loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05

İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ? Samsunspor Genel Mejaneri Mustafa Aztopal Cevapladı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ? Samsunspor Genel Mejaneri Mustafa Aztopal Cevapladı!
Abone ol

Hedef Halk Gazetesi Haber Editörü Noyan Alper Cabbar’ın Kulüp Genel Menajeri Mustafa Aztopal’a sorduğu “Yaklaşık 3 yıldan bu yana Samsunspor’un içerisindesiniz. Yaklaşık 50 futbolcu gelip geçti. Bu 5’inci teknik adam. Bu süre içerisinde sürekli olarak siz hedefteki isim oldunuz. Bugüne kadar hiç istifa etmeyi düşündünüz mü? Bu kadar tepkilere rağmen sizi burada tutan şey nedir?” sorusuna Aztopal şöyle cevap verdi:

ONUNLA BİR GÖNÜL BAĞIMIZ VAR

“İstifa konusu, geçen sezon 70 puanla Süper Lig’e çıkamadığımız zaman Başkanımız Yüksel beye sunduğum bir konuydu. Zaten Yüksel bey de bunu daha önce dile getirdi. Çünkü her ne kadar birinci ve ikinci ile aynı puanı alsanız da Süper Lig’e çıkamadığımız için kendi adıma bir sorumluluk varsa bu sorumluluğu almak istedim. Yüksel bey de bununla ilgili kararı kesinlikle kabul etmediğini, bu yol arkadaşlığının, omuzdaşlığın devam etmesi gerektiğini söyledi. Ben Yüksel beyin ortaya koyduğu emeğe ve ortaya koyduğu her şeye gönülden bağlı bir adamım. Onunla bir gönül bağımız var. Profesyonellik ayrı bir şey, fakat Yüksel bey bu işe profesyonelliğin dışında son derece duygusal ve kalpten bakıyor. Onun için sabah Hırvatistan’a uçuyor, geliyor İspanya’ya uçuyor, bir sürü iş takip ediyor. Çünkü holdinginin yapması gereken çok önemli işler var. Fakat kalbi, duyguları, emeği her şeyi burada.”

KOLTUK MERAKLISI DEĞİLİM

“Dolayısı ile güvendiği, gönülden inandığı isimlerden biriyim ben. Veysel bey, Soner bey ve dernek yönetim kurulu üyesi arkadaşlar gibi. Neredeyse 7/24 istişare ediyoruz. Her türlü şeyi değerlendiriyoruz. Bu iş sadece profesyonellikle adlandırılacak bir şey değil. Yoksa ben böyle koltuk, makam meraklısı bir adam değilim dolayısı ile Samsunspor’da hangi görevi yaparsanız değerlidir. Sportif direktörlük de diğerleri kadar değerlidir. Ne daha çok az, ne de daha çok fazla. Belki başka insanların farklı düşüncesi olabilir. Beni burada tutan şey ne dersen, bu sonradan örmelik ya da arsızlık değil, aksine buradaki devam eden davaya hala inanmışlıktır. Hedefteki isim olmak çok basit. Çünkü burada gözüken hocayla da, teknik ekiple de, futbolcularla da sürekli beraber olan, o grubun içerisinde başkanla ve yönetim kurulu ile bir yönetim modeli yönetmeye çalışan kişiyim. Bundan daha basit bir şey olamaz.”

ÖLENE KADAR SAMSUNSPORLUYUM

“Her zaman söylüyorum, ben 6 yaşından bu yana Samsunspor maçlarına giden bir adamım. Ben diğer kulüplerde çalıştığım zaman her hangi bir kötü sonuçta üzülüyorum. Ama Samsunspor’da bir kötü sonuçta kahroluyorum. İnsanlara saygı duyarım. İstifaya davet eder ya da başarısız olduğumu kabul eder. Benim eleştiri konusuna hiçbir sıkıntım, çekincem, her hangi bir korkum da yok. Benim için aile gibi kutsal şeyler var. Yaptığımız işe, verdiğimiz emeğe saygı gibi. Bizim burada Yüksel Yıldırım’a olan bir bağlılığımız var. Bana bir gün kaşı ile işaret este bir gün burada kalmam. O kadar da net söylüyorum. Tabii ki kalbimizi, sevgimizi burada bırakarak gideriz. Çünkü ben ölene kadar Samsunsporlu bir adamım.”

OYUNCULAR KENDİ ARALARINDA TOPLANTI YAPTI

 “Samsunspor’da hiç olmadığı kadar gruplaşma var diyorsun. 2 maç kötü gitsin olmayacak kadar dedikodu üretiliyor. Biz bu insanlarla 7/24 berberiz. Bazen evin içinde eşinizle tartışıyorsunuz. Ufak tartışmalar olabilir. Ama bunların büyütülerek, dalgalandırılarak, Samsunspor içinde gruplaşmalar var, oyuncular arasında anlaşmazlıklar var, böyle bir şey yok. Oyuncularımız kendi aralarında bir toplantı yaptı. Abi, kardeş bu davaya ne kadar inandıklarını bir kez daha vurguladılar. Biz hafta için sürekli beraberdik. Mehmet hoca giderken, bizden önce gelen oyuncularla, bizden sonra gelen oyuncular arasında ir kan uyuşmazlığı oldu dedi. Bu zaten teknik bir tabir. Benim kafama, oyun mantaliteme göre benden önce oyuncular gelmiş, ama benim daha sonra getirdiğim oyuncularla sahaya yansıtılabilecek bir potansiyel ortaya çıkmamış anlamında söylüyor.”

SAMSUNSPOR’DA BİR GRUPLAŞMA YOK

“Ben Mehmet hocaya çok saygı duyuyorum. Benim dostumdur artık. Ama giderken dile getirdiği bir cümle var. Biz hocamıza şu ana kadar transfer ettiğimiz oyuncular bunlar dediğimizde bize sadece bir oyuncu ile alakalı kafamda soru işareti var dedi. Onu da gönderdik zaten. Onun dışında uzlaşmadığımız bir oyuncu yok. Bu nedenle yaptığı açıklama çok doğru değil. Kan uyuşmazlığı doğru olabilir ama bu da teknik bir durumdur. Şunu herkes bilsin ki Samsunspor’da bir gruplaşma yoktur. Buna da asla müsaade etmeyiz.”

Haber: Davut AKTAŞ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Başkan Demir: “Samsun balıkçılıkta da Türkiye’nin en önemli şehirlerinden olacak”Önceki Haber

Başkan Demir: “Samsun balıkçılıkta da Tü...

Samsunspor Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Veysel Bilen: Fuat Çapa Verdiği Sözü Tuttu!Sonraki Haber

Samsunspor Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar