loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10

Samsun'da PROPAGANDA filmi gerçek oldu!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samsun'da PROPAGANDA filmi gerçek oldu!
Abone ol
YEDAŞ, 'tapusu şirkete ait' dediği 50 yıldır vatandaşların kullandığı yolu, 'demir ve jiletli' tel örgülerle yaya ve araç trafiğine kapattı. Mahalle halkı şaşkın

Samsun'un İlkadım İlçesi Kazım Karabekir Mahallesi Timurlenk Sokak'ta vatandaşların uzun yıllardan beri kullandığı yol, YEDAŞ tarafından yolun kendi arazileri olduğu gerekçesi ile 'demir ve jiletli' tel örgülerle kapatıldı. Vatandaşlar, kapatılan yol nedeniyle mağdur oldu.

Mahalle halkı bölgede toplandı, YEDAŞ yetkililerine tepki gösterdi. Olay yerine çok sayıda çevik kuvvet polisi geldi. İşçiler, polisin gözetiminde yolu direk ve tellerle kapattı. Vatandaşlar dertlerini polise anlatmaya çalıştı ancak sonuç elde edemedi.

MAHALLELİ ŞAŞKINA DÖNDÜ

Yaklaşık 50 yıldan fazladır vatandaşların geçiş yolu olarak kullandığı Timurlenk Sokak üzerindeki yola YEDAŞ tarafından yeni bir bina inşa edildi. Binanın yapılması sonrası yolun etrafı kurum tarafından demir teller ve jiletli tel örgülerle çevrilerek kapatıldı. Şaşkına dönen vatandaşlar, olayı Kemal Sunal, Ali Sunal ve Metin Akpınar'ın başrollerinde oynadığı "Propaganda" filmine benzetti. Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Murat Türer, kapatılan yolun yıllardan beri vatandaşlar tarafından kullanıldığını söyledi. 

ÇEVİK KUVVET TEDBİR ALDI

YEDAŞ tarafından kapatılan yolun, okula giden çocukların da kullandığı bir yol olduğunu söyleyen vatandaşlar, 100 hanenin yapılan uygulamadan dolayı mağdur olduğunu savundu. YEDAŞ'ın yolun geçtiği alanı tapuda kendilerine ait olduğu gerekçesi ile kapattığını belirten mahalle halkı, yolun kapatılması sırasında duruma tepki gösterdi. Olay yerine çevik kuvvet polis geldi ve polis gözetiminde yol direk ve tellerle kapatıldı.

Mahalle halkı, şöyle konuştu; "Yıllardır kullandığımız yolun YEDAŞ'a ait olduğunu biz de yeni öğrendik. Çocuklarımız okullarına ara sokakları dolaşarak gitmek zorunda kalıyor. Bizler evlerimize daha önce bu yolu kullanarak gidiyorduk. Şimdi bu yoldan geçemiyoruz ve bizlerde arka sokakları dolaşarak evlerimize ulaşıyoruz."

BELEDİYEYE DİLEKÇE VERDİK

Muhtar Murat Türer, "Yolun tapusu YEDAŞ'a aitmiş. Burayı kapatma gerekçesi ise hırsızlık olaylarının yaşanması ve yeni araçlarla birlikte otopark ihtiyacının duyulması. Yolun istimlak edilmesi talebi ile İlkadım Belediyesi'ne dilekçe verdik. Belediye süreç ile ilgili yazışmalar yapılacağını söyledi. Belediye ya bu yolu istimlak edecek ya da yolun yan tarafından başka bir geçiş yolu açacak" dedi. 

Timurlenk Sokak sakinleri, YEDAŞ'ın geçiş yolunu kapatması nedeniyle evlerine arka sokakları dolaşarak gitmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Mahalle halkı YEDAŞ yetkililerine tepki gösterdi. Olay yerine çok sayıda çevik kuvvet polisi geldi ve işçiler, polisin gözetiminde yolu direk ve tellerle kapattı.

YEDAŞ, yolun tapusuna sahip olduğunu gerekçe göstererek, yolu 'demir ve jiletli tel' örgülerle kapattı. 

Kaynak: SamsunKentHaber.com.tr


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Samsunspor Genel Müdürü Soner Soykan: Gençlerimizle Gurur DuyuyoruzÖnceki Haber

Samsunspor Genel Müdürü Soner Soykan: Ge...

Özgür Demirtaş çağrı yaptı: Rezerv satmayınSonraki Haber

Özgür Demirtaş çağrı yaptı: Rezerv satma...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar