loading...
Samsun
DOLAR8.5621
EURO10.3915
ALTIN511.19

Samsun Yem'e üç ay süre verildi 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samsun Yem'e üç ay süre verildi 
Abone ol
İflası mahkemece reddedilen Samsun Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne, geçici konkordato mühleti olarak üç ay süre verildi 

Samsun Asliye Ticaret Mahkemesi geçtiğimiz günlerde verdiği kararda,  KÖYTÜR'ün içerisinde yer alan  Çakıroğlu Gıda-Tarım Ürünleri-Hayvancılık ve Yem Tavukçuluk-Nakliyat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi'nin ve borca batık olduğu anlaşılan Yemsel Tavukçuluk- Hayvancılık- Yem Hammaddeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin ayrı ayrı iflaslarına karar vermişti. Mahkeme, Samsun Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş'yi iflas dışında bırakmıştı. 

Samsun Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanlığı, konkordato talebinde bulunulan Samsun Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine 3 ay süreyle geçici mühlet kararı verdi. Mahkeme ayrıca Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne geçici konkordato komiserleri görevlendirdi.

GEÇİCİ KONKORDATO 
KOMİSERLERİ BELİRLENDİ 

Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Geçici konkordato komiserliği için Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi Cemalettin Kola, Trabzon Üniversitesi Mali Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Dr. Üyesi Hukukçu Ercan Sarıcaoğlu ve OMÜ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Yemler ve Hayvan Besleme Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Güray Erener görevlendirildi.

TÜM İŞLEMLER KOMİSERLERDE 

Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne mahkeme tarafından görevlendirilen geçici komiserlerin davacı şirketin ve gerçek kişinin faaliyetlerine nezaret edecek. Ayrıca şirketin yönetim organlarının tüm eylem ve incelemelerinin geçerliliği geçici komiser onayına tabii tutulacak. Diğer yandan konkordato talep eden borçlu şirket ve gerçek kişi alacaklılarınca, kararın ilanından 7 günlük kesin süre içerisinde dilekçe ile itiraz edilerek, konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığı hususu delilleri ile birlikte ileri sürebileceği gibi, mahkemeden de konkordato talebinin reddi talep edilebilecek.

Bilindiği üzere Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır'ın sahibi olduğu KÖYTÜR'ün içerisinde yer alan firmaların ayrı ayrı iflaslarına karar verilmişti. Mahkeme, Samsun Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş'yi iflas dışında bırakmıştı. 

Sinan Çakır 

Komiserler göreve başladı 

resimaltı: Mahkeme, konkordato talebinde bulunulan Samsun Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine 3 ay süreyle geçici mühlet kararı verdi.Mahkeme ayrıca Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne geçici konkordato komiserleri görevlendirdi.

Cemalettin Kola 

Öğretim Dr. Üyesi Hukukçu Ercan Sarıcaoğlu 

Prof.Dr.Güray Erener

Haber: Zekeriya FIRAT 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Atakum kırsalını kalkındıracak proje Önceki Haber

Atakum kırsalını kalkındıracak proje 

Son dakika… Sağlık Bakanlığı corona verilerini açıkladı! İşte 23 Ekim tablosuSonraki Haber

Son dakika… Sağlık Bakanlığı corona veri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar