loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10

Medikal Estetik Uygulamalarında Konfor ve Doğallık Ön Planda

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Medikal Estetik Uygulamalarında Konfor ve Doğallık Ön Planda
Abone ol
Daha sağlıklı, estetik ve doğal bir görünümün elde edilmesi amacıyla uygulanan medikal estetik prosedürler genel anestezi ve cerrahi girişimler içermezler.

Cildin, yüzün ve vücudun en estetik ve doğal görünüme kavuşması amacına yönelik olarak gerçekleştirilen medikal estetik uygulamalar birçok farklı teknikten ve prosedürden oluşmaktadır. Kişilerin estetik kaygılarını gidermede son derece önemli bir rol üstlenen medikal estetik prosedürler aynı zamanda onarıcı ve tedavi edici özellikleri ile de ön plana çıkmaktadırlar. Daha sağlıklı, estetik ve doğal bir görünümün elde edilmesi amacıyla uygulanan medikal estetik prosedürler genel anestezi ve cerrahi girişimler içermediğinden hastanın konforu üst düzeyde sağlanmakta aynı zamanda hızlı ve rahat bir iyileşme süreci yaşanmaktadır.

En sık uygulanan medikal estetik prosedürlerden biri olan soğuk lipoliz İstanbul ilinde sıklıkla uygulanmakta olup Anadolu yakası botox işlemine gösterilen ilginin en yoğun olduğu lokasyonlardan biri olma özelliğine sahiptir. Uzman Dr. Şafak Göktaş medikal estetik konusunda uzman ve deneyimli bir isim olarak hastalarının ihtiyaçlarını titizlikle belirlemekte ve en son teknolojileri kullanarak gerekli müdahaleleri gerçekleştirmektedir. Siz de medikal estetik prosedürler ihtiyaçlarınızla ilgili olarak Uzman Dr. Şafak Göktaş ile iletişime geçerek ihtiyaçlarınıza uygun çözümleri değerlendirebilir ve yalnızca hasta memnuniyetinin sağlanması adına uygun olmayan tedavi yöntemlerinin uygulanmayacak olmasının verdiği güveni hissetme ayrıcalığına erişebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz ve Normal Lipoliz Farkı Nedir?

Soğuk lipoliz yağ hücrelerinin dondurularak parçalanması şekilde işleyen bir vücut şekillendirme prosedürüdür. Yağ hücrelerinin yapısal özellikleri soğuk ve diğer travmalar karşısında diğer dokular kadar dayanıklı olamamalarına neden olmaktadır. Yağ hücreleri soğuğa maruz kaldıkları zaman hücre yapıları bozulur, 2 ay içinde programlı hücre ölümü de denilen apopitoz sonucu lenf ve idrar dolaşımı aracılığıyla vücuttan uzaklaştırılır. Bununla birlikte apopitoz çevre dokularda zarar oluşmasına neden olan bir durum değildir.

Soğuk lipoliz prosedürünün uygulanacağı alan ilgili cihazın 2 başlığı kullanılarak vakumlanır. Derinin altındaki yağ hücreleri hedef alınır ve eliminasyon noktasına kadar dondurulmaları sağlanır. Bunun için -10 dereceye kadar 1 saat süreyle soğutma işlemi uygulanır. Yağ hücreleri soğuğa maruz kaldıkları için belirli bir sırayla programlı ölüme geçtikten sonra yağlı gıda tüketildiği zamankine benzeyen bir metabolik süreçle vücuttan uzaklaştırılır. Soğuk lipoliz işlemi sonucunda sıkılaşmış ve daha doğal bir görünüm elde edilir.

Normal lipoliz işleminde enjeksiyon ile uygulama yapılmasına karşın soğuk lipoliz yönteminde özel bir cihazın kullanılması söz konusudur. Lipoliz prosedüründe uygulama bölgesindeki yağ hücreleri PPC maddesinin enjeksiyonuyla parçalanıp vücuttan atılmaları sağlanır. Soğuk lipoliz prosedüründe ise dondurulan yağların doğal metabolik süreçle vücuttan atılması hedeflenir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz uygulamasının ilk adımı hastanın talep ettiği bölgenin prosedüre uygunluğunun belirlenmesidir. Bunun için soğuk lipoliz uygulanacak olan hastanın vücudunda uygulama için en uygun bölgeler tespit edilir. Bu bölgelerin ölçümleri ve analizleri yapıldıktan sonra epidermis denilen derinin dış yüzeyinin korunması için bölgeye özel hazırlanan özel jel kaplı mendiller koyulur. Uygulama yapılacak bölgeye cihaz başlığı yerleştirilir. -10 dereceye kadar 45-60 dakika arası bir süre boyunca bölgedeki yağ hücreleri soğutulup dondurulur. Böylece yağ hücrelerinin yıkımı sağlanır. Non-invaziv bu prosedür sırasında hasta acı ya da ağrı hissetmez.

Uygulama sırasında soğutma işlemi deri altındaki dokulara ve yağ tabakasına zarar verilmemesi için kontrollü bir şekilde uygulanır. Dondurulan yağ hücreleri küçültülür ve ölü hücreler haline gelir. Fazla yağ hücreleri zaman içerisinde vücuttan atılır ve istenilen düzeyde incelme elde edilir. İşlem sırasında herhangi bir cerrahi müdahale söz konusu olmadığından son derece konforlu bir prosedür olarak kabul edilir.

Soğuk Lipoliz Uygulama Alanları Nelerdir?

Soğuk lipoliz kadınlara da erkeklere de uygulanabilen bir yöntemdir. Alt ve üst karın, basen, kol, kalça, sırt, baldır, bel ve diz içi gibi bölgelere soğuk lipoliz uygulaması yapılabilmektedir.

Soğuk lipoliz tek seanslık bir uygulama olmasına karşın yoğun yağ problemi olan bölgelere 2-3 seans uygulanması gerekebilir. Böyle bir durumda 2.seansın uygulanması için ilk seansın üzerinden 3 ay geçmesi önerilir.

Soğuk lipoliz uygulamasında düzenli uygulanan seanslar sonrasında istenilen bölgesel incelmelere ulaşılabilir. İşlemin yapılmaya başladığı 3.haftadan itibaren soğuk lipoliz uygulamasının etkileri görülmeye başlanır. 3-4 ay sonrasında daha belirgin vücut hatları elde edilir ve bölgesel incelme konusunda istenilen sonuçlara ulaşılır.

Soğuk lipoliz uygulaması mutlaka alanında uzman ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır. Bu koşullar sağlandığı takdirde etkili sonuçlar alınmasını sağlayan güvenli bir prosedürdür. İşlemden sonra geçici kızarıklık, morluk ve su toplaması görülebilir. Bu yan etkiler 10 gün içinde kendiliğinden düzelir.

Soğuk lipoliz sırasında bölgedeki yağ hücrelerinin sayısının azaltılmasına bağlı olarak elde edilen sonuçların etkisi uzun süreli olur. Elde edilen sonuçların kalıcı olması için hazır gıdaların tüketiminden uzak durulmalı, düzenli bir beslenme programı uygulanmalı ve spor yapmak günlük rutinin değişmez bir parçası haline getirilmelidir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Promosyon Ürünleri Nasıl Olmalı?Önceki Haber

Promosyon Ürünleri Nasıl Olmalı?

Samsun Bafra'da 493 m² tarla mahkemeden satılıktırSonraki Haber

Samsun Bafra'da 493 m² tarla mahkemeden...

Yorum Yazın

AKKIR Makina'ya ziyaret
TÜRKONFED yine uyardı
İki kardeş aynı gün öldü
Pak Un'dan Venezuela'ya un ihracatı
Babadan kalma 'tenekecilik' mesleğini yaşatıyor
Samsun'da bir kişinin otomobilde öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan şahıs tutuklandı
‘Aşı kurnazlığı’ yapan vatandaşlar Covid servislerinin yolunu tutuyor
2022 fuarlar yılı olacak
Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 8 gözaltı
Rize'de Kadıköyspor rüzgarı
Samsun Çarşamba'da Eşini Bıçakla Yaralayan ‘Koca’ Tutuklandı
Samsun'da Belediye çalışanı tabancayla kendini vurdu
Kadıköysporlu Emir Şahin Rizespor'da
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı: Yoğun talep gören OSB'ler Samsun'u tam bir sanayi şehrine dönüştürecek
Samsun'da Şaşırtan Yangın İhbarı! Su Buharı...
Samsunspor'da 'aşı karşıtı' futbolcular var
Murat Sandıkçı'nın Baba Acısı
Samsunspor'da Koronavirüs Çıktı!
Akaryakıta zam beklentisi! Petrol fiyatlarında 8 yıl sonra bir ilk
Dövize karşı mücadelede yeni düzenlemeler yolda

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar