loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar 5.7635
  • Euro 6.4297
  • GR ALTIN 283.01
  • ÇEYREK 462.72

PodMod Kit Yeni Bir Umut Mu

PodMod Kit Yeni Bir Umut Mu
  • 09 Şubat 2019, Cumartesi 12:16

Tütün endüstrisi için alarm zilleri kısa bir zaman önce çalmaya başladı. İnsanların nikotin ihtiyacını tütün sigarasından daha sağlıklı (bu arada e-sigara tamamen sağlıklı değildir) bir şekilde sağlayan e-sigara, kısa bir zamanda tüm sigara kullanıcıları için yeni bir umut oldu. Hızla popülerleşen e-sigara endüstrisi ise şimdi pod e sigara devrimi ile karşı karşıya. Pek çok kişinin sadece ismini duyduğu pod e-sigara nedir? Sigara kullananlar için pod e-sigara yeni bir umut mu? Gelin, bu sorunun cevabını hep beraber vermeye çalışalım.

Pod E-Sigara Nedir?

Pod e-sigara aslında temelde bir e-sigara cihazıdır ve aynı çalışma prensibi ile buhar üretir. Ancak çoğunlukla bir likit tankına (bazı pod e-sigaralarda tank olsa da bu, ufak bir tanktır) sahip değildir, kartuşla çalışır ve bu kartuş ilk jenerasyon e-sigara modellerinden daha fazla e-likit kapasitesine sahip olmasının yanında biraz daha fazla buhar verebilir. Özetle pod e-sigara, pod adı da verilen kartuş sistemi ile çalışan bir e-sigara modelidir. Bazı yabancı kaynaklarda bu e-sigara modeli “pod sistem e-sigara” olarak da bilinir.

Pod E-sigara;

Atomizer - coil kullanmaz. Bu e-sigara modellerinde “kartuş” veya “pod” adı verilen e-likit hazneleri bulunur.

Pod e-sigara modellerinin bazılarında küçük likit tankları bulunsa da bu cihazların genelinde likit tankı bulunmaz.

Pod e-sigara modelleri çok daha hesaplı ve kullanımı kolay olan cihazlardır.

E-Sigara / Pod E-Sigara

Pod e-sigara temelde kartuş (pod) sistemli bir elektronik sigara modelidir. Küçük boyutlu olan bu cihazlar bazı açılardan e-sigaradan daha avantajlıdır. Ancak bu pod e-sigara modellerinin kendilerine has dezavantajları da bulunmaktadır. Pod e-sigara modellerinin likit tanklarının olmayışı (veya çok küçük likit tankı taşımaları), küçük gövdeleri ve kullanımlarının kolay olması en önemli artıları arasında yer alır. Buna karşın pod e-sigara modellerinin bazı dezavantajları da vardır. Bunlar;

Pod sistem e-sigara modellerinde bir kartuşu başka bir markanın cihazı ile kullanamazsınız. Örneğin yurt dışında popüler bir pod e-sigara modeli olan Juul’ un kartuşları muhtemelen SMOK markalı bir pod sistem e-sigaraya uymayacaktır.

Pod e-sigara modelleri sabit bir watt değerinde çalışırlar ve çok yoğun buhar sağlamazlar.

Pod sistem e-sigara modellerinin içeriğindeki e-likit aroma çeşitliliği çok daha azdır. Premium e-likit veya salt nic e-likit ürünlerindeki çeşitliliğe pod sistem e-sigara modellerinde rastlanmaz.

Pod sistem elektronik sigaralar her ne kadar kısıtlı bir performans sunsalar da, geleneksel e-sigara modellerinden çok daha hesaplı, küçük ve kullanımı kolay modeller olduklarından dolayı son yıllarda daha fazla oranda tercih edilmeye başlandılar.

Pod E-Sigara Hareketi “FromModsToPods” Olarak Biliniyor

Pod sistem elektronik sigara veya pod e-sigara modellerinin geleneksel mod elektronik sigaralara karşı pek çok avantajı var. Ancak burada hangi e-sigara modelini baz aldığınız önemli bir konu. Yani e-sigara modelleri de kendi içinde vape - pen (kalem şekilli), cig-a-like (sigara dalına benzeyen) ve mod olarak ayrıldıkları için pod e-sigara modellerini hangi e-sigara ile karşılaştırdığınız son derece önemli bir konu.

Pod e-sigara modelleri, mod elektronik sigara modellerine göre oldukça avantajlı cihazlardır. Daha küçüktür, likit sızıntısı ve şarjlı pil gibi sorunları yoktur. Piyasada vape - pen olarak bilinen e-sigaralara göre pod sistem e-sigaralar çok daha hesaplıdır ve küçüktür ki bu da pod cihazların bir başka artısıdır.

Kimler Pod E-Sigara Kullanmalı?

Pod e-sigara modelleri kullanım açısından son derece kolay olduğu için özellikle e-sigara kullanmaya yeni başlayacak olanlar tarafından tercih edilebilir. Kullanımın kolay olması, pod e-sigara modellerinin özellikle yaşlılar tarafından kolayca kullanılabilmesine olanak veriyor. Pod e-sigara modellerinin kendilerine has kullanım özellikleri, gerçekten de bu küçük ve taşıması kolay cihazları oldukça kullanışlı kılıyor.

Pod sistem elektronik sigaralar, klasik mod e-sigara modellerindeki gibi 18650 şarjlı pillere ihtiyaç duymuyorlar. Aynı şekilde, pod e-sigara modellerinin sızıntı - kırılma sorunu çıkaracak büyük likit tankları da bulunmuyor.

Pek çok pod elektronik sigara modelinde içim modu, buhar sıcaklığı ve watt değerinin ayarlanması için küçük ekranlar kullanılır. Ancak pod e-sigara modelleri sabit bir watt değeri ile çalıştıkları için böyle bir ekrana ihtiyaç duymazlar. Ekranı olmayan pod sistemler bazı açılardan vape - pen olarak da bilinen e-sigaralara benzetilebilirler. Küçük bir ekranın olmayışı, görme zorlukları yaşayan ve sigara kullanan kişiler için büyük bir avantajdır.

Sigarayı yeni bırakmış veya bırakmayı düşünen, e-sigaralara şüphe ile yaklaşan, pahalı ve karmaşık mod e-sigara istemeyen kullanıcılar, pod e-sigara cihazlarını tercih edebilirler.

En İyi Pod E-Sigara Modelleri Hangileridir?

Elektronik sigaralardaki gibi “en iyi” listesi yapmak pod e-sigara sistemleri için de oldukça güç. Yine de sizler için birkaç cihaz önerebiliriz;

VaporessoRenovaPod E-Sigara

Elektronik sigara kullanıcılarının yakından tanıdıkları Vaporesso tarafından üretilen VaporessoRenovapod e-sigara modeli, 650 mAh’ lık sabit bir bataryaya sahip. Tam şarj ile 7 ile 12.5 Wattgübünde buhar üretebilen pod e-sigara modeli aynı zamanda 2 ML’ lik yeniden doldurulabilen bir likit tankına sahip. Sadece 74 mm boyundaki Renova, 1.0 Ohm dirence sahip ve bu sayede geleneksel sigaraya benzeyen bir deneyim sunuyor. Buna ek olarak, çinko alaşımdan üretilen gövdesi oldukça hafif.

Pek çok pod sistem e-sigara modelinin kartuşla çalıştığından ancak bazı modellerde yeniden doldurulabilen likit tanklarının bulunduğundan söz etmiştik. Renovapod e-sigara özel şişesi ile yeniden doldurulabilen bir pod kartuşuna sahip ve e-sigara modellerindeki gibi bir coilveya atomizere ihtiyaç duymuyor. Gövdesi üzerindeki mikro USB ile şarj olan VaporessoRenovapod e-sigara, kendi alanının en iyi ürünlerinden bir tanesi.

JuulPod E-Sigara

Juul, kelimenin tam anlamı ile tam bir pod e-sigara modeli. Farklı e-likit içerikleri ile dolu pod kartuşlar ile çalışan Juulpod e-sigaranın pod kartuşları 0.7 ML’ lik likit kapasitesine sahip. Bu da tam şarj ile Juulpod e-sigara modelinden 200 defa çekim yapmanıza imkan sağlıyor.

Sadece 10 cm boyundaki Juul, kendine ait şarj ünitesi sayesinde şarj olabiliyor ve bu şarj yuvası, USB bağlantısı sayesinde bilgisayara bağlanabiliyor. Sahip olduğu farklı aromalı e-likit içeriklerine sahip pod kartuşları ile Juul, “pod e-sigara” kategorisinin başında gelen ürünlerden bir tanesi.

JustfogMinifit

Pod sistemli elektronik sigara modelleri ile son zamanlarda adından söz ettiren JustfogMinifit, 370 mAh’ lık bir sabit bataryaya sahip. JustfogMinifit’ in kartuşları 1.6 ML’ lik likit haznelerine sahipler. Buna ek olarak pod sistem elektronik sigara modelinin 1.6 Ohm’ luk direnci, sigaraya benzer bir içim sağladığı için sigarayı yeni bırakmış olanlar için oldukça uygun.

Kutusundan çıkan USB kablosu sayesinde şarj olabilen JustfogMinifit’ in kartuşundaki likit haznesi tekrar tekrar doldurulabiliyor. Bu özellik, JustfogMinifit’ i, VaporessoRenova’ ya benzer bir ürün haline getiriyor.

Pod E-Sigaralarda Hangi E-Likit Kullanılır?

Pod e-sigara modelleri, elektronik sigaralardaki MTL adı verilen yüksek dirençli (ohm) cihazlara oldukça benziyorlar. Çünkü bu e-sigaralar da tıpkı MTL e-sigaralar gibi sigaraya benzer bir deneyim sağlamaları için üretiliyorlar. Bu yüzden pek çok pod sistem elektronik sigara modelinde, 1 Ohm / 1.6 Ohm gibi direnç seviyelerine sıkça rastlanır. Yüksek direnç, pod cihazdan daha zor buhar elde etmenizi sağlar ki bu sigara dumanını çekmeye benzer bir boğaz vurumu meydana getirir.

Pod e-sigara modellerinin gerçek sigaraya benzemesi için yüksek ohm (direnç) seviyesine ek olarak aynı zamanda yüksek PG içeren e-likitler kullanılır. Çoğu pod e-sigara modelinde 50 VG - 50 PG oranlı e-likitler kullanılır. Bunun nedeni pod e-sigaraların kısıtlı buhar kapasiteleridir. Buharın, sigara dumanına benzer bir his uyandırması için PG oranının yüksek olması gerekiyor. Ayrıca pod e-sigara modelinde yüksek nikotin hatta çoğu zaman salt nic adı verilen ilave malzemeler kullanılır. Tüm bu yüksek nikotin, PG (propilengliserol) ve salt nic, pod e-sigara buharının sigara dumanına benzer bir yapıya sahip olmasını sağlar.

Pod E-Sigara Likiti

Yüksek PG içerir. PG, normal e-sigara likitlerinde de sigara içimine benzer bir deneyim sağlamaları için likitlere eklenen bir malzemedir. Pod sistem e-sigara likitlerinde 50 PG - 50 VG oranına sahiptir.

Pod e-sigara sistemleri aynı zamanda yüksek nikotinli e-likit kullanırlar. Bunun nedeni buhar yoğunluğunun az olmasıdır. Az buharla fazla nikotin sağlamak için pod sistemlerde yüksek nikotinli e-likitler kullanılır.

Salt Nic olarak da bilinen katkı maddesi, pod sistemlerdeki nikotin seviyesini arttırmak adına e-likitlere katılırlar.

Orijinal Pod E-Sigaraları Hangi Sitelerden Alabilirsiniz?

Ülkemizde dürüst ve işini iyi yapan e-sigara sitesi oldukça zor. Müşteri sayısı günden güne artan elektroniksigarashop.org adresinden orijinal pod e-sigara, elektronik sigara, e-likit ve premium likit ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Emine Bulutun Babasıyla Telefonda Görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Emine Bulutun Babasıyla Telefonda Görüştü

Vedat Muriqi: 3Te 3 Yapıp, Milli Araya Çok Güçlü Girmeyi Hedefliyoruz Vedat Muriqi: 3Te 3 Yapıp, Milli Araya Çok Güçlü Girmeyi Hedefliyoruz

Sisam Adası Yanıyor Sisam Adası Yanıyor

Erol Bulut: ”Maçı Haklı Olarak 4-1 Kazandık” Erol Bulut: ”Maçı Haklı Olarak 4-1 Kazandık”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
loading...

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık