comdata sag dikey
loading...
Samsun
DOLAR8.3281
EURO10.1309
ALTIN499.33

Okullarda Vakalar Patladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Okullarda Vakalar Patladı
Abone ol
Eğitim Sen, SES ve Tabip Odası ortak açıklama yaparak okullarda yüz yüze eğitimin devam ettiği Samsun'da vakaların patladığına dikkati çekti. Yapılan açıklamada, "Salgın kontrolden çıkmak üzere "denildi. 

Eğitim Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) ve Tabip Odası Samsun Şubesi, kentte salgının durumu ile ilgili ortak bir açıklama yaptı. Açıklamayı okuyan Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, okullarda yüz yüze eğitimin devam ettiği Samsun'da vakaların patladığına dikkati çekti. Topaloğlu, " Salgın kontrolden çıkmak üzere, yetkililer bu tabloyu görmüyor mu?  "diye sordu. 

ÖNLEM NEREDE? 

Açıklamasında 'Önlenebilir her ölüm cinayettir' mesajının altını çizen Topaloğlu, "Vakaların farklı mutasyonlardan oluştuğu ve Samsun’da günlük 1000 civarında yeni vaka tespit edildiği Tabipler Odası tarafından açıklanmıştır. Normal koşullarda salgının seyri bu boyutlara ulaştığı bir durumda yetkililerin ciddi önlemler alması beklenen bir durum iken Samsun yerelinde önlem alınmaması bizleri şaşırtmaya devam etmektedir. Samsun Tabip Odası açıklamasında salgının seyrinin okulların açılması ve yüz yüze sınavlarla birlikte hızlı bir artış gösterdiği özellikle mutant virüsün çocuklarda ve gençler arasında da görüldüğü belirtilmiştir "dedi. 

VALİLİĞE ÇAĞRI 

Topaloğlu mesajında şunları kaydetti, "Bugün gelinen durumda yüz yüze eğitimlerini sürdüren tüm eğitim çalışanlarının acil olarak aşılanması aksi takdirde yaşanacak her türlü olumsuzluğun vicdani sorumluluğu yöneticilerindir. Eğer vicdanları varsa elbette. Bununla beraber yüz yüze sınavlara girdikleri için hastalıkla yüzleşen çocuklarımızın sorumluluğu da yöneticilerindir. Yüz yüze eğitimin sürdüğü her okulda ciddi sayıda pozitif vakaların söz konusu olduğu, eğitim emekçilerinin ve öğrencilerimizin hızla hastalandığını tespit ediyoruz. Hasta sayısındaki artış, zaten çok zor koşullarda görevlerini yapan sağlık çalışanlarımızın üzerindeki yükü kat be kat artırmaktadır. Neredeyse hiçbir tedbir almayan yetkililere durumun yönetilemez düzeyde olduğunu bir kere daha hatırlatıyoruz. Türkiye'de en çok vakanın görüldüğü Samsun'da yüz yüze eğitime ara verilmesi şu an yapılmakta olan sınavların iptal edilmesi için başta Samsun Valisi olmak üzere,  halkın, eğitim emekçilerinin ve öğrencilerimizin sağlığından sorumlu diğer tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz. " N.Alper CABBAR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eğitim İş'ten Samsun  Valiliği'ne açık çağrı Önceki Haber

Eğitim İş'ten Samsun  Valiliği'ne açık ç...

OMÜ'de Sağlık İşçileri AyaktaSonraki Haber

OMÜ'de Sağlık İşçileri Ayakta

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar