loading...
Samsun
DOLAR8.1144
EURO9.7941
ALTIN464.58

Protan Sektörünün Lider İsmi Olmaya Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Protan Sektörünün Lider İsmi Olmaya Devam Ediyor
Abone ol

Yapıların toprakla teması bulunan duvarlarını ve taban alanları temel olarak adlandırılmakta olup temel izolasyon çalışmaları ile su yalıtımının yapıyı dışarıdan çevrelemesi sağlanır. Yapıların temelinin, yapının tamamını olumsuz etkileme riski bulunan dış etkenlerden korunabilmesi için yapılan uygulamalar temel izolasyonu olarak tanımlanır. 

Temelin dıştan yalıtılması ile ısı kayıpları asgari seviyeye indirilebilir. Yapının ömrünün uzatılmasının yanı sıra yapının kimyasal maddelerden korunması  sağlanırken yapıyı kullanacak olan kişilerin olumsuz etkilere maruz kalmasının da önüne geçilebilir. Temel izolasyon uygulamaları ile insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek olan nem ve küf oluşumu gibi durumların önüne geçilmesiyle daha sağlıklı ve konforlu bir ortama ulaşılabilir. Temel izolasyon uygulamalarının doğru bir şekilde yapılması, yapının temelinin sağlam olmasını sağladığı gibi ilerleyen zamanlarda istenmeyen durumlarla karşılaşılmaması açısından da büyük önem taşır. Hatalı ya da eksik uygulanması durumunda temel izolasyon uygulamaları, zaman içerisinde yüksek maliyetlerle çözümlenebilecek önlemler alınmasını gerektirebilir. 

İyi bir temel izolasyon uygulaması yapılabilmesi için kullanılacak olan malzemenin doğru bir şekilde seçilmesi ve uygulanması gerekir. Temel izolasyon uygulamalarında kullanılan en önemli malzemelerden biri PVC membran olup yalıtım işlemleri uygulanmadan önce yüzeysel problemlerin ortadan kaldırılması dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. İzolasyon işlemleri uygulanması esnasında uygulamanın yapıldığı zeminde çıkıntıların ve çukurların bulunması doğru ve etkili bir izolasyon çalışması yapılmasının önündeki en büyük engellerden biri olarak kabul edilir.

Çatı Membran Ürünlerinde Protan Kalitesini Keşfedin

ProtanTurkey su yalıtım membran üreticisi olarak her tür yapının temel bohçalamasında ve üzeri kapanan su yalıtımı detaylarında kullanılabilen, UV dayanımsız, donatısız, sıcak hava kaynağı kullanılarak birleştirilebilen, yumuşak ve homojen PVC su yalıtım membranı üretmeye devam etmektedir.

Yapıların en önemli parçalarından olan çatıların hava koşullarından ve dış etkenlerden korunması amacına yönelik olarak yapılan yalıtım işlemleri çatı yalıtım olarak tanımlanıyor. Çatı yalıtım uygulamalarının yapılabilmesi için çatı yalıtım malzemeleri kullanılıyor. Yaklaşık 40 yıllık bir uygulama geçmişi bulunan PVC membranlar yalıtım işlemlerinde kullanılırken kaynaklanmadan önce yüzey temizliği yapılması ihtiyacı bulunmuyor. Kaynaklama işlemi esnasında eriyen PVC membranlar bağlantı yüzeyi boyunca katılaşıyor ve son derece belirgin, düzgün bir form oluşturuyorlar. Ayrıca PVC membranlar çatılarda yaşanması muhtemel sıcak - soğuk farklılıklarından kaynaklanabilecek olan ısısal hareketlenmelerden uzun süre etkilenmiyorlar. 40 yıl faydalı ömür belgesi bulunan Protan PVC membranlar her tür hava koşulunda kolaylıkla uygulanabiliyorlar. Protan SE, Protan EX ve FPO/TPO membranlar çatı yalıtım uygulamalarında sağladıkları yüksek performans nedeniyle sıklıkla kullanılıyorlar.

Her türlü yapının temel bohçalama ve üstü kapanan su yalıtımı detaylarında Protan BA ve Protan BA-T kullanılabiliyor. Protan BA UV dayanımsız, donatısız yumuşak bir PVC su yalıtım membranı olup sıcak hava kaynağı kullanılarak birleştirilir. Her türlü yapının üstü kapanan, balastlı (çakıl, toprak, şap, seramik vb) çatılar, UV’den korunmuş ve üstü kapanan teras, balkon vb.detaylar, temel perde uygulamaları ve bahçe teraslar ProtanBA’nın kullanım alanları arasında yer alır. ProtanTurkey kalitesini yansıtan bir su yalıtım membranı olan BA direkt güneş ışınlarına dayanımsız olduğundan üzeri kaplanacak uygulamalarda kullanılması gerekir. Yağ ve solventlerin zarar vermesi söz konusu olduğu gibi sert polistren köpükten mamul ısı yalıtım malzemeleriyle temas etmemesi, gerekli durumlarda ise arada ayırıcı bir tabaka kullanılması dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar arasında sayılır.

Açık renkli sinyal tabakalı esnek PVC’den imal edilmiş bir geomembran olan Protan BA-T her türlü tünel, metro uygulamalarında, depolama ve beton koruma sistemlerinde, yeraltı yapılarının izolasyonunda kullanılabilir. Protan BA-T için de yağ ve solventlerin zarar vermesi söz konusu olabilir. Aynı şekilde Protan BA gibi sert polisten köpükten mamul ısı yalıtım malzemeleriyle temas etmemesine özen gösterilmesi gereken noktalardan biri olarak kabul edilir.

Ek yerlerinde kendinden yapışkanlı yüzeye sahip olup bir yüzeye keçe lamine edilmiş ve uygulanan yüzey tamamen ve kalıcı olarak yapışkan, kompozit yapılı polyefin (FPO) su yalıtım membranı olan Protan FPO Proven, beton dökümü ve donatı yerleştirilmesi öncesinde tamamen yapışkan ek yerleri sayesinde herhangi bir ısı kaynağı kullanımına gerek kalmadan kolaylıkla uygulanabilir. Akrilik bantlar yardımıyla kolaylıkla uygulanabilmesi sayesinde hızlı, güvenli ve ekonomik çözümler sunar.

loading...

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hayalleri yarım kalan Zeynep öğretmen göreve 15 yıl sonra döndüÖnceki Haber

Hayalleri yarım kalan Zeynep öğretmen gö...

Başkan Sandıkçı öğrencilerin sevincine ortak olduSonraki Haber

Başkan Sandıkçı öğrencilerin sevincine o...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar