa ve enfeksiyona açık hale getirir. Hiv hastalığına karşı geliştirilen testler sonucunda hastalık kısa sürede teşhis edilir. Ve bu doğrultuda geliştirilmiş ilaçlar ile hastanın tedavisine başlanır.

Hastalığın erken dönemde teşhis ve tedavi edilmesi virüsün vücutta artmasını engeller. Ayrıca hiv testi pozitif olan kişiler bu hastalığı başka kişilere bulaştırma ihtimaline karşı her türlü önlemi almak zorundadır. Hiv testi fiyatları tercih edilen kliniğe göre değişkenlik gösterir.

Tahlili Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tahlil fiyatları her yıl güncellenerek hastalara duyurulur. Doktor tarafından istenilen tahliller doğrultusunda alınan kan örnekleri ile tahlil fiyatları ortaya çıkar. Devlet hastanelerinde ücretsiz olan tahliller özel hastanelerde ve kliniklerde ücretlidir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Rahim Filmi Nedir Ne Zaman Çekilir?Önceki Haber

Rahim Filmi Nedir Ne Zaman Çekilir?

Mamografi Nedir?Sonraki Haber

Mamografi Nedir?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar