loading...
Samsun
DOLAR8.8257
EURO10.3363
ALTIN497.10

OMÜ'de memnuniyet  artacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OMÜ'de memnuniyet  artacak
Abone ol
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hizmetlerinin iyileştirilmesi faaliyetleri kapsamında istek, öneri, şikayet ve anket sonuçları değerlendirilerek yemekhane hizmetleri iyileştiriliyor.

İyileştirme faaliyetlerini yakından takip eden Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hastalar ve personel için verilen öğün yemeklerini yapılan toplantıyla değerlendirdi ve hastanede verilen hizmetlerin daha iyi olması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Yapılan toplantıda;  Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (SUVAM) hastaların ve personelin yemekhanelerde sunulan yemek hizmetleriyle ilgili “Beslenme Memnuniyeti Anketi”nin değerlendirilmesi Rektör Ünal’a sunuldu.

DAHA İYİ OLACAK 

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, hastanede çıkan yemeklerin daha da iyileştirilmesine yönelik olumlu gelişmeler olduğunu belirterek ilerleyen zamanlarla hasta ve personelin memnuniyet durumunu daha da iyileştireceklerini söyledi. Ayrıca Rektör Ünal toplantıda, diyetisyenin ilgi alanına giren hastaların geliştirilen sistemle otomatik olarak belirlenerek hastaların diyet programlarının takip edilmesi gerektiğinin altını çizdi. 
Hasta yakınlarının hastaneye yiyecek-içecek getirmek zorunda kaldığı, bu durumun iyileştirilerek aşılması gerektiğini belirten Rektör Ünal, bunun sistemde bir sorun olarak karşımıza çıkacağını söyledi. Hastaların verilen yemekleri yiyememesi durumunda refakat edilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Ünal, personelin hastalara yardım etmesi ve ilgilenmesi gerektiğinin altını çizdi.

DAHA GÜZEL BİR ORTAM SUNULACAK 

Rektör Ünal, ilerleyen günlerde gerçekleştirilecek farkındalık projesiyle gönüllü olan öğrencilerin hastanede görevlendirilerek hastalarla ilgilenmesini ve sosyal hizmet olanaklarıyla hastaların yanında olacaklarını söyledi. Rektör Ünal, bu projeyle hastaların memnuniyet oranın artırılmasını ve personelin iş yükünün azalmasını sağlayarak herkes için daha güzel bir ortam oluşturulmasını arzuladıklarını söyledi.

Rektörlükte gerçekleşen toplantıya; Rektör Ünal’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Sancak, Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selim Eren, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Davut Güven, Sağlık Bilimleri Fakültesi Besleme ve Diyetetik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Pınar Sökülmez Kaya ve Dr. Melahat Sedanur Macit ile Hastane Müdürü Mehmet Yıldız katıldı.Feride İÇKİLLİ 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eski meclis üyesi Av.Kerami Gürbüz'den AK Parti'ye veryansın Önceki Haber

Eski meclis üyesi Av.Kerami Gürbüz'den A...

Gazi'deki şok ölümde İHMAL İDDİASISonraki Haber

Gazi'deki şok ölümde İHMAL İDDİASI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar