loading...
Samsun
DOLAR8.1859
EURO9.8852
ALTIN472.07

Pakun Dünya Pazarında Büyük İlgi Görüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pakun Dünya Pazarında Büyük İlgi Görüyor
Abone ol
Dubai'de düzenlenen dünyanın en büyük Uluslararası Gıda Fuarı Gulfood 2021’e katılan Bafra Pakun standı, yerli ve yabancı katılımcılardan büyük ilgi gördü

PAK FLOUR MILLS markasıyla 3 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracatta bulunan, Samsun’un ve Türkiye’nin un sektöründeki öncü firmalarındanolan Bafra Pakun, uluslararası pazardaki payını büyütmeyi sürdürüyor.

21-25 Şubat 2021 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Gulfood Dubai, yaklaşık 119 bin 398 metrekarelik dev alanı ile 2021 yılında “dünyanın en büyük gıda fuarlarından” biri oldu.5 bin katılımcı firmanın yer aldığı fuara, 4 bin 833’u yurt dışından, 167’siise Türkiye’deki işletmelerdenkatılım sağlarken, Türkiye’den az sayıda un firmasının katılabildiği fuara 185 ülkeden 97 bin ziyaretçi katıldı.

Bafra Pakun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tuncay Durgun

3 KITADA 50’DEN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT 
1996 yılında Samsun’un Bafra İlçesi’nde kurulan Bafra Pakun’un, sektördeki 25 yıllık tecrübesiyle bu günuluslararası pazarda marka haline geldiğini belirten Bafra Pakun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tuncay Durgun, “Şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katma değer sağlamak ve dünya pazarlarının etkin aktörleri arasında rol almak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“2009 yılında başladığımız ihracat serüvenine 2015 yılından bu yana gerek yurt içi gerekse yurt dışında düzenlenen dünyaca ünlü hemen hemen her fuara katılarak, şehrimizi ve ülkemizi temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Tuncay Durgun, şöyle konuştu; “2015 yılından bu yana yurt dışında düzenlenen Fransa Sial Paris Gıda Fuarı, Almanya Anuga Gıda Fuarı, Lübnan Horeca Gıda Fuarı, Dubai İngredients Gıda Fuarı gibi fuarlarda Bafra Pakun olarak yerimizi almıştık. Bu fuarların yanı sıra bu yıl düzenlenen ve bu güne kadar düzenlenen gıda fuarları arasında “amiral gemisi” olarak gördüğümüz Dubai Gulfood Gıda Fuarı, sektörümüzde ihracat açısından büyük önem arz ediyor.Dolayısıyla uluslararası fuarlar üretim ve ihracata büyük katkılar sağlıyor. Türkiye iç pazarında markamız ve ürünlerimiz büyük ilgi görüyorken Uluslararası ticarette de pazar payımızı arttırmak amacıyla büyük fuarları önemsiyor ve her yıl ülkemizi başarıyla temsil edip, ürünlerimizi dünya pazarıyla buluşturuyoruz. Bu gün geldiğimiz noktada 3 kıtada 50’den fazla ülkeye Samsun’dan ihracat yapıyoruz.”

PAKUN DÜNYA PAZARINDA
Sektörlerinde özellikle AR-GE, inovasyona önem verdiklerini belirten Pakun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tuncay Durgun, “Bafra Pakun olarak sürekli gelişime açık bir kurum olarak dünya un sektöründeki gelişmeleri de yakından takip ediyoruz. Bafra ve Tekirdağ’da bulunan fabrikalarımızda yüksek teknolojiyle dünya standartlarında mal ve hizmet üretimi yaparak dünya pazarındaki yerimizi almayı başardık. 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi nedeniyle birçok sektörün karşılaştığı sıkıntılarla bizlerde mücadele ettik. Bu süreçte doğru kararlar ve doğru adımlarla ilerleyerek, üretim ve ihracatlarımızı sürdürebilmeyi sağladık. Ve yine her şeye rağmen risk alarak ürünlerimizi en iyi koşullarda dünya pazarlarına sunmak için var gücümüz ile çalıştık. Dünyanın en büyük gıda fuarında şehrimizi ve ülkemizi gururla temsil ettiğimize inanıyorum. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Pakun olarak hedefimiz dünya markası olmaktır” diye konuştu.

Dubai'de düzenlenen dünyanın en büyük Uluslararası Gıda Fuarı Gulfood 2021’e katılan Bafra Pakun standı, yerli ve yabancı katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Gıda fuarları arasında “amiral gemisi” olarak nitelendirilen Dubai Gulfood Gıda Fuarı’na 85 ülkeden 97 bin ziyaretçi katıldı.

​​​​​​​

Haber: N. Alper CABBAR

loading...

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Keçiörenliler Hakaret Etti Kamera Samsun Cephesindeydi!Önceki Haber

Keçiörenliler Hakaret Etti Kamera Samsun...

İş makineleri ile sahil kurtarma telaşı Sonraki Haber

İş makineleri ile sahil kurtarma telaşı 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar