loading...
Samsun
DOLAR9.6189
EURO11.2037
ALTIN554.10

Saathane Dayanışma Sözcüsü Sefa Aşar: Dönüşüme değil fiyatlara karşıyız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Saathane Dayanışma Sözcüsü Sefa Aşar: Dönüşüme değil fiyatlara karşıyız
Abone ol
Saathane Dayanışması Sözcüsü Sefa Aşar, Büyükşehir Belediyesi'nin Saathane Meydanı'ndaki dönüşümüne karşı olmadıklarını, mülk sahiplerine önerilen düşük kamulaştırma ücretlerini kabul etmediklerini belirterek, "Mülk sahiplerinin mağdur olmaması için mücadele edeceğiz "dedi. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in ekim ayı meclis toplantısında Saathane Meydanı dönüşümü ile ilgili yaptığı açıklamalara,  Saathane Dayanışması Sözcüsü Sefa Aşar'dan cevap geldi. 

Başkan Demir'in "Bir kısım insanlar çalışmaları halkımıza yanlış aksettiriyorlar, bunu bilerek de yapıyorlar "sözlerine tepki gösteren Aşar, kimin kastedildiği belli olmayan ifadelerle mülk sahipleri ve esnafların zan altında bırakıldığına dikkati çekerek, neyin doğru neyin yanlış olduğuna yüce mahkemelerin karar vereceğinin altını çizdi. 

HAKLARIMIZI SAVUNACAĞIZ 

Saathane Meydanı'ndaki dönüşüme değil, önerilen düşük kamulaştırma ücretlerine karşı olduklarını belirten Aşar, "Gelinen noktada Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin  yer sahiplerine yönelik anlaşma tekliflerini güncellediğini, ilk yapılan teklife nazaran yeni teklifi uzlaşma adına önemli bir adım olarak karşıladığımızı fakat yeni teklifin de kabul edilebilirlikten uzak olduğunu bu vesileyle ifade etmiş olalım. Bu süreçte ilk günden beri güzelleştirme çalışmalarına karşı olmadığımızı ifade ettik. Fakat insanımızın adeta 'iğneyle kuyu kazarak' alın teriyle elde ettiği kazanımlarının, 'çay paketleriyle' elde edilen servetlerden daha kıymetli olduğunu düşündüğümüzden esnafımızın, çalışma arkadaşlarımızın ve yer sahiplerinin mağdur olmaması için mücadele ettik ve mücadelemize devam edeceğiz. Bu bağlamda, bir şehrin yöneticisinin asli görevinin tüm kent adına doğruyu yapmak ve de bu doğruyu yaparken de oradaki insanların mağdur oluşunu önlemek olduğunu hatırlatmak isteriz "ifadelerini kullandı. 

MİLLİ SERVETLERİ YIKTINIZ 

Saathane Meydanı'nda yıkımı devam eden büyük iş hanı ile ilgili Başkan Demir'in gündeme taşıdığı bazı maliyetlere anlam veremediklerini belirten Aşar, "Basına yansıyan AK Parti Yerel Yönetimler Memnuniyet Anketi ile tescillendiği üzere, SBB yönetiminin şehirle bağ kuramadığı, şehrin önceliklerine göre planlama yapamadığı açıkça ortadadır. Samsun’da halkın gündeminin geçim sıkıntısı, hayat pahalılığı ve işsizlik olduğunun unutulmaması gerekir. Kamu Başdenetçisi Sayın Şeref Malkoç’un da SBB ziyaretinde ifade ettiği üzere;“Önemli olan vatandaşa hizmet verirken vatandaşın aldığı hizmetten memnun olmasıdır.” ifadelerini kullandı. 

Başkan Mustafa Demir 

Mahkeme karar verecek 

Başkan Demir'in "Bir kısım insanlar çalışmaları halkımıza yanlış aksettiriyorlar, bunu bilerek de yapıyorlar "sözlerine tepki gösteren Aşar, kimin kastedildiği belli olmayan ifadelerle mülk sahipleri ve esnafların zan altında bırakıldığına dikkati çekerek, neyin doğru neyin yanlış olduğuna yüce mahkemelerin karar vereceğinin altını çizdi.  Zekeriya FIRAT


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çarşambaspor 1 Puanla Dönüyor!Önceki Haber

Çarşambaspor 1 Puanla Dönüyor!

Mehmet Yıldırım vefatının dördüncü yılında anıldıSonraki Haber

Mehmet Yıldırım vefatının dördüncü yılın...

Yorum Yazın

Samsun’da 2 günde 21 kişi Covid-19’dan öldü: Ölenler hatırlatma dozlarını yaptırmamış kişiler
Samsun'da FETÖ'den bir kişiye gözaltı
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın Acı Günü
Samsun'da kamyonun çarptığı kadın hayatını kaybetti
B.K.'yı Bekleyen İki Tehlike Servet Ve Zimmet
CHP'den Samsun çıkarması
Yeni Sezona 'Emin Kar' İsmi
Samsun'da okulda dehşet: Kız öğrenci arkadaşını sınıfta sırtından bıçakladı
Pencereden düşen yaşlı adam hayatını kaybetti
İYİ Parti gençlikten Ankara çıkarması
Samsunspor Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Veysel Bilen: Fuat Çapa Verdiği Sözü Tuttu!
İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ? Samsunspor Genel Mejaneri Mustafa Aztopal Cevapladı!
Samsun'da 1 günde 10 kişi koronadan hayatını kaybetti
TKP'den Büyükşehir'e çağrı
Karadeniz'in incisi 'iri hamsi' 15 liradan kapış kapış gidiyor
İYİ Parti Samsun Milletvekili Yaşar: Zamlar İsyan Ettiriyor
Samsunlu Muhtarlar Bakan Soylu ile buluştu
İYİ Parti Milletvekili Erhan Usta: 2022 bütçesi emekçiye hitap etmiyor 
On binlerce ata tohum toprakla buluşacak
Dolar, euro ve altın sert faiz indirimiyle rekor tazeledi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar