comdata sag dikey
loading...
Samsun
DOLAR8.3076
EURO10.028
ALTIN479.03

Fatih Türkel'den Ersan Aksu'ya salvo! 'AK Parti hayal satıyor'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fatih Türkel'den Ersan Aksu'ya salvo! 'AK Parti hayal satıyor'
Abone ol
CHP Samsun İl Başkanı Türkel, kendisini yılın ilk iki ayında kapatan esnaf sayısı konusunda yaptığı açıklamada yalancılıkla suçlayan AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'ya tepki gösterdi. Türkel, rakamları paylaştı, "AK Parti İl Başkanı hayal satıyor "dedi. 

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, geçtiğimiz günlerde yılın ilk iki ayında kentte 341 esnafın kepenk kapattığını açıklamıştı. O açıklamaya AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu cevap vererek, Türkel'i yalancılıkla suçlamıştı. Türkel, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun(TESK) rakamlarını paylaşarak Aksu'ya cevap verdi. 

KEŞKE LAFINI EN SON 
AKSU KULLANMALI 

CHP İl Başkanı Türkel, "Geçtiğimiz günlerde Ocak ve Şubat ayında Samsun'da kepenk kapatan esnaf sayısını 341 olarak açıklamıştık. AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, bizi yalancılıkla suçlamış, şehrimizde kepenk kapatan esnaf sayısını çok matah bir iş yapmışlar gibi 62 olarak açıklamıştır. Sayın Aksu açıklamasının devamında bizi yanlış rakamlarla siyaset yapmakla, halkı yanlış yönlendirmekle tenkit etmiş, bizleri yalan üretmekle suçlamıştır. Sayın Aksu'nun dediği gibi 'Keşke Samsun'da hiç esnaf kepenk kapatmasa.' Keşke Samsun'da hiçbir çocuk yatağa aç girmese, lakin 'keşke' lafını kullanacak en son kişi iktidar partisinin Samsun İl Başkanıdır "dedi. 

ESNAFIN DERDİNE 
ÇARE OLUN 

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'yu hayal pazarlamakla suçlayan CHP Samsun İl Başkanı Türkel, TESK'in rakamlarını paylaşarak şunları kaydetti; "Özellikle pandemi sürecinde AK Parti, Samsun'da sadece hayal pazarladı. Kahveci, lokantacı, servis esnafı,  dolmuşçu, tekstilci, cep telefoncu ve bir sürü esnaf kan ağlıyorken, dertlere çare olamayan AK Parti İl Başkanı muhalefeti tenkit ediyor yalancılıkla suçluyor. Ana muhalefet partisinin il Başkanı rakam uydurmaz. Belgelerle açıklıyorum; Hodri meydan. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Sicil Gazetesi Resmi verilerine göre; Ocak ve Şubat sicil ve meslek terki toplamı 341'dir. Ocak, Şubat, Mart ayları sicil ve meslek terki toplamı 523'tür. Sadece Mart ayında kepenk  kapatan esnaf sayısı Samsun'da 182'dir.
Biz görevimizin gereğini yapıyor halkımızla ve esnafımız ile sürekli kucaklaşıyor vatandaşın dertlerini dinliyor iktidar partisini uyarıyoruz. Resmi rakamlar dışında sokağın durumu daha da perişan. Üzülerek söylüyoruz ki Ramazan sonu durum daha da vahim olacak tedbir alınmaz ise kapanmalar misli ile artacaktır. Sayın AK Parti İl Başkanı sizde görevinizi yapın, esnafın derine artık çare olun "açıklamasını yaptı. 

CHP Samsun İl Başkanı Türkel, kendisini yalancılıkla suçlayan AK Parti İl Başkanı Aksu'ya Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun(TESK) rakamlarını paylaşarak cevap verdi. 

8 NİSAN HHALK 

Haber: Zekeriya FIRAT 

loading...

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SP'den 'önlemsiz' bina yıkım tepkisiÖnceki Haber

SP'den 'önlemsiz' bina yıkım tepkisi

Atakum'da TÜMBELSEN temsilcileri belirlendiSonraki Haber

Atakum'da TÜMBELSEN temsilcileri belirle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar