loading...
Samsun
DOLAR8.0666
EURO9.6819
ALTIN460.37

Kayıtlar sona erdi, gözler ek yerleştirmelerde

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kayıtlar sona erdi, gözler ek yerleştirmelerde
Abone ol
Yerleştirme sonuçlarının geçtiğimiz haftalarda açıklanmasının ardından henüz bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler ek tercihleri beklemeye devam ediyor. ÖSYM tarafından yayınlanacak YKS ek yerleştirme kılavuzunda yer alacak üniversite kontenjanları tercihlerde büyük önem taşıyacak.

Ek yerleştirme için herhangi bir açıklamada gelmedi ancak üniversite kayıtlarının dün itibariyle sona ermesinin ardından artık sürecin başlaması bekleniyor. Ek yerleştirmede, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi ön lisans ve lisans programlarına merkezi genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında puanı olan adayın yerleştirilmesi beklenmiyor.

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK BELLİ Mİ?

YKS ek yerleştirme için tercih tarihleri henüz duyurulmadı. Ancak geçtiğimiz sene 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen üniversite kayıtlarının ardından ek yerleştirme kılavuzu 4 Eylül'de yayınlanmış, tercihler ise 5-11 Eylül 2019 tarihleri arasında alınmıştı.
Bu sene pandemi nedeniyle sekteye uğrayan sınav süreci göz önüne aldığında ek yerleştirme kılavuzunun bu hafta ya da gelecek hafta içerisinde yayınlanma ihtimali yüksek görülüyor.

EK TERCİH BOŞ KONTENJANLARI BELLİ OLDU MU?

Boş kontenjanlar, yerleştirilen öğrencilerin kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra belli olacak. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM'ye bildirilecek. Ardında ek tercih yapan öğrenciler boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlara ÖSYM tarafından merkezi olarak ek yerleştirme yapılacak.

YKS sonuçları ardından bu yıl 838.221 kişilik toplam kontenjana 781.165 kişi yerleştirildi. Henüz bir yere yerleştirilmeyen adaylar ise geriye kalan 57 bin kişilik ve kayıt yaptırılmayan kontenjan için ek tercihler yapacak.

loading...
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cilt ve saç bakımında tercih ediliyor!Önceki Haber

Cilt ve saç bakımında tercih ediliyor!

Vedat Muriqi: Soğan ekmekten Lazio’nun en pahalı ikinci futbolcusu olmaya uzanan hayat öyküsüSonraki Haber

Vedat Muriqi: Soğan ekmekten Lazio’nun e...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar