loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar 6.7755
  • Euro 7.4708
  • GR ALTIN 372.29
  • ÇEYREK 611.3

Hasta Yatağı Evde Çok Yer Kaplar Mı?

Hasta Yatağı Evde Çok Yer Kaplar Mı?
  • 02 Nisan 2020, Perşembe 15:54

Hayatın başladığı andan itibaren, yaşamak diğer tüm canlılar için olduğu gibi insan için de mücadele edilmesi gereken zorlu bir süreç olarak kişinin karşısına çıkar. Diğer canlıların aksine insan, yaşadığı ömür boyunca, diğer canlıların karşılaştığı sorunlardan çok daha karmaşık ve zorlu dönemlerden geçmekte ve bu dönemlerde en büyük silahı da, hiç kuşkusuz aklı olmaktadır. Karmaşık durumların ortaya çıkışı, birbiriyle bağlantılı çok sayıda durumun zincir haline gelmesi sonucu oluştuğundan, bu problemlerin çözümü de, problem zincirinin her halkasının ayrı ayrı ele alınması ile mümkündür. Konu sağlık olduğunda da, çözüm yolu aynıdır.

Geçmişten Bugüne Tıbbi Olanaklar

Geçmişte yaşam, bugünle kıyaslanamayacak derece ilkel ve zorlu koşullar altında sürmekteydi. Bu zorlu koşullar insanın; barınma, beslenme ve hareket etme gibi zorunlu ihtiyaçlarını karşılama adına verilen mücadelelerin sonucuydu. Örneğin, beslenmek için avlanmak zorunda olan bir kişi, her zaman için kalıcı sakatlıklara ve hatta ölüme sebep olabilecek yaralanma riski ile karşı karşıya kalmaktaydı. Hayatın eski zamanlarındaki bu zorluklar, o zamanın insanlarının gelişmiş bir tıbbi imkana sahip olmamaları kaynaklı ortaya çıkan sorunlardan ibaretti. Günümüz imkanları ise, ister doğuştan isterse sonradan ortaya çıkan tıbbi problemlere, gelişmiş çözüm olanakları ile müdahale edilebilmesini sağlamaktadır.

Neler Sağlığı Tehlikeye Sokabilir?

Hayatın her aşaması, insan gelişimini ve varlığının devamını etkileyebilecek unsurlarla doludur. Bu unsurlar, yaşamsal açıdan zaruri olduğu gibi bazıları da oldukça zararlı etkilere sahiptir. Bunun dışında zorunlu ihtiyaçların çok az ve çok fazla karşılanması da sağlık açısından tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. İnsan, diğer canlıların aksine fiziksel açıdan oldukça zayıf bir yapıya sahiptir. Ancak zihinsel yetenekleri ve öğrenme becerisi, sürekli olarak gelişimini devam ettirebilmesine ve yaşadığı alana hakim olmasına yol açmaktadır. Hayatı sürekli keşfederek yaşayan insan, bu keşfetme sürecinde sağlığını olumsuz etkileyebilecek pek çok durumla karşı karşıya kalacağından, buna uygun çözümler bulabilmek adına da, çok titiz bir çalışma ve üretme sürecine girmek zorundadır. Çok fonksiyonlu elektrikli hasta yatağıbu tarz bir çalışma ve üretimin sonucudur.

Kapladığı Alan Bakımından Hasta Karyolası

Hasta yatağı, başta yatalak olarak adlandırılan hastalar olmak üzere özel bakım ve tedavi isteyen tüm hastalarda kullanılan gelişmiş bir tıbbi cihaz çözümüdür. Bu çözüm, hastanın yaşadığı en temel sorunlardan, gündelik bakım ihtiyaçlarına kadar her ayrıntısı ile düşünülmüş ve titizlikle tasarlanmıştır. Yatağın ergonomik yapısı, en gelişmiş gündelik yatağın bile sağlayamayacağı bir konfor ve kullanım kolaylığı sunar. Bu yataklar, sahip olduğu mekanik ve teknolojik özelliklerin, standart bir tek kişilik yatak boyutuna sığdırılması mantığı ile üretildiğinden, özellikle genişlik olarak fazla bir alan kaplamazlar. Tekerlekli ayakları ile de son derece kolay taşınabilir ve bu sayede yerleri istenildiği anda kolaylıkla değiştirilebilirler. Ayrıca pozisyon veren havalı yatak sistemleri ile de hastanın hareket alanı genişletilebilmektedir.

Hangi Çeşitler Kullanımdadır?

Hasta yataklarında çok sayıda çeşit ve model imkanı sunulmaktadır. Bunun en temel nedeni, kişilerin yaş, cinsiyet ve fiziksel özelliklerine bağlı olarak yaşadıkları tıbbi rahatsızlıklara, en uygun model seçeneğinin sunulması anlayışıdır. Bu anlayışla pek çok model tasarlanmış ve kullanıcılarından ve yakınlarından, olumlu yönde geribildirimler almıştır. Bunlardan biri olan full ABS’li model, gelişmiş tıbbi yataklarından nadide örneklerinden biridir. Genellikle felçli hastalar için tercih edilen ve uzmanlarca tavsiye edilen havalı yüzeye sahip modellerde ise, hem hastanın hareketsizlik kaynaklı yatak yarası sorunu yaşaması önlenmekte hem de yatağın belirli açılarda hafif hareketleri ile hastanın sağlıklı bir cilt ve kan dolaşımına sahip olması sağlanmaktadır.

Kiralama Opsiyonu Ve Avantajları

Hasta yatağı fiyatları, en başta yatağın sahip olduğu mekanik ve teknolojik özelliklere göre belirlenmektedir. Ayrıca yatağın üretiminde kullanılan malzeme cinsi ve işçilik gibi diğer maliyetler bulunmaktadır. Ancak her durumda, ülkemiz insanının ekonomik gücüne uygun modeller bulunmaktadır. Satın almak istenmemesi veya satın alacak ekonomik güce sahip olmayan hastalar için de, hasta yatağı kiralama seçeneği, oldukça avantajlı bir seçenek olarak hastalarımıza sunulmaktadır. Kiralama sözleşmesi, tarafların belirlediği süre zarfında, kiralama bedeli ödenerek, kullanıma sunulmaktadır. Satış ve kiralama durumlarında, ihtiyaç duyulan teknik destek ve bilgilendirme hizmeti, hızlı bir şekilde sunulmakta olup, gerektiğinde ücretsiz olarak yatak montajı hizmeti de verilmektedir.

TFF'de kritik zirve! TFF'de kritik zirve!

Son dakika… Türkiye’deki corona salgınında son durum (27 Mayıs 2020) Son dakika… Türkiye’deki corona salgınında son durum (27 Mayıs 2020)

Camiler Yarın İbadete Açılıyor Camiler Yarın İbadete Açılıyor

'Yanlış Karardan Vazgeçin' Çağrısı 'Yanlış Karardan Vazgeçin' Çağrısı

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
loading...

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık