loading...
Samsun
DOLAR8.1934
EURO9.8796
ALTIN472.22

Samsun'da lisenin yolu aylardır böyle 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samsun'da lisenin yolu aylardır böyle 
Abone ol
Eğitim Sen Şube Başkanı Topaloğlu, aylardır bozuk durumda olan Aziz Atik Fen Lisesi'nin yolunu gündeme taşıdı. Topaloğlu, "Okulda 200'ü yatılı toplam 500 civarında öğrenci eğitim almaktadır. Yağmurlu hava şartlarında çamur ve derin çukurlar yüzünden bu yol kullanılamamaktadır "dedi. 

Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, aylardır bozuk durumda olan ve yağmurlu havalarda öğrenciler ile öğretmenlere zorluk çıkaran Aziz Atik Fen Lisesi'nin bozuk yollarına dikkati çekti. Yazılı açıklamasında yetkililere çağrı yapan Topaloğlu, " Karar alıcılara bir kez daha sesleniyoruz: 2018 yılı Şubat ayında mevcut binasına taşınan Aziz Atik Fen Lisesi, hala yolunu gözlüyor "dedi. 

EĞİTİM SEN ÇAĞRI YAPTI 

Topaloğlu, "Günde yüzlerce öğrencinin, velinin, vatandaşın kullandığı yolun bir an önce yapılması gerekirken, onca şikâyete rağmen yetkililerin bu soruna yönelik hiçbir çözüm üretmediklerini kaygıyla izlemekteyiz. Eğitim-Sen olarak daha önce yaptığımız uyarının dikkate alınmaması, aynı zamanda yolu kullanmaya çalışan öğrenci ve velilerin de şikâyetlerine rağmen sorunun çözülmemesi bize bu açıklamayı yapma ve yetkilileri yeniden uyarma ihtiyacı hissettirmiştir. Samsun Aziz Atik Fen Lisesi 2018 yılı şubat ayında mevcut binasına taşınmıştır. Okulda 200'ü yatılı toplam 500 civarında öğrenci eğitim almaktadır. Yağmurlu hava şartlarında çamur ve derin çukurlar yüzünden bu yol kullanılamamaktadır. Yetkilileri bu yolla ilgili olarak okulların yüz yüze eğitime başlamadan önce sorunun çözümü için harekete geçmeye yeniden çağırıyoruz "dedi. 

BİRİSİ Mİ ÖLMESİ 
GEREKİYOR?

Bozuk yolun can güvenliğini tehlikeye attığına işaret eden Eğitim Sen Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, şunları kaydetti; "Çok sayıda öğrencinin, velinin, vatandaşın kullandığı yolun bir an önce yapılması gerekirken, onca şikayete rağmen kulakların kapalı olması tarafımızca sorgulanması gereken bir durum olarak görülmektedir. Bu yolun bir an önce yapılması için daha önce diğer şehirlerde görülen ve ciddi yaşam kayıplarına yol açan vakaların mı yaşanması gerekir! Bizler Eğitim Sen Samsun Şubesi olarak konunun takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna bir kez daha duyuruyoruz."

Samsun Aziz Atik Fen Lisesi'nin yolu aylardır bozuk durumda. Yapılan çok sayıda çağrıya rağmen yol yapılmadı. Yolun bozuk hali, olası kazalara davetiye çıkarıyor.  Zekeriya FIRAT 

loading...

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
4 Mahalleye 4 Sun Çim SahaÖnceki Haber

4 Mahalleye 4 Sun Çim Saha

Başkan Kılıç: 'Can dostlar bize emanet'Sonraki Haber

Başkan Kılıç: 'Can dostlar bize emanet'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar