loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

Samsun İli Ziraat Odaları Başkanları'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a açık mektup

Samsun İli Ziraat Odaları Başkanları'ndan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a açık mektup

Samsun İli Ziraat Odaları  Başkanları'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a açık mektup
  • 14 Mayıs 2018, Pazartesi 12:09
loading...

Sayın Cumhurbaşkanım;

Öncelikle 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını Yüce Mevla'mızdan niyaz ediyor, Ziraat Odaları Başkanları olarak Cumhur İttifakı'nın yanında olduğumuzu saygılarımızla arz ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım;
Ziraat odalarımızın bazı arzu ve isteklerini zat-ı alinize arz etmek ihtiyacı duyduk. Takdir yüce makamınıza ait olmak üzere aşağıda taleplerimizi saygılarımızla arz ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım;
2B çalışmaları tamamlanmış olan yerlerde sehven veya bilirkişi hatasından dolayı 2B kapsamına alınmayan parsellerin 2B çalışmasını yapan heyet tarafından yeniden incelenerek çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi, ayrıca Cumhuriyet tapusu olan çiftçilerimize 2B arazilerinin ücretsiz olarak verilmesi hususunda ilgili Bakanlığa gerekli talimatın yüce makamınızca verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Sayın Cumhurbaşkanım; 
2017 doğrudan gelir desteğinden faydalanamayan çiftçilerimiz için yeniden süre uzatımı yapılması hususunda ilgili Bakanlığa gerekli talimatın yüce makamınızca verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Sayın Cumhurbaşkanım; 
Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) işlemleri yapılırken, çiftçilerimiz Ziraat Odaları ve İlçe Tarım Müdürlükleri arasında gidip gelirken zorluklar ve bazen mağduriyetler yaşamaktadır. Ayrıca ÇKS işlemleri İlçe Tarım Müdürlükleri üzerinde bir yük oluşturmaktadır. İlçe Tarım Müdürlükleri mühendisleri asli görevleri olan sahadaki iş ve işlemlerini yapamayarak orta öğretim mezununun yapacağı evrak işlerini yapmak zorunda kalmaktadır. 

Bundan dolayıdır ki; hem İlçe Tarım Müdürlükleri'ni amacı dışındaki iş yükünü azaltmak hem de çiftçilerimizin mağduriyetini gidermek adına ÇKS işlemlerinin Ziraat Odaları'nda yapılması hususunda ilgili Bakanlığa gerekli talimatın yüce makamınızca verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Sayın Cumhurbaşkanım; 
TZOB Genel Başkanımız Ş. Şemsi BAYRAKTAR'ın çalışmaları sonucu Ziraat Odalarımız ÇKS işlemlerini yazabilecek alt yapıya (ZOBİS) ve bilgiye sahiptir. Ayrıca bütün Ziraat Odaları personelleri Genel Başkanımızın verdirmiş olduğu eğitimlere katılarak ÇKS işlemlerini yapabilecek seviyededir. ÇKS ve FKS işlemlerini aynı anda yapabilmek için ilgili Bakanlığa gerekli talimatın yüce makamınızca verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Sayın Cumhurbaşkanım; 
Çiftçilerimize sağlanacak olan kredilerin Esnaf Kefalet Kooperatifleri'nin esnaflarına sağladığı kredi örneğinde olduğu gibi Ziraat Odaları'nın da aynı şekilde odaya üyeliği aktif şekilde olan çiftçilerimize kredi sağlanması için ilgili Bakanlıklar ve ilgili Bankalar arasında Ziraat Odaları ile gerekli sözleşmelerin yapılmasının sağlanması için ilgili Bakanlığa gerekli talimatın yüce makamınızca verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Sayın Cumhurbaşkanım; 
İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevellit Heyetleri'ne Kızılay Şubeleri'nin ve İHH Şube Temsilcileri'nin bulunmasına rağmen Türkiye genelinde 4.500.000 (Dört milyon beş yüz bin) üyesi olan kırsalı ve ihtiyaç sahiplerini en iyi tanıyan ve bilen Ziraat Odaları'nın mütevellit heyetinde başkan veya temsilcilerinin bulunmaması Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın ruhuna aykırıdır.
Bu sebepledir ki; ilgili kurumlarla görüşülerek Ziraat Odaları'ndan bir üyenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Mütevellit Heyeti'nde yer alması için ilgili Bakanlığa gerekli talimatın yüce makamınızca verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Sayın Cumhurbaşkanım:
Sonuç olarak; Samsun İli Ziraat Odaları Başkanları olarak İl Koordinasyon Kurulu'nda aldığımız kararları çiftçilerimize daha iyi hizmet sunabilmek onların mağduriyetlerini  gidermek amacıyla zatı-ı alinize saygılarımızla arz ediyoruz.

Hasan TÜTÜNCÜ - Samsun İli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı
Hüseyin BEDİR - Alaçam Ziraat Odası Başkanı
Halil OYTUN - Asarcık Ziraat Odası Başkanı
Erdal AVCI - Ayvacık Ziraat Odası Başkanı
Muammer AYDEMİR - Çarşamba Ziraat Odası Başkanı
Coşkun GENÇ - Havza Ziraat Odası Başkanı
Süleyman ASLANKAYA - Kavak Ziraat Odası Başkanı
İmdat DEMİR - Ladik Ziraat Odası Başkanı
Zafer ERSOY - Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı
Ferda ERGÜN - Terme Ziraat Odası Başkanı
Arslan KAYA - Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
loading...

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık