loading...
Samsun
DOLAR8.658
EURO10.1795
ALTIN488.66

İşte Samsun Büyükşehir Anketinin Belgesi! Bu Da Mı Yalan!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İşte Samsun Büyükşehir Anketinin Belgesi! Bu Da Mı Yalan!
Abone ol
Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarından memnuniyet oranı yüzde 17,7 çıkan anket ile ilgili bilgileri yazdık, Büyükşehir Belediyesi’ne yakın kaynaklar ‘yalan anket’ iddiasında bulundu. AK Parti logolu anketi yayınlıyoruz ve soruyoruz; “Bu da mı yalan."

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın adayı olarak yüzde 47.4 oy oranıyla seçildi ancak, ikinci yılın sonunda adeta performans beğenirliliği adeta eridi. 

Bu AK Parti Yerel Yönetimleri'nin yaptığı ankette de yansıdı. Demir yönetiminin başarı oranı 17.7 çıktı. Bu yöndeki yayınımız üzerine Büyükşehir Belediyesi’ne yakın kaynaklar tarafından ‘yalan haber’ iddiaları ortaya atıldı. Parti logolu ve kimin yaptırdığına ilişkin belgeyi de kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin bazı illerde yaptırdığı anketlere ilişkin yayınımız Samsun’da büyük etki yaptı. Sonuçları da adeta sır gibi saklanan anketlerin yapıldığı iller arasında Samsun’un yer aldığını daha önce gündeme getirmiştik ancak, sonuçları geçtiğimiz günlerde elimize geçti.  Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin ‘performans beğeni’ anketinin Mayıs 2021'de yapıldığı ortaya çıkarken, Yerel Yönetimler Memnuniyet Araştırması’nda Büyükşehir’in yüzde 17,7 oranında tercih edildiği sonucuna Büyükşehir Belediyesi’ne yakın kaynaklar, ‘yalan haber yakıştırması yaptı’. 

YALAN HABER DİYENLERE BELGELİ YANIT VERİYORUZ

Kamuoyunda Büyükşehir Belediyesi’ne yakın çevrelerce  yalan haber yakıştırmasıyla yayınımızı itibarsızlaştırma çalışmaları sürerken,  AK Parti logolu ‘Yerel Yönetimler Memnuniyet Araştırması’nı da kamuoyuyla paylaşma zarureti doğdu. 2021 yılı Mayıs ayında yapıldığı kamuoyu yoklama sonucunda da görülen ankette, Samsunlulara tek ana soru ve 3 seçenek  yöneltildiği de anketin  kapağında görülüyor. 'Önceki dönem ile karşılaştırdığınızda Büyükşehir Belediyesi'ni hizmet ve performans açısından nasıl buluyorsunuz' başlığı altında yapılan kamuoyu yoklamasında 'Yeni yönetim daha başarılı', Değişen bir şey olmadı' ve 'Önceki Yönetim daha başarılıydı' tercihlerinin sorulduğu açıkça gözlemlenirken,  eski yönetimin daha başarılı olduğu açık ara yüzde 48.9 oran ile ortaya koyuluyor.  Yeni yönetimin daha başarılı tercihi yüzde 17,7'de, değişen bir şey olmadı tercihi ise yüzde 33,4 olarak ankete yansıdı.  

YÜZDE 47,7 OY ORANINDAN YÜZDE 17,7 BEĞENİYE

Kamuoyuna açıklanmayan ama AK Parti Genel Merkezi'nde masaya yatırıldığı öne sürülen bu çarpıcı sonuçlar içeren anket sonucuna göre, yüzde 47,4 ile Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Demir'in, 2 yılı aşkın süre içinde performansını oluşturan yönetim anlayışının oldukça gerilediğini de gözler önüne serdi. Mehmet Özhaseki, her ilde çalışmalar yapıldığını da daha önce de açıklamıştı. Samsunlular, anket  sonuçlarına göre Başkan Demir'in performansını beğenmediklerini, önceki yönetim ile kıyaslayarak net bir şekilde ortaya koyarken, AK Parti’yi de şok eden anketin görüntüsünü de yalan haber iddiaları üzerine ‘belgeli gazetecilik’ adına yayınlıyoruz. Ve soruyoruz; “Bu da mı yalan”.

YALAN ANKET DEĞİL BELGELİ ‘ANKET’

AK Parti logolu Yerel Yönetimler Memnuniyet Araştırması Mayıs 2021’de yapıldı. İşte o anketin sonuç görüntüsü.

Yalanlama tutmadı      

Anket haberimizin yalan olduğunu öne sürenlerin çabası boşa çıktı.  

Mustafa Demir'in beğenisi yüzde 17,7


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAH'tan 'aşısı vardı' açıklamasıÖnceki Haber

BAH'tan 'aşısı vardı' açıklaması

Amine'nin duası kabul olduSonraki Haber

Amine'nin duası kabul oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar