comdata sag dikey
loading...
Samsun
DOLAR8.3304
EURO10.0553
ALTIN480.47

İş dünyası sanal fuarda buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İş dünyası sanal fuarda buluştu
Abone ol
Samsun TSO ve Çek Ticaret Odası'nın işbirliğinde "sanal fuar" açıldı. Fuara otomotivden makineye, mobilyadan medikale, gıda ve çok sayıda farklı sektörlerde firma katılım sağlıyor

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın proje ortağı Çek Ticaret Odası ile birlikte organize ettiği "Samsun Export - Samsun Sanayi ve İhraç Ürünleri Sanal Fuarı" online ortamda açıldı.

Dünyanın birçok yerinden 15 binin üzerinde ziyaretçi sağlayan Ticaret Bakanlığı tarafından akredite edilen, "globalpiyasa.com" e-ticaret altyapısıyla organize edilen fuarda Çek Ticaret Odası'nı temsilen 9 Çek firması olmak üzere 150'ye yakın Samsunlu firma sanal stant ile yer aldı.

DİJİTALLEŞME VURGUSU
Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, pandemiyle birlikte dünyada çok hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşandığını, dijitalleşmenin de inanılmaz bir hız kazandığını söyledi. E-ticaretin payının her geçen gün arttığını belirten Başkan Murzioğlu, "Zamandan ve mekandan bağımsız işleyen süreç tüketiciye büyük kolaylık sağlıyor. Tüketicilerin e-platformlara duyduğu talep ve dijital dönüşümdeki hız; KOBİ'lerimizi sanal platformlarda daha fazla yer almaya sevk ediyor. KOBİ'lerimizin dijital kabiliyetlerinin geliştirilmesi artık zorunlu hale geldi" dedi.

FUAR, FİRMALARA BİR 
ÇOK İMKAN SUNUYOR 

Murzioğlu, şöyle konuştu; "Geçtiğimiz yıl yine aynı anlayışla üye KOBİ'lerimiz için samsunexporters.globalpiyasa.com üzerinden e-ihracat portalımızı faaliyete açmıştık. Portalda ihracatçı üyelerimiz için 7 dilde ürünlerini tanıtma, ikili iş görüşmesi yapabilme, talep yayınlayabilme, ürün satışı yapma fırsatı gibi imkanlar sunuyoruz. Bugün e-ihracat portalımızı bir adıma daha ileri taşıyor yaklaşık 150 firmamızın katılım gösterdiği ‘Samsun Sanayi ve İhraç Ürünleri Sanal Fuarı’nı açıyoruz. Bu fuara ilimizde otomotiv, makine, metal, gıda, tarımsal ürünler, medikal ürünler, kimya, yapı-inşaat, endüstriyel mutfak, plastik, maden-mineral, mobilya, ev tekstili, hazır giyim gibi sektörlerinde faaliyet gösteren firmaları uluslararası ölçekte ziyaretçilerle buluşturuyoruz. Fuarda ayrıca, proje ortağımız olan Çek Ticaret Odası’ndan bir grup KOBİ’de yer alıyor. Bu fuar yalnızca iş görüşmelerinin yapılacağı bir organizasyon olmaktan daha fazlasına hizmet fuar süresince "AB ve Global Pazar Fırsatları", "Dijital Pazarlamanın Temelleri" ve "Döngüsel Ekonomi" konularında çevrim içi eğitimler de düzenleyeceğiz."

Samsun Export-Samsun Sanayi ve İhraç Ürünleri Sanal Fuarı 12 Mayıs tarihine kadar açık kalacak. Fuardaki firmaları ziyaret etmek veya seminerlere katılıma www.digitalsamsunfair.com web adresinden erişebilirsiniz.

Samsun TSO Dış İlişkiler Müdürü Oğuz Sandıkçı ve Çek Ticaret Odası Dış Ekonomik İlişkiler Bölümü Müdürü Jiri Hans konuşma yaptı. Eğitmen Hakan Akın da; "Samsun’un İhracatta Öne Çıkan Ürünleri İçin AB ve Global Pazar Fırsatları" başlıklı sunum gerçekleştirdi.

STSO Başkanı Salih Murzioğlu, "Samsun konumu, sanayi ve ihracat altyapısı ile bir cazibe merkezi. Samsun'u üreten bir marka şehir olarak daha da ileri taşımayı amaçlıyoruz" dedi. N. Alper CABBAR

loading...

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SESOB Başkanvekili Savaş Kiraz'dan veryansın Önceki Haber

SESOB Başkanvekili Savaş Kiraz'dan verya...

Tapuda imzalar yasağa takıldıSonraki Haber

Tapuda imzalar yasağa takıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar