loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39

kripto para çevirici - Godex "Kripto Para" ödemelerin geleceğini nasıl değiştirir?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
kripto para çevirici - Godex "Kripto Para" ödemelerin geleceğini nasıl değiştirir?
Abone ol

İnsan toplumunda paranın olmayışı hayal edilemez. Para, mal veya hizmetlerin maliyetinin evrensel karşılığı olan en yüksek likiditeye sahip olan özel bir üründür. Paranın gelişimi ile insan uygarlığının gelişimi ayrılmaz bir şekilde bağlantılı bulunmaktadır. Mallar, ürünler ve silahlar, kemikten altına çeşitli türlerde madeni paralar, kağıt banknotlar, promosyonlar, geçmişte ve günümüzde para olarak kullanılan araçların sadece küçük bir parçasıdır.

Bilgisayar teknolojilerinin ve iletişim ağlarının gelişmesiyle birlikte dünya, "paranın elektroniği" çağına girmiştir. Madeni paralar ve banknotlar giderek yerini plastik ödeme kartlarına bırakmakta ve ilk olarak yalnızca elektronik ödemeler için oluşturulan PayPal, WebMoney, YandexMoney gibi birçok ödeme sistemi mevcut. Günümüzde dijital para birimleri ulusal merkez bankaları tarafından tedavüle sokulmamaktadır.  Ancak gelişmeler yerinde durmuyor ve şu an diğer elektronik para türlerinden çok sayıda önemli farklılığa sahip olan 21.yüzyılın kesinlikle yeni ödeme yöntemleri olan kripto paraların büyümesine şahit oluyoruz. Bugün kripto paralar tüm dünyada birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Bu arada, Kripto para çevirici -Godex aracılığıyla kripto parayla ilgili hesaplamalarınızı yapabilirsiniz.

Kripto paranın artıları

1. Kullanıcısı için en belirgin avantajlarından biri, sahibi hakkındaki bilgilerin gizli olması, tüm işlemlerin bir aracı olmaksızın şeffaf olması ve tasarruf yapabileceğiniz uygun bir ortam olmasıdır.

2. Kripto paralarla ilgili işlem komisyonları asgari düzeydedir.

3. Hemen hemen tüm paraların dolaşıma sokulması sınırlıdır ve bunlar kesin olarak belirlenmiş olan maksimum emisyonlardır. Darphane ekonomik sorunları çözmek için kapılarını açıp hemen para basamaz çünkü yeni paraların dolaşıma sokulma süreci şeffaf ve sıkı bir şekilde düzenlenmiştir ve bu durumda enflasyonun olması da mümkün değildir.

4. Prensip olarak, ağdaki herhangi bir işlem ve tüm işlemler hakkındaki bilgiler herhangi bir kullanıcıya açıktır.

5. Kullanıcının cüzdanı haczedilmeye ve bloke edilmeye karşı sigortalıdır ve dondurulamaz. Sadece hesap sahibinin kendisi oturum açma bilgilerini kaybetmişse, kişisel bir hesaba erişim sağlanamaz.

6. Para, tamamı benzersiz bir kodla korunduğu için taklit edilemez veya kopyalanamaz.

Kripto paranın eksileri

1. Gönderilmiş bir ödemenin iadesi imkansızdır. Alıcının verilerini dikkatlice kontrol etmeniz ya da hatırlatıcı kodu kaydetmeniz gerekir.

2. Döviz kuru nispeten istikrarlı değildir.

3. Günümüzde ekonomik olarak aktif nüfusun çoğu hala kripto paralar hakkında hiçbir şey bilmiyor ve bu durumda az bilinirlik büyük bir dezavantaj haline geliyor. Ve hatta bilgi sahibi olan kişilerin bile sadece çok az bir kısmı bunlarla işlem yapmaya cesaret edebiliyor. Kitlesel potansiyel eksikliği, ilgili birçok kripto para projesinin uygulanmasının önünde engeller yaratır, yatırımcıları korkutur ve bu da piyasayı sermayeden mahrum bırakır.

4. İşlemleri yürütürken olası bir kontrol eksikliğinden dolayı cüzdana erişimin kaybedilmesiyle cüzdan sahibi depolanan tüm paraya erişim sağlayamaz ve sonsuza kadar kaybeder.

5. Yasaklanacağına dair devlet ve hükümet organlarından gelebilecek bir etki tehdidi her zaman vardır. Ancak herhangi bir kriptin bir kontrol merkezi yoktur ve belirli bir kişiye ait değildir, bu sadece bir ağdır. Ve devletin uygulayabileceği tek yaptırım ya da önlem kendi topraklarında işlem yapmayı yasaklamaktır ancak bu da sanal alanı etkilemeyeceği için bunun bir anlamı da olmayacaktır.

Kripto para, modern ekonomide gelişmeye devam edeceği öngörülen yeni bir enstrümandır. Tüm artılarına ve eksilerine rağmen kripto para alıştığımız gerçek paralara çok benziyor ancak geleceğin yanı başında olduğuna inanmalarını sağlayan ivme ve popülerlik kazanmalarına izin veren bir dizi özellikten başka bir şey değildir. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dudaklarınızı Doğru Ellere Emanet EdinÖnceki Haber

Dudaklarınızı Doğru Ellere Emanet Edin

​​​​​​​Kadıköy Lazer Epilasyonda Yeni Bir Çağ :Buz LazerSonraki Haber

​​​​​​​Kadıköy Lazer Epilasyonda Yeni Bi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar