loading...
Samsun
DOLAR8.2817
EURO9.9865
ALTIN475.63

OMÜ'de 35+1 Rektör Adayı! İşte OMÜ Rektör Adayları

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OMÜ'de 35+1 Rektör Adayı! İşte OMÜ Rektör Adayları
Abone ol
OMÜ'de ki değişim beklentisi ve mevcut rektöre yeniden görev verilmeyecek öngörüsü rektör adaylığı başvurularına yansıdı. YÖK'e Samsun'dan 32, dışarıdan 3 rektör adaylığı başvurusu yapıldı. Başvuruda bulunmayan bir kişinin ise atanabilecek isimler arasında yer aldığı öne sürülüyor. 

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde(OMÜ) yeni rektörün belirleneceği süreç işlemeye başladı. Bilindiği üzere, Yüksek Öğretim Kurumu(YÖK) 23 Haziran tarihi itibariyle başvuruları almaya başlamış, rektörlük aday başvuruları 8 Temmuz tarihi itibariyle tamamlanmıştı. YÖK, rektör adayları ile ilgili saha araştırması yapacak, bilimsel çalışmalarına bakacak ve sivil toplum kuruluşları ve kurum temsilcileri ile görüşmeler yapıp belirleyeceği isimleri Cumhurbaşkanlığı'na sunacak. Sonrasında atama işlemi gerçekleştirilecek. 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Belli Oldu!

SAMSUN'DAN 32 BAŞVURU 

OMÜ'deki değişim beklentisi ve mevcut rektöre yeniden görev verilmeyecek öngörüsü rektör adaylığı başvurularını katladı. OMÜ Rektörlüğü için Samsun'da 32, il dışından YÖK'e 3 başvuru yapıldı. Başvuru yapmayan bir ismin ise atanacaklar arasında olduğu belirtiliyor. Samsun OMÜ'den rektör adaylığı için en fazla başvuru Tıp Fakültesi'nden yapıldı. İkinci sırada ise Ziraat Fakültesi bulunuyor. İşte başvuruda bulunan rektör adayları ve bölümleri; 

EN FAZLA BAŞVURU TIP FAKÜLTESİ'NDEN 

OMÜ Bafra Meslek Yüksekokulu'ndan Prof.Dr. Sebahattin Albayrak, OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nden Prof.Dr. Hikmet Aydemir, Prof.Dr. Peruze Çelenk, Prof.Dr. Gözlem Ceylan, Eğitim Fakültesi'nden Prof.Dr. Kaya Tuncer Çağlayan, Fen Edebiyat Fakültesi'nden Prof.Dr. Mehmet Yavuz Erler, Prof.Dr. Necati Menek, Prof.Dr. Şenol Eren, Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Prof.Dr. Metin Eker, İlahiyat Fakültesi'nden Ali Rıza Aydın, Prof.Dr. Yavuz Ünal, Lisans Eğitim Enstitüsü'nden Prof.Dr. Mustafa Çağatay Tufan, Mühendislik Fakültesi'nden Prof.Dr. Birol Elevli, Prof.Dr.Hakan Özcan, Tıp Fakültesi'nden Prof.Dr. Ahmet Demir,  Prof.Dr. Cafer Polat, Prof.Dr. Erdal Ağar, Prof.Dr. Ramazan Amanvermez, Prof.Dr. Rüştü Cankon Germiyanoğlu, Prof.Dr. Sait Bilgiç, Prof.Dr. Süleyman Kaplan, Prof.Dr. Şaban Sarıkaya, Prof.Dr. Türker Yardan, Doç.Dr. Metin Özgen, Veterinerlik Fakültesi Prof.Dr. İsmail Kaya, Yaşar Doğu'dan Prof.Dr. Osman İmamoğlu, Ziraat Fakültesi'nden Prof.Dr. Ergin Öztürk, Prof.Dr. Hasan Önder, Prof.Dr. Mehmet Bozoğlu, Prof.Dr. Orhan Kurt, Prof.Dr. Ünal Kılıç, Prof.Dr. Yusuf Demir rektör adaylığı için başvuruda bulundu.  

3 İSİM İL DIŞINDAN

Öte yandan OMÜ Rektörlüğü için 3 isim dışarıdan YÖK'e başvuruda bulundu. Samsunlu olan Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof.Dr. Arif Sarıçoban, 1992'den 2018 yılına kadar OMÜ Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmış ve şuanda İstanbul Üniversitesi'ne bağlı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Fizik ve Tedavi Rehabilitasyon Kliniği Sorumlusu olarak çalışan Prof.Dr. Ömer Kuru ve Samsun'a yabancı olmayan Hukuk Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Profesörü TÜBA Asil Üyesi İzzet Özgenç rektör adaylığı başvurusunda bulundu. Başvuru yapmayan 1 akademisyenin ise atanabilecek isimler arasında yer aldığı belirtiliyor. Göz YÖK'e çevrilmiş durumda. 

İŞTE SAMSUN'DAN BAŞVURANLAR; 

Samsun OMÜ'den 32 isim rektör adaylığı için başvuruda bulundu. Mevcut rektöre yeniden görev verilmeyecek öngörüsü ve değişim beklentisi başvuruları katladı. 

3 isim il dışından 

Samsunlu olan Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof.Dr. Arif Sarıçoban, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Fizik ve Tedavi Rehabilitasyon Kliniği Sorumlusu olarak çalışan Prof.Dr. Ömer Kuru ve Samsun'a yabancı olmayan Hukuk Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Profesörü TÜBA Asil Üyesi İzzet Özgenç rektör adaylığı başvurusunda bulundu.

Kim o isim?

1 isim başvuru yapmadı ancak atabilecek rektör adayları arasında olduğu konuşuluyor. 

Haber: Zekeriya FIRAT

loading...
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Emekli öğretmenin ejder meyvesi merakı kazanca dönüştüÖnceki Haber

Emekli öğretmenin ejder meyvesi merakı k...

BAL'da Yeni Düzenleme Gelecek HaftaSonraki Haber

BAL'da Yeni Düzenleme Gelecek Hafta

Yorum Yazın

İzolasyon kurallarını ihlal eden 5 kişiye idari işlem
Kaya tuzu rağbet görüyor
Samsunspor, Tomane ile masaya oturacak!
2 oyuncu gelecek sezon Samsunspor'da olmayacak!
AtaÇocuk’ta 23 Nisan coşkusu 
"Banka hesabınız saldırıya uğradı" diyen dolandırıcıya 300 bin lira para gönderdi
Hastanenin otoparkının duvarına çarpan ehliyetsiz sürücü yaralandı
Bu da Kripto Tosuncuk: Sırra kadem bastı
Samsun'da Uyuşturucu Operasyonu: 19 Gözaltı
Terme'de İşçiler 'Adalet Peşinde'
Samsun'da Jandarmadan toplu iftara 14 bin 620 lira ceza
Türkiye’nin gaz betonu Samsun’dan
Kovid-19 ahşap evlere olan ilgiyi arttırdı, talebe yetişemiyorlar
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı: 3 bin 500’den fazla kişiye istihdam sağlanacak
MEM'de Ki İddiaya Valilik El Attı
SAMULAŞ Genel Müdürü'ne 'Özel Plaka, Şık JİP'
Samsun'da Yürek burkan fotoğraf 
İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor Kulübü Başkanı Ali Akyüz: Oyuncularımı Rencide Ettirmem
İçişleri Bakanlığı açıkladı! 23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi
SAMSEV'den Büyükşehir'e 'yanlıştan dönün' çağrısı 

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar