loading...
Samsun
DOLAR8.8231
EURO10.3367
ALTIN496.97

Samsun Rotary'den Türkiye'de Bir İlk! 'folik asit içerikli ekmek'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samsun Rotary'den Türkiye'de Bir İlk! 'folik asit içerikli ekmek'
Abone ol
Rotary kulüpleri tarafından Türkiye'de ilk olarak Samsun'da hayata geçirilen 'folik asit içerikli ekmek' üretimi sayesinde ihtiyaç sahibi annelere ekmek gönderiliyor.

Türkiye ve dünya genelinde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bir çok yardım kampanyalarına ve insan odaklı başarılı projelere imza atan Rotary Kulübü'nün Samsun'daki 7 İlçe Kulübü'nün dönem başkanları ve yöneticileri, UR 2430 Bölge Guvernörü Mustafa Kemal Ketrez koordinatörlüğünde bir araya geldi.

UR 2430 Bölge Guvernörü Mustafa Kemal Ketrez 

Atakum Rotary Kulübü Dönem Başkanı Fatih Ceylandağ, toplantının amacını anlattı. UR 2430 Bölge Guvernörü Mustafa Kemal Ketrez ise, rotary kulüplerinin faaliyetleri ve genel amaçlarını anlattıktan sonra şunları söyledi:

FARKINDALIK YARATIYORUZ
"Rotary Kulüp, dünya genelinde özellikle genç kızlarımız ve dezavantajlı kızlarla ilgili olarak farkındalık seferberliği başlattı. 7 farklı odakta projeler üretiyor, döner temalar oluşturuyoruz. Kendi yöremizde öncelik verdiğimiz, topluma fayda sağlama amaçlı öncelikli ihtiyaçları belirleyerek projeleri gerçekleştirmektir. Rotary olarak 1985 yılından bu yana dünya genelinde çocuk felciyle savaşıyoruz. Günümüzde çocuk felci sadece Afganistan ve Pakistan'da kaldı. Buralarda aşılamalarda büyük sıkıntı yaşıyoruz. Bir arkadaşımızı Taliban Örgütü'nün saldırısında kaybettik" dedi.

FOLİK ASİTLİ EKMEK ÜRETİM PROJESİ
Bölge Guvernörü Ketrez sözlerine şöyle devam etti: "Samsun'da rotary kulüp çalışmalarından kadınlarda folik asit eksikliğinin yarattığı doğum sonrası belirtilerin engellenebilmesi için ilk defa hayata geçirdiğimiz Folik Asitli Ekmek Üretim Projemiz sayesinde kadınlarımızın hamilelik döneminde çocukların sağlıklı beslenerek, folik asit ihtiyaçlarının karşılanmasını ve böylece sağlıklı omirilik gelişimlerinin sağlanmasını hedefledik. Samsun Halk Ekmek Fabrikası'nda Türkiye'de ilk olarak yeni evlenen kadınlara verilmek üzere folik asit içerikli ekmek üretimine başladık. Üretilen paketli ürünleri ihtiyaç sahibi hanımlara ulaştırıyoruz."

Toplantıya Gvernor yardımcıları Haluk Kurt ve Abdulkerim Samangül, Samsun Rotary Yiğit Tören, Atakum Rotary Kulübü Başkanı Fatih Ceylandağ, Karadeniz Rotary Kulübü Başkanı Mehmet Demirel, İlkadım Rotary Kulübü Başkanı Mustafa Çakır, 19 Mayıs Rotary Kulübü Başkanı Benan Hacıhasanoğlu, Canik Rotary Kulübü Başkanı Akil Özan, Bafra Kızılırmak Rotary Kulübü Başkanı Özcan Aydoğdu, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve yerel medya temsilcileri katıldı. Nazım AKPINAR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye Sakatlar Derneği Samsun'da Hayriye Hakyemezoğlu güven tazeledi Önceki Haber

Türkiye Sakatlar Derneği Samsun'da Hayri...

Alperenler gönülleri fethettiSonraki Haber

Alperenler gönülleri fethetti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar