loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05

İYİ Partili Erhan Usta'dan Bakan Soylu'ya soruşturma çağrısı 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İYİ Partili Erhan Usta'dan Bakan Soylu'ya soruşturma çağrısı 
Abone ol
İYİ Parti Grupbaşkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hazır bulunduğu komisyon toplantısında Büyükşehir Belediyesi'ndeki rüşvet skandalı ile ilgili soruşturma çağrısı yaptı. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K., belediyeden hak edişi olan müteahhit Y.T.'den rüşvet alırken suç üstü yakalanmış ve yargılandığı mahkemece rüşvet aldığı müteahhit ile birlikte 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Türkiye gündemine oturan rüşvet skandalı ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta'dan soruşturma çağrısı geldi. 

AK PARTİLİ İLÇE BELEDİYELERİ BÜYÜKŞEHİR'İ UYARMIŞ 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hazır bulunduğu komisyon toplantısında konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili Usta, İçişleri Bakanlığı'nın harekete geçmesini istedi. Usta, "Bakanlık olarak çok objektif bir tutumunuz olmadı. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K., rüşvetten almaktan ceza alıyor. Bu kişi AK Partili İlçe Belediyelerinde görev yapmış. Büyükşehir Belediyesi, bu kişiyi atamak istediğinde AK Partili ilçe belediyeleri, yaptığı işle alakalı ikaz ediyorlar. Bu basına yansıyan birşey, gizli kapaklı birşey değil. Buna rağmen bu arkadaş atanıyor, daha sonra milyonlarca lira, altın, döviz belediyedeki kasasından çıkıyor. Bu ortaya çıkıyor, sonunda mahkum oluyor "dedi. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HAREKETE GEÇMELİ 

Rüşvetçi eski Daire Başkanı Bahattin K.'nın yargılandığı mahkemedeki ifadesine konuşmasında değinen Usta, "Mali Hizmetler Daire Başkanı ödeme listesini ayarlama konusunda 'ben bu işi kendim yapmadım, benimde böyle bir yetkim yok, talimatla bu işi yaptım' diyor. Bunun üzerine gidilmiyor, iş orada kalıyor. Bu kişi içeride bulunduğu süre göz önünde bulundurularak tahliye oluyor. Ben şimdi soruyorum; Büyükşehir Belediyesi'nde bu kişinin amirleri kim? 'Yetkim yok, talimatla yaptım' diye açık şekilde mahkeme tutanaklarına geçmiş bir söz varken, Bakanlığınız neden harekete geçmiyor sayın bakan? Bunun binde 1'i muhalif bir belediyede olsa Ankara'da böyle bir süreç oldu, hemen soruşturma izni verildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile ilgili herhangi bir işlem yapılmadı !Bunun altında sizinde kalmamanız lazım. Kim suç işlediyse cezasını çeksin. Bu konunun mutlak suretle üzerine düşülmesi lazım "ifadelerini kullandı.  

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta, Büyükşehir Belediyesi'nde patlak veren rüşvet skandalının arkasında kimler olduğunun araştırılması için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya çağrı yaptı. 


Usta, toplantı konuşmasını sosyal medya hesabından paylaştı.  Zekeriya FIRAT 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Durmaz: MHP'ye algı operasyonu yapılıyor Önceki Haber

Durmaz: MHP'ye algı operasyonu yapılıyor...

CHP Milletvekili Zeybek: CHP bastırıyor iktidar gündemine alıyorSonraki Haber

CHP Milletvekili Zeybek: CHP bastırıyor...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar