loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05

Kamuda Hekim İstifaları Artıyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kamuda Hekim İstifaları Artıyor!
Abone ol
Samsun Tabip Odası Başkanı Uzm.Dr. Furtun, kentte kamu hastanelerinden doktor istifalarının arttığına işaret ederek, "Hekimler, emekliliklerine yansıyan hak ettikleri ücreti almak istiyorlar. Özlük haklarında iyileştirme istiyorlar "dedi. 

Samsun Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr.Funda Furtun, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret etti. Kamuda görev yapan hekimleri bizzat çalışma koşullarında dinleyen Samsun Tabip Odası Başkanı Furtun ve Yönetim Kurulu üyeleri, hem hekim sorunları hem de çözümleri konusunda sahada görüş alışverişinde bulundu.

ÇALIŞMA KOŞULLARI AĞIRLAŞIYOR 

Samsun Tabip Odası Başkanı Uzm.Dr. Funda Furtun, “Aslında oda yönetimimiz uzun zamandır gerek hekim meclisi toplantıları gerekse birim temsilcileri aracılığıyla meslektaşlarımızın sorunlarından haberdar. Fakat bu defa bizzat gelerek kamuda çalışan meslektaşlarımızla beraber olmak istedik. Son zamanlarda kamuda hekimler 5 dakika aralarla randevu verilerek adeta baskıya maruz kalmakta. 5 dakikada asla sağlık hizmeti verilemez. Bu sebeple itirazlarımızı kamu hastaneleri yöneticilerine yazıyla bildirdik. Öte taraftan kamuda çalışan hekimlerin başta olmak üzere tüm hekimlerin özlük haklarında büyük kayıplar oluştu. Pandemi döneminde dahi birçok söz verilmesine rağmen canlarıyla mücadele veren hekimlerin özlük haklarında kayıplar devam etti ne yazık ki. Samsun’da da kamudan hekim istifaları her geçen gün artış göstermekte. TTB verilerine göre tüm Türkiye’de 18 ayda 8000 hekim kamu görevlerinden istifa etti. Çünkü pandemi ile iyice dayanılmaz hale gelen ağır çalışma koşulları ve özlük haklarında büyük kayıplar hekimleri bezdirdi "dedi. 

HEKİMLERE ENGEL OLMAYIN 

Hekimlik mesleğinin doğası gereği birçok zorluğu zaten barındırdığını, buna kötü yönetilen sağlık idaresinin eklenmesiyle durumun daha ağırlaştığını ifade eden Furtun, şöyle devam etti; "Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meslektaşlarımızla yaptığımız bu sohbette de bıçağın artık kemiğe dayandığını gördük. Ne yazık ki geçim sıkıntısı ile karşı karşıya kalan meslektaşlarımızı gördük. Hekimler arasında derin ücret adaletsizliklerine sebep olan sistemden meslek odalarının şikayetlerinin ne derece haklı olduğunu gözlemledik. Sağlık idaresinden hekimlerin talepleri oldukça nettir. Hekimler, emekliliklerine yansıyan hakettikleri ücreti almak istiyorlar. Özlük haklarında iyileştirme istiyorlar. Siyasetçilerin hekim emeği üzerinden prim yapmaya çalışan popülist politikalardan vazgeçmelerini, hekimlerin hekimlik yapmalarına engel olmamalarını istiyorlar. Türkiye’nin birçok yerinde bu ve benzeri talepler yüksek sesle ifade edilmekte ve sağlık idaresinden bu konuları konuşmak üzere randevu talep edilmektedir. Bu konudaki kararlılığımızın test edilmemesini umuyoruz "ifadelerini kullandı. 

Samsun Tabip Odası Başkanı Furtun ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktor ve sağlık çalışanlarının sorunlarını dinledi. Zekeriya FIRAT 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
LPG’ye bir zam dahaÖnceki Haber

LPG’ye bir zam daha

Başkan Demir: Samsun'da işsizlik büyükşehirlere göre daha azSonraki Haber

Başkan Demir: Samsun'da işsizlik büyükşe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar